Ana Konu: 1.6 115'lik Z16XER-A16XER-B16XER Motorlara LPG Önerileri

RAHİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba;
landirenzo aracınıza 2 yıl 100000 km motor garantisi veriyor. problem yaşamazsınız arıza lambası 1000 km rodaj süresi içerisinde yanabilir kontrole gidildiğinde lamba söndürülerek kalibrasyon yapılır aksi bi durum olmadığı takdirde tekrardan yanmaz..

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Peki ya arıza lambası rodaj süresi bitince yanarsa?

Sent from my iPhone using Tapatalk

RAHİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Berkay bey montajdan sonra manifolt girişlerinden hava almadığı sürece ve kalibrasyon ayarı benzin milisaniye değerlerine göre yapılırsa lamba kesinlikle lpg den dolayı yanmaz.. 7 senedir bu işin içindeyim dikkat edilmesi gereken hususlar bunlar zaten kalıcı bi arıza olurla lamba yanıp sönerek ard arda ikaz verir.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Anlıyorum.. Aracıma montaj yapılalı 1,5 yıl oldu ama hep aklımda olan bir soruydu :)

RAHİM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
günaydın;
yağlama sistemi zaten montajlarda zorunlu motor garantisi verebilmek için. lpgden kaynaklı sorun çıkarsa landirenzo karşılıyor . geçmişte bunun örnekleri vardır. ben opan opeldeyim lpg temsilcisi şimdiye kadar takılan araçlardan arıza lambası için geri dönüş %5 civarındadır oda rodaj süresinde.

metinmb407

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
günaydın;
yağlama sistemi zaten montajlarda zorunlu motor garantisi verebilmek için. lpgden kaynaklı sorun çıkarsa landirenzo karşılıyor . geçmişte bunun örnekleri vardır. ben opan opeldeyim lpg temsilcisi şimdiye kadar takılan araçlardan arıza lambası için geri dönüş %5 civarındadır oda rodaj süresinde.

BRC de ben bu garantiyi motor yağlama sistemi olmadan aldım.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
günaydın;

Ben de montajı Ankara Opel Opis'te yaptırdım.. Yağlamasız sistem taktırdım ve motor garantisi devam etmekte.. Hatta en son garantiden ayar yaptırdım bir kez ışık yakınca.. İlla subap ertitecekse yağlamalı sistemde de eritir, hatta benzinde bile eritir :)

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1.6 115'lik A16XER motor kodlu Astra aracımla birlikte 1.6 115'lik B16XER motor kodlu Mokka X ile birlikteyiz.. Bu araçlara tüp konusundaki tek ve net cevap; kesinlikle LPG sıkıntısız takılıyor. Aracı teslim almadan şu anda bayide yine Landirenzo marka yağlamalı kitin montajı yapılıyor.. Yakıtta benzine göre tasarrufu büyük.. Yalnız Euro 5 ve sonrası tüm motorlarda belli bir km yaptıktan sonra sadece subap değişimi gerekebiliyor.. Haricinde herhangi bir sorunla karşılaşanını görmedim..

Son düzenleme:

eskies

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 2003 vectra c kasa 2000 devirlerde hareket halindeyken tekleme yapıyor benzinde giderken sıkıntı yok yardımcı olursanız sevinirim.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
aracım 2003 vectra c kasa 2000 devirlerde hareket halindeyken tekleme yapıyor benzinde giderken sıkıntı yok yardımcı olursanız sevinirim.

Bu bölüme yeni konu açarsanız daha hızlı yardımcı olabiliriz.. Öncelikle Lpg enjektörlerine ve ateşlemeye baktırarak işe başlayın..