Ankara Batıkent'te Arabam Dondu

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Bu gün (09.01.2015) sabah 2011 Astra H 1,3 dizel (en son Shell'den yakıt aldım) dondu. Sanırım yakıt gelmiyor motora. İnşallah mazot pompası bozulmamıştır. :confused: Allah dışarıda kalan ve çalışmak zorunda kalanlara yardım etsin.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,

Bu gün (09.01.2015) sabah 2011 Astra H 1,3 dizel (en son Shell'den yakıt aldım) dondu. Sanırım yakıt gelmiyor motora. İnşallah mazot pompası bozulmamıştır. :confused: Allah dışarıda kalan ve çalışmak zorunda kalanlara yardım etsin.

geçmiş olsun. eksi kaçı görmüştür gece orası biliyormusunuz?

tasmaniandevil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, Ben Akderedeyim, gece -15 ti. Benim silecek suyu iyi durumda, bagajda içine su karıştırdığım sprey donmuş. [MENTION=57913]eko44[/MENTION] aracınızı yeni mi aldınız? antifirizine baktırmamış mıydınız? Dizel in donduğunu sanmıyorum, öyle olsa şu anda forumda ve haberlerde bir sürü konu olurdu. Firmaya şikayetler yağardı.

Son düzenleme:

eko44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, Ben Akderedeyim, gece -15 ti. Benim silecek suyu iyi durumda, bagajda içine su karıştırdığım sprey donmuş. [MENTION=57913]eko44[/MENTION] aracınızı yeni mi aldınız? antifirizine baktırmamış mıydınız? Dizel in donduğunu sanmıyorum, öyle olsa şu anda forumda ve haberlerde bir sürü konu olurdu. Firmaya şikayetler yağardı.

Sıfır almıştım, halen fabrikanın koyduğu sıvılar var yani. Sadece periyodik bakımlarını yaptırdım ve yaptırırken de soğutma suyu hidrolik yağı gibi sıvıları da ölçtürdüm hepsi iyi durumda idi. Bence de mazot dondu. Şöyleki mazot depodan ince bir metal boru ile motora gidiyor diye biliyorum. Sadece o kısımdan dolayı etkilenmiş olabilir diye düşünüyorum. Kısmet bakalım. :rolleyes:

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt Shell ise donması mümkün değil.su donmuştur muhakkak.bi de el freni kullanmayın bu ara dün -4 derecede bile döndü balatalar.

deliveli

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk dizel'i aldıgım da sanırım -22 idi ve buji ısıtıcısını 18 kez ac kapa yapmama ragmen
ateşleme yaptı 10 sn sonra araba istop etti, tekrar denedim, calıstı istop etti.
Vallahi 15 dk boyunca bunu denedim sonunda calıstı. -20 altında ciddi şekilde sorun.
Bu arada arabaya cam silecegine komple antifriz koymama ragmen sulandırmadan ki
-22 e kadar dayanır demesine ragmen silicek su pompasındaki Antifiriz suyu donmuş
sabah gelirken calısmadı. Sabah sokak arası sıcaklık -19C idi gece sanırsam -22 inde altına
inmişti.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeşim şimdi yakıt aldım shellden,sordum,depoda mazot az ise donar dedi.mümkünse depoyu doldurun,en azından yarım depo yapın dediler.