anfi-comp. seçimi yardım.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun bende ayni soketten aldim o kirmizi siyah plastikleri sonuna kadar cevir deligi goreceksin oraya kabloyu koyup vidayi tersine ceviriyosun basi baglamis oluyorsun...

hasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm
msj ları biraz okudum ve gecikmediysem benimde bir fikrim olsun istedim.
kendi düşüncem olarak,
hertz comp.ların jbl lere göre daha baskın olacağı kanısındayım. ayrıca 50 rms çıkış veren bir amfiye bence hiç para vermeyin. 4 çıkış en az 70-80 rms bir amfi tavsiyederim ki 2 çıkışına compları diğer 2 çıkışını ise lpf den köprü ile bas için sürersiniz ki o kabini taşıdığınıza değsin. aynı bastan önceki aracımda kullanmıştım ve memnundum. tabi siz nasıl beslerseniz öyle çalar.
size edisonun ed-804
eski seri olsada tatminkar ve vefalı olan pioneer gm-x904
jbl 75.4 - jbl 100.4
infinitinin 75.4
jmesonun 750 diydi galiba bu modelleri tavsiye ederim içlerinden fiyat açısından ve verim açısından edisonun seni üzmeyeceğini düşünüyorum.

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun bende ayni soketten aldim o kirmizi siyah plastikleri sonuna kadar cevir deligi goreceksin oraya kabloyu koyup vidayi tersine ceviriyosun basi baglamis oluyorsun...

eywallah bağlatırken iyice bakıp öğreneyim söküp takmayı.
haftaya çarşambaya kaldı zaten haftasonu ankaraya gidecek araba.
aletler bana bakıyor ben onlara :) çok merak ediyorum sesi. bekleyeceğiz.

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm
msj ları biraz okudum ve gecikmediysem benimde bir fikrim olsun istedim.
kendi düşüncem olarak,
hertz comp.ların jbl lere göre daha baskın olacağı kanısındayım. ayrıca 50 rms çıkış veren bir amfiye bence hiç para vermeyin. 4 çıkış en az 70-80 rms bir amfi tavsiyederim ki 2 çıkışına compları diğer 2 çıkışını ise lpf den köprü ile bas için sürersiniz ki o kabini taşıdığınıza değsin. aynı bastan önceki aracımda kullanmıştım ve memnundum. tabi siz nasıl beslerseniz öyle çalar.
size edisonun ed-804
eski seri olsada tatminkar ve vefalı olan pioneer gm-x904
jbl 75.4 - jbl 100.4
infinitinin 75.4
jmesonun 750 diydi galiba bu modelleri tavsiye ederim içlerinden fiyat açısından ve verim açısından edisonun seni üzmeyeceğini düşünüyorum.

teşekkür ederim yorumlar için ama geç kaldınız.
aldım ürünleri. ama bilerek aldım.
biraz daha kaliteli ses elde etmek orta halli sistemdi amaç. en ucuz yoldan :)

ilerde daha iyi bir sistem düşünürsek bir anfi daha alır ekleme yapabiliriz.
yeterli olacağını düşünüyorum zaten bakacağız bağlayınca.
öndeki orjınal hoparlor bile güzel ama hert daha iyi olacaktır umarım.

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön kapıların sökülmesi çok uzun, zor bir işlem mi?
sök tak ses gelmesin sonra sağdan soldan..

kara_büyü

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sonunda tesisatı taktırdım. tahmin ettiğimden zahmetli bir iş olduğunu gördüm. 5 saat sürdü. arabanın heryeri söküldü :)
düşünen arkadaşlar için belirteyim gayet yeterli kaliteye sahip. memnun kaldım.

yanlız bass bana fazla geldi anfiden kıstırdım. ses 45 lere geldiğinde bütün organlarım titredi:) bundan sonra 1 sene sonra 20 cm hertz bi bas alıp küçük bir kutuyla işimi göreceğini düşünüyorum. özellikle komp.ların performansı ses netliği çok hoşuma gitti orjınal hoparlörden sonra.
şunu öğrendim birde şarkıdan şarkıya bass çok fark ediyor. yabancı müziklerde normal gelen Türk popta çok cılız kalıyor onuda teypten ayarlıyorum.

şimdi kafama takılan önemli bir soru: teyp açık, ses sıfırken tweterdan cırrr diye bir ses geliyor. gaza basınca orantılı seste değişme oluyor. ben takarım böyle şeylere. kısık sesle dinlerken duyuyorum. bu bir kurulum hatasımıdır yoksa bütün sistemlerde var mıdır?

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oncelıkle gule gule dınle. dedıgın ses genellıkle tesısatlı cogu arabada olur cok fazla kafanı takma ona. bu parazıt gerek crosover ların konumu gerek kabloların gıdıs yolları olsun bır cok seyden yapabılıyor....

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bugün bu konuya yorum yaptım ama nasıl silindi bu anlamadım :s