Antifiriz eksiliyor

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 99 vectra x20 xev motor sürekli antifiriz eksiltiyor haftada yarım litre bazen 1 litre ekliyorum , altına filanda kaçırma yok , yağa karışıyormu diye baktım oda yok yağ kapağının altı tertemiz kremleşme yok neden yapabilir ? Nasıl çözebilirim bu sorunu

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya devirdaim pompasindan kaciriyor veya contada gömlege dogru kacirma var buda yaga karismiyor isininca kaciriyor pistondan yakiyor atiyor...egzozun gaza basinca antifriz kokuyormu?...

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
termostat... hortumlar... devirdaim..radyatör... genleşme kabı...conta... motor bloğu...
renkli antifirz koy kırmızı vayahut yeşil öle bi bak belki kaçağı görebilirsin...

Son düzenleme:

cess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabanın altından kaçırmadığına emin olmak için bence lifte kaldırıp bi de öyle bakın.eğer kaçak varsa antifiriz renklidir ,hemen belli oluyor.bi de radyatöre,su hortumlarına bakın.sonrası ise conta olabilir...:(

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadas baktim diyor yani disa kacirma yok...olsa izi kokusu olur hemde sürerken iceri kokusu gelir arkdaslar

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
senin sorun bendede olmuştu hatta bende ustaya bujileri söktürüp hangisi kaçırıyor ona baktı kaçıranın bujisi paslanmıştı hatta araba çalışırken direksiyon arkasında şırıltı gibi ses gelirdi oda suya kompresyon kaçırmasıdır hatta su kabını koklayınca benzin kokuyordu ve sonunda würth çatlak tıkayıcı radyatör onarıcı aldım onunla kesildi tecrübedir istersende contayı değiştirirsin

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanki ekszdan atıyor gibi buhar çok

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fazla masraf acmadan contayi degistir...conta arti vidalari yenile...