araab durduk yere su kaynatıo neden acaba

burak454545

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabam durduk yere su kaynatı neden yapıyor öle bişe bu acil yardım ederseniz sevinirim

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
devirdaim pompa arızası var ise su kaynatır, hatta hararet kritiğe gelirse daha da büyük sorunlar yaşatabilir, devir daim pompasını bi söküp baksınlar, öyleyse 60-70 tl gibi bir rakama sorunun hallolur..

cemdigital2003

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.feyzullahcinar.com
yukardaki olasılıklara ek olarak termostatın arızalı olabilir kapalı kalmıştır 35 tl hallolur...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
+ fan devreye girmemiş olabilir. Fanı ve hararet müşürünü de kontrol ettirmekte fayda var. Conta yanmış olsa araç su eksiltmeye başlar, su seviyesini sık sık kontrol et.

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
yazılanların hepsini sırasıyla kontrol ettirip enkısa sürede ustana göster ihmal etmeye gelmez

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün yorumlara katılmakla beraber su genleşme kapağınıda kontrol ettir belki hava alıyordur hararet bile yaptırır araca... en kısa sürede kontrol ettir olası sebebler , radyatör tıkanıklığı , termostatın arızalı olması ya devamlı açık yada hiç açılmıyordur , devirdaimden yada hortumlarda delik zede vs. vardır hava almış olabilir , conta yakmış olabilir bu arada conta yakan araç su eksiltmez su genleşme kabına bak yağ karışmışmı yada yağına bak çokmu sulu .... en kısa sürede bi servise gösterin aracınızı...

sitelerde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün yorumlara katılmakla beraber su genleşme kapağınıda kontrol ettir belki hava alıyordur hararet bile yaptırır araca... en kısa sürede kontrol ettir olası sebebler , radyatör tıkanıklığı , termostatın arızalı olması ya devamlı açık yada hiç açılmıyordur , devirdaimden yada hortumlarda delik zede vs. vardır hava almış olabilir , conta yakmış olabilir bu arada conta yakan araç su eksiltmez su genleşme kabına bak yağ karışmışmı yada yağına bak çokmu sulu .... en kısa sürede bi servise gösterin aracınızı...

Genleşme kabının hava alması bu kadar tehlikeli miydi yahu? Okuyunca endişelendim. Benim arabanın genleşme kabına giren boruların takıldığı imbiklerden biri kırılmış zamanında. Eritip yapıştırmışlar ama pürüzlü bir hale geldiği için kelepçe sıksa bile az su atıyordu uzun yolda 1 peçeteyi çok az ıslatacak kadar. Ayrıca oradan az hava kabarcıkları da çıkıyordu. Çok fazla su eksiltmediği için değiştirtmemiştim. Ayrıca uzun yolda kışın 85'i yazın 90 küsuru hiç geçmez. Acaba ben de değiştirmelimiyim genleşme kabını. 2 senedir böyle ama korktum şimdi.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
eğerki sıcak iken kapağı açarsanız basınç ile su yukarı fışkırır buda normaldir ama kapak kapalı iken kapaktan su kaçırıyor ise kapak arızlı olabilir veya da silindir kapak contası yanık olabilir