AFL LAMBALARI SERVİS GEREKLİ UYARISI ( YARDIM )

hudisa

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bütün Ampuller çalışıyor viraj ampullerse dahil

hudisa

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kalibrasyon yapıldı motor yanmış ise kontak kapat aç hata neden gidiyor yerinde sağa sola çevirirken sorun yok biraz hareketli iken sağa yada sola direksiyonu çevirince uyarı afl ışığı yaniyo kontak kapat aç duzeliyo

hudisa

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Fara kalibrasyon gerekebilir yada motoru su filan aldıysa yanmış tır

Fara kalibrasyon gerekebilir yada motoru su filan aldıysa yanmış tır
Hata kodu B1461 B1462

PXL_20210319_105112293bc4ec86707383d51.jpg
PXL_20210319_104740174bfe0a9a09a5cc08e.jpg

hudisa

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Bu hata yi nasıl.giderebiliriz

hudisa

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Yok gitmiyo

metexxx

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
1 eğergiderken yada dururuken uzunları yaktığınızda direk hata veriyorsa farın içinde bulunan perdeyi hareket ettiren motor sorunludur ve büyük ihtimal tozlandığından çalışmıyordur resimde de ki perde motoruna (insigniaların depo kapağında da var oda aynen tozlanır ve zamanla çalışmaz depo daki motora ise ulaşmanız için davlumbazın sökülmesi gerekecek) ulaşabilirseniz elinizle biraz hareket ettirin ve 404 pas sökücü kullanın ve perde motorunun ünitesinde mavi bir soket var resim 4 (ampülü söktüğünüzde göreceksiniz resimdede var ) biraz oynatın yada çıkartabilirseniz çıkartın takın

2 Eğer uzunlar ara sıra çaliyor sonra far sönüyorsa bir yerde temassızlık kısa devre voltaj yüksekliği voltaj düşüklüğü vardır ve araç kendini korumaya alıp ampülü söndürüyor onun için kablo demetlerine soketlere ( akü yanındaki sigorta kutusu 37 38 50 51 soketlerini resim 1 )rölelere ve sigortalara bakmak gerekir bununla birlikde ampüller d1s 55 60 wolt dan yüksekse araç yine söndürebilir yüksek voltajdan benim sol far bazen yanıyor bazen sönüyordu stop edip çalıştırdığında hiç bir sorun yoktu coğu opelci su almış beyni yanmış diyecek beyin değişecek benim aracım hiç su almadı ve hani ne olur olmaz diye beyni değiştik ampülüde sağ farın beynini ve ampülünü sola taktık sorun bitmedi çözümü anlattım eğer perde motoruysa ve motoru değişmek için farın camıı ısıtıp açıyorlar ve perde motorunu değiştirip yeniden slikonla yapıştırıyorlar (1500 -2000 tl )ama sağlıklı olmuyor ilerde su alıyormuş bunun için tamir yerine değişmediğinden direk far değişecek diyorlar bir far beyinsiz ampülsüz 10 bin lira bence perde motoru ince çalışılarak camı açılmadan istenirse tamir edilir servis uğraşmak istemediğinden direk far değişecek diyor

1-opel-insignia-Motor-bolmesi-sigorta-kutusu72db4dbbd69f3991.jpg
2-opel-insignia-Pano-sigorta-kutusu352de265be508796.jpg
3-Yuk-bolmesi-sigorta-kutusu6baedcf34ac382b8.jpg
4137d280a3da947a2.jpg
58bf96ee7a7531d4c.jpg

metexxx

Kayıtlı Kullanıcı
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
SONUÇ AMPÜLE TAKILAN SOKETİN ZAMANLA AŞINMASI ISINMAYLA YERİNDEN OYNAMASI VE TEMAZZSIZLIK SONUCU FARIN SÖNMESİ

ÇÖZÜM AMPÜL SOKETİNİ AMPÜLDEN ÇIKARIN AMPÜLE GEÇEN DİŞLERİNİ TORNAVİDAYLA DÜZELTİN WD 40 SIKIN VE YERİNE TAKIN TAKARKEN KOLAY DEĞİL BİRAZ ZOR TAKILMALIKİ YERİNDEN ÇIKMASIN BU KADAR SOKET AMPÜLÜNÜ TUTMASI İÇİN İZOLE BANT YAPIŞTIRMAYIN ARAÇ ÇALIŞTIĞINDA VE ISINDIĞINDA BANT ISINMADAN TUTAMAYACAK YİNE SOKET ATACAKTIR YADA TEMAZSILIK OLACAKTIR

BUNUN DIŞINDA SAĞLAM OLSUN DİYE AŞAĞIDAKİ LİNKDE BULUNAN MOTOR AKÜ YANINDAKİ SİGORTA KUTUSUNDA 37-38 -49-50-51 SİGORTALARINI KARGABURNU İLE ÇIKARTIP WD40 İLE YAĞLAYIP TAKTIM AYRICA FARIN İÇİNDEKİ PERDEYİ HAREKET ETTİRDİM VE OKISIMLARADA WD 40 SIKTIM DAHA SONRA DİREKSİYON SOL ALTINDAKİ GÖZLÜK KUTUSUNDAKİ SİGORTA KUTUSUNDAN 6-7 NOLU SİGORTALIRIDA ÇIKARTIP YAĞLAYIP TAKTIM AYRICA SOL FARIN YANINDAKİ KIRMIZI SOKETİDE ÇIKARTIP YAĞLAYIP TAKTIM KABLO DEMETLERİNİ FAR YANARKEN SIK SIK OYANTTIM TEMAZSIZLIK VARMI DİYE YOKTU . YA BENİM GİBİ SOKET DİŞLERİNİ DÜZELTİP SIKICA TAKIN YADA SOKET KAFASINI DEĞİŞTİRİN NOT BU KADAR BİLGİYE HİÇBİR OPEL YETKİLİ VEYA ÖZEL SERVİS HİCBİR ELEKTRİKÇİ FARCI SAHİP DEĞİL ÇOĞUSU YOK BEYİN YOK AMPÜL YOK PERDE MOTORU YOK SOL ÖN TEKER BAKALİT AYNASI DEĞİŞECEK DİYECEK EN SONDA KOMPLE FARI DEĞİŞECEKSİNİZ MASRAF YAPMAYIN 2 HAFTA UĞRAŞTIM USTA DEĞİLİM HİÇBİR BİLGİMDE YOKTU