Akünün ömrü ne kadardır.....

atomkarinca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
97 model corsa b nin orjinal aküsünü 2008 şubatta değiştirmiştim adamda şaşırmıştı kaç model bu hiç değişmemiş diye

modesit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımın aküsüde orjinal.arada bir tek marşta çalışmıyor.bende pazar günü baktırayım dedim.bir de ne göreyim.akünün suları öyle bir eksilmiş ki.usta tamamladı.şarjını ölçtü 14 çok iyi dedi.herhalde bir sıkıntı yapmaz dedi.araba yatmasın günlük kullan dedi.bakalım ne kadar faydası olacak.

ozmert_006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ortalama 4 sene kadardır. Ama kullanım, iklim koşulları ve aracın bakımına göre 2-8 sene arası kullananlar da mevcut. Bir de her ürün aynı performansı göstermeyebilir. Mesela benim araçta ilk akü (fabrikanın taktığı) 2,5 sene kadar kullanılmış, daha sonra ki akü 8,5 sene kullanıldı, şimdiki akü 2 seneyi geçti hizmet vermeye devam ediyor.

katılıyorum. kullanım şartları çok önemli ve aracın şarj dinamosu bunlar akünün ömrünü belirleyen en büyük faktörler.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
2004 de akü almıştım delphi marka ...zamanla 2009 oldu ve geçenlerde boşaldığını gördüm....zayıfladı gibi...sizce akünün ömrü nedir biglisi olan arkadaşlar var ise sevininrim....

Çok güzel bir marka tercih etmişsiniz. Akım çeken tesisatınız var mı bilemiyorum ama akü için 5,6 sene normal olsada Delphi akü daha uzun süre dayanır. Bir akünüzün sarjını öçtürün, düşük çıkarsa doldurtun sizi 1,2 sene daha sorunsuzca idare edecektir.

omer767

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi motor kapalıyken farları kapıları radyoyu fln kapalı tutarsan 6-8 sene gider..Ama araç çalışır durumda değil iken ör : cilalama esnasında kapılar açık radyo açık fln durursan 2-3 sene sonra biter ;) benim araba 2003 aralık tirafiğe çıkışlı hala orj akü var üzerinde ve bir kere olsun tekleme yada çalışmamazlık etmedi ;) aralık 2009da 6. senesini doldurdu 7.senesine başladı kışın problem çıakrmazsa yazıda geçiririm diye düşünüyorum :D