amannnn amannnn

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar vectra b nin elektirk sorunları bitmek bilmiyorüstündeki kabloları ben tek tek sarmısdım daha önceleri sorun halllolmustu birbirine temas ediyordu 3 günde sarmstım 3 ay önce araba çalışmadı çektik götürdük arabayı abi elektirik tesistatında sorun var bunlarda bu hastalık dedi neyse dagitmiş falan filan tesisatı kopuk kablolar varmıs eklemiş verdik 150 lira tmm 2 ay sonra gene arıza ee bidaha götürdük cihaza baglandı 2 nolu bobin hatası verdi oraya elektirk gitmiyormus neyse eklemişler falan ee gene simdi bugun kontagı actım araçi çlıstırmadan cıt cıt dedi o ısıtma fanı otomatık devreye girdi kapattım actım kontagı 3 kere düzeldi gecende seyir halinde istop etmıstı gittim sanayiye abi bizyaptık ama senin motor tesisatının degişmesi lazım gecen babana söledik o idarelik yap dedi yaptık dedi ee nabcas dedim komple degiştircen alcn izmirden dio bı kafam attı arabanın sorunları bitmek bilmıyo ne derse her ay bisi ne sorunlu arbamıs ya 6 sene tık yokdu simdi is üstüne iss bende diyorum kendim yapsam suara evlencem tam diyorum baglantı yerlerinden kessem ekle izole et yapsam olmazmı daha önce komple tesisatı kendim sarmıstım okadar zor bi yer oldufgunu sanmıyorum amaa ne kesit kablo falan almam lazım o farketermki???

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gormedıgın yerler olabılır yada elının ulasamadıgı aslında en guzelı yer olucak elektrık tesısatını komple sokuceksın alıcaksın kablolarıdan yenıden yapıcasın eskıyenı kopanı tek tek sarıp montajlıcaksın ama onada ne zaman nede yer musaıt..

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Tesisatı garantili şekilde toplarım, 2 ay önce tesisatı kısmen yanık vectra B topladım. Sarmak kesinlikle çözüm değil. Düşünürsen özelden irtibatımı yazıyorum.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sarmak çözüm değil. Sardığınız bant vs her neyse kesinlikle kendi izolesi kadar sağlam olamaz. Sorunu çözmenin yolu yenilemek. Hatta motor bölümünde çok ısınan yerleri yanmaz silikonlu kablo ile yenilemek gerek. İlerde sorun yaşamamak için.

hasankaplan35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Vectra B kasanın sorunu sıcaklık değil aslında. Tamamen fabrikasyon hata. Aynı demetin, hatta aynı sensörün 4 kablosundan 2 si un ufak olmuş 2 si sapasağlam. belirli 2-3 renk harici kabloların izolasyonları darmadağın oluyorlar. kablo izolasyonunun hiç sıcaklık görmeyen ecu soketinin dibine kadar dağıldığını bizzat gördüm . Tesisatı üreten firmanın o seride kullandığı kablolarda sorun var bence.