Akü ikaz lambası ve devir-hız göstergesi sıfırlaması

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar geçen sabah aracın aküsü bitti araç marş almadı gidip 0 akü aldım 60 amper (eskisi 55 amperdi) ve taktım 2-3 gün sorun yoktu fakat bugun stop edip çalıştırdığımda bu ışık yandı ve aynı anda hız ve devir ibresi ara ara bir yükselip bir 0 lanıyor aküyü ölçtürdüm stop halinde ve çalışırken değerler normal sorun ne olabilir yarın elektrikçiye gidicem fakat sizlerden bilgi almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

meminaraz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben gostergeyi sokup taktigimda olmustu tam oturmadigindan soket onlar oynuyordu. aku lambasi da dinamodan yanar genelde

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gösterge hiç ellenmedi ilk çalıştırmada yanmıyor biraz yol yapıyorum devir ve hız sıfırlanıyor o arada akü lambasıda yanıyor

meminaraz

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sigortalari yada roleleri kontrol ettiniz mi? onun disinda gevsek kutupbasi veya kutupbasina gelen kablolardan birininsasesi de olabilir?

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En yakındaki elektrikçiye gittim akü voltajını ölçtü beyinden dedi beyin sıfırlancak gibisinden birşeyler söyledi ne alaka dedim içimden yarın baktıracağım bakalım gitmeden sizlerinde fikrini almak istedim belki daha önceden başına gelen vardır diyerekten

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ark olmuş olabilir benimde başıma astrada geldi. akünün üst tarafındaki bağlantılardan biri gevşemişti giderken km ve devir göstergeleri düşüp yükseliyordu şarj dinamosu dedim ama baktım ki gevşek bi bağlantı çıktı.

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bağlantıları yokladım iyi gibiler akü lamban yanıyormuydu ?

MerifasT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce akünün kutup başlarını sıktım aynı sorunu yapmadı normalde yapması gereken süre içinde inşallah ondan kaynaklı bir sorundur