ANADOLU YAKASI USTA ÖNERİSİ

kadyr.53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar. ben 4 yıldır kartalda kardeşler opele gidiyorum. googleda çıkıyor. bir çok arkadaşı da gönderdim memnun kaldılar. sağolsun bir çok kişi teşekkür etti. göksel usta ile tanışın derim. selamımı da söyleyin(kadir ben) gidince yaklaşımından anlayacaksınız.

hsyncorsad

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar;

10 gün önce 2010 model Opel Corsa 1.3 158.000 km de araç satın aldım. Aracın ön ve arka takımlarından sesler gelmektedir. Aracı aldığımda 4 tane farklı ustalara gösterdim. Ancak 4 usta da pek güven vermedi. Hepsi bir şeylerin değişmesi gerektiğini söyledi. Ama her usta farklı farklı bölgelerin değişeceği kanısına vardı. Bazı ustalar bizden önceki sahibinin 1 ay önce değiştirmiş olduğu parçaların da değişmesi gerektiğini söylemiştir. Bu sebeple işinin hakkını verecek değerli usta aramaktayım. Aracı eşim kullanacağı için güvenebilir işinin ehli usta aramaktayım. Pendik-Kartal-Maltepe-Tuzla civarı önerebileceğiniz usta konusunda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

hsyncorsad

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Akakak
Arkadaşlar benden önce yazmış kartal akıncı opel servise sakın gitmeyin hem soyulursunuz, hem baba oğul iş bilmez cahillerin terbiyesizliklerine maruz kalırsınız hem de aracınızı daha da bozarlar geri almanızda çok zor SAKIN
Hüseyin bey yaşadıklarınızı tam olarak özetlerseniz en azından mesajınızı gören üyelerimiz fikir yürütürler ancak mesajınız bu haliyle yetersiz olduğu için gelecekte işyeri tarafından şikayet vb bir konu olursa mesajınızı silmek zorunda kalabiliriz.
hocam detaya girmeyeyim demiştim

Akıncı Opel Servis - Kartal ı bir forum tavsiyesi ile buldum ve aradım randevu istedim "müsaitiz hemen gelin hallederiz" dedi baba oğul.
Dükkana gittim; tabela sarı-siyah opel chevrolet etki olumlu ama altında "tüm markalara servis" yazıyor yani para gelsinde ustalık tecrübe vs salla demektir bu yazı. içeri gayet temiz etki olumlu.
Beklerken izliyoruml, oğul çalışmıyor hatta hiç bişey bilmiyor, soru soruyorum cevap veremeyip laf salatası yapıyor, sürekli elemanlara vs ego artistlik, çakal ağzı muhabbetler durum feciii. Baba yani ustayı izliyorum o da çalışmıyor, sabahtan akşama çevrede araba alıp satmaya çalışıyor. Tamam Ülkemin Oto Tamirciliği kültürünü biliyoruz, Usta çalışmaz, ilk başta gelir teşhisi koyar, kalfaya çırağa talimatları verir oradan kaybolur diğer sanayicilerle boş muhabbet yapar, arada bir gelir bakıp denetler en son işi inceler vs. ama bu baba yani usta bunuda yapmıyor, sabahtan akşama kadar sadece araba alım satım peşinde.
Arkadaşlara tavsiyem "araba alım satımı kovalayan tamirci" vurguncu soyguncudur oradan hızla uzaklaşın...

Zaten dükkanda sadece bir kaçak Türkmen Kalfa ve 2 çırak çalışıyor.

Uzatmayım 2 kez hidrolik debriyaj bilyası değiştirdiler. 2 kez de montaj hatasından ilk basmada patlattılar. beceremedikleri işe 2 x şanzıman işçilik 2 x rulman 2 x şanzıman yağı 2x hidroli sıvısı yazdılar. son birleştirmede tembelliklerinden porya göbeği boşa çıkartmayıp aks ı şanzımana çekiçle oturtmaya çalışırken "gözümün önünde" aks ı kırdılar ve pişkin pişkin "git yeni aks al gel" dediler.

Debriyaj bilyasını değiştirmeyi "beceremeyeceklerini anlayınca" başladılar "bu araba yıkık", "oğlum ben sana demiyor muyum 5 yaşından büyük arabaları almayın diye" vs bana duyurarak bağırmaya çağırmaya terbiyesizliğe..
Zaten bu baba-oğul iş yapmıyor vs işi çırak ve kaçak Türkmen işçilere yaptırıyorlar.

Sonuçta arabamı onaramadıkları gibi 2 x hidrolik bilya 1500 tl 2 x işçilik 3000 tl 2 x hidrolik yağı 800 tl 2x şanzıman yağı kırdıkları aks 1300 tl vs vs 6500 tl soydular.
Baskı balata vs saymıyorum o masraflar arızanın dışında ve periyodik masraf zaten

En son çalışır götürdüğüm arabayı "çekici getir al" dediler. Sinirlenmedim valla :) Allahım şükürler olsun beni bu hırsızlardan arsızlardan kurtardın dedim.
Bu arada aracın çıkan eski baskısını daha sonra parça numarası öğrenip teyit etmek için "baba-oğul hırsızlardan müsade isteyip" poşetleyip bagaja koymuştum. yaaa arabayı vermeden önce bagajı açıp onuda çalmışlar yaa 5 kilo demir hurda parasına hırsızlık nasıl bir dibin dibi seviyedir. Neyse bu çeşit hırsızlıklar 3. sınıf tamircilerde sıkça olur dedim ses etmedim Hurdacı/Tamircilere.

Sonuç;

Akıncı Opel Servis Kartal Baba-Oğul beni çok fena soydular, aracımı mahvettiler, günlerce terbiyesizlik yaptılar, aracımı cidden "ZOR GERİ ALDIM"

Sakın gitmeyin soyulursunuz aracını mahvederler değil asıl mesaj

İNSANA, İNSANLIĞA OLAN GÜVENİNİZİ KAYBEDERSİNİZ...

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bir kişi değil bir kaç kişi bu özel servis için aynı şeyi söylemiş. umarım bir daha hiç kimse gitmez. ancak şimdiye dek gidip hizmet alamadan para ödeyen insanların hakkını nasıl öderler bilemiyorum. bu dünya iki kapılı bir han gibidir. birinden girer diğerinden çıkarız. ama gittiğimiz son yolculuk hesap verme yeri herkesin uğrayıp kalacağı yerdir. orada bu baba oğula ateşten bir araba verirler. usta olmayı orada öğretirler.

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
1660734492965.png

Enteresan bir servis, genel olarak yorumlarda herkes övgüyle bahsediyor. Tecrübe edenlerin yorumuna kulak asmak gerekir. Ama sosyal medaya ya iyi çalışıyorlar ve eğer anlattığınız servisle aynı servisse çok tuaf bence @hsyncorsad

hsyncorsad

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 30415

Enteresan bir servis, genel olarak yorumlarda herkes övgüyle bahsediyor. Tecrübe edenlerin yorumuna kulak asmak gerekir. Ama sosyal medaya ya iyi çalışıyorlar ve eğer anlattığınız servisle aynı servisse çok tuaf bence @hsyncorsad
evet bu servis hocam bende bir sosyal medya tavsiyesiyle gittim maalesef.
haa haksızlık etmiyim üst model pahalı bir araçla gelip zenginliği fark edilen müşterilere işleri su kabı vs değiştirmek gibi basitse çok tatlı davranıyorlar :))