Antifrizsiz araça antifiriz koymak

fshain

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, geçen sene 2013 corsa d aldım.Antifriz yoktu ancak pas da görünmüyordu, 1L antifriz eklettim 1 sene kadar pek bir eksilme olmadı sonrasında termostat kütüğü ve dönüş hortumundan sızma başladı değiştirdim sorun çözüldü bir aydır.Usta şimdilik antifriz koymayalım dedi ama ben azar azar eklemeyi düşünüyorum.En azından sistemde 1-2 L antifriz olsun diye.Bu arada su bidonunda çamur, pas vs yok sadece siyah tortu var çok az.Ne yapmak gerek sizce?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
antifriz neden boşaltılmş. neden sadece su koyulmuş. önceki sahibine ulaşıp bunu öğrenmekte fayda var. ve doğru antifriz koymak her şeyin en önemlisi. tavsiyem azar azar eklerken rengine göre doğru antifrizi aracınıza doldurmanızdır.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle "şimdilik antifriz koymayalım " diyen ustanın kapısından bile geçme. Termostat zaten değişmiş devirdaimi de değiştir kafan rahat etsin. Gm onaylı kırmızı antifiriz de koy bak keyfine. (orjinal gm veya shell in kırmızısı olabilir çünkü shell gm onaylıdır) İstanbul Maslak sanayide Tekcan Opel Şaban ustaya gidersen sana yardımcı olur.

fshain

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
antifriz neden boşaltılmş. neden sadece su koyulmuş. önceki sahibine ulaşıp bunu öğrenmekte fayda var. ve doğru antifriz koymak her şeyin en önemlisi. tavsiyem azar azar eklerken rengine göre doğru antifrizi aracınıza doldurmanızdır.
Aracın önceki sahibi kadındı.Daha önce neler değişip değişmediğini sormuştum hiçbir şey bilmiyor maalesef.Aldığımda dönüş hortumunun kelepçesi gevşekti ordan sı kaçırıyordu muhtemelen eksildikçe suyla tamamlamış.Ben 1 litre antifrizle 1 sene gezdim zaten 1 yılın sonunda 2 yerden kaçtı değiştirdim.Ufak tekef hortumdur vs sorun değil değiştirim de conta, kapak vs sorunları olursa dert.

fshain

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Öncelikle "şimdilik antifriz koymayalım " diyen ustanın kapısından bile geçme. Termostat zaten değişmiş devirdaimi de değiştir kafan rahat etsin. Gm onaylı kırmızı antifiriz de koy bak keyfine. (orjinal gm veya shell in kırmızısı olabilir çünkü shell gm onaylıdır) İstanbul Maslak sanayide Tekcan Opel Şaban ustaya gidersen sana yardımcı olur.
Termostat değil de gövdesi değişti.Haklısınız, soğutma sistemini yenilemek de mantıklı görünüyor ancak oldukça maaliyetli.Sanırım azar azar uygun antifriz ekleyip takip edeceğim şuan.Peki motor soğukken 100ml lik şırıngayla genleşme kabından su çekip 200-300 ml antifriz eklesem bir kaç günde bir hava vs yapmaz değil mi? Böylece 1-2 hafta içinde 1 litre antifirz sisteme girmiş olur.

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
100 ml 200 ml uğraşma . Motor soğukken genleşme kabından şınrıngayla hepsini çek. Shell kırmızı antifiriz koy. Yaklaşık 1 lt alır zaten orası.

• Beğen
Tepkiler: fshain

Kaan39

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
1 senedir 1 lt antifriz içinde varsa hiç korkma ne kadar pas varsa temizlemiştir. Pas ve turuncuya çalan bir renk yoksa belliki zaten öncesinde pekte pas yokmuş içinde. Gönül rahatlığı ile 3lt antifriz doldurabilirsin. Üzerinede radyatör suyu ile ekle rahatına bak. Geçen bir araca 1lt antifriz ekledik 2 hafta sonunda pas içinde olmuştu genleşme kabı. Demem o ki 1 senede pas bırakmamıştır bütün suyu boşalt. Antifriz + arıtılmış su ile tamamla için rahat etsin. Şuan patlatacak olsa 1lt de patlatır 3lt de.

• Beğen
Tepkiler: fshain