ağaç lekesi cıkarma yardım???

tozluyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam agacın altında kaldıgı surece nokta nokta agactan leke olmus yıkatmada cıkmadı nasıl cıkartabılırım ????

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tereyağ zift lekesini çıkarır; ama ağaç recinesine olur mu bilmiyorum; bir dene istersen...

Filmk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bunlar nette bulduklarım; işe yarar mı bilmiyorum; kolay gelsin...

ARACINIZDA KUŞ PİSLİĞİ GÖRDÜĞÜNÜZDE ÜŞENMEYİN VE HEMEN TEMİZLEYİN!
Kuş pisliğinin aracınızın boyasına zarar verme süresi aracınızın boyasına ve kuşun cinsine göre 6 saat ile 2 gündür. Bu süre içerisinde kuş pisiliği aracın boyasını yakar. Bu hasar pasta işlemi ile geçirilemez tek çözümü aracın tekrar boyanmasıdır. Aracın boyanması hem pahalı bir işlemdir hem de aracın değerini düşürür. Yapılan boya ise asla orijinalinin yerini tutmaz. Dolayısıyla, görür görmez üşenmeden temizlenmesi gerekir.

KUŞ PİSLİĞİ NASIL TEMİZLENMELİDİR!
Önce su döküp bir süre bekleyin, bir süre sonra bastırmadan dairesel hareketlerle biraz silin ve çıkana kadar bu işleme devam edin. Asla fazla bastırmayın veya pisliği yaymayın. Acele ederseniz pislik çıkar çizik kalır.

ARACINIZI REÇİNESİ OLAN AĞAÇLARDAN UZAK TUTUN!
Ağaç reçinesinin boyaya zarar verme süresi çok kısa olabilir. Ağaç reçinesi kuruduğunda boyayı yakmış olabilir. Yanan ve kabaran boya ancak aracın tekrar boyanması ile düzeltilebilir. Aracın boyanması hem pahalı bir işlemdir hem de aracın değerini düşürür. Yapılan boya asla orijinalinin yerini tutmaz. Dolayısıyla, mecbur kalmadıkça aracınızı asla reçinesi olan bir ağacın altına bırakmayın. Bırakmaya mecbur kalırsanız aracınızı titizlikle kontrol edin ve reçineyi hemen temizleyin.

AĞAÇ REÇİNESİ NASIL TEMİZLENMELİDİR?
Aracınızda mutlaka ıslak mendil bulundurun. Şayet reçine kurumamışsa ıslak mendil ile bastırmadan ve yaymadan reçineyi almaya çalışın. Ağaç reçinesi kurumuşsa kuş pisliğini temizlemedeki yöntemi uygulayın.

ARAÇ CAMLARINDA OLUŞAN KİREÇ LEKELERİ NASIL ÖNLENİR?
Görünmese de her yüzey gözeneklere sahiptir. Suların çok kireçli olduğu ülkemizde hemen kurulanmayan camlarda zamanla kireç lekeleri camın gözeneklerine işleyerek kalıcı hale gelir. Oluşan lekeler için araç camları sık sık sirkeli su ile temizlenmelidir.

tozluyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonax ın recıne temızlıyıcısı ıse yarar mı acaba

tozluyurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonax ın recıne temızleme urununu aldım ama fayda etmedı dusunenlere tavsıye etmıyorum

Qabus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kili bi dene derim ben bu hafta sonu tamamen gaz yasğı ile yıkayıp hemen sabunluyacam zararı olumu acaba