araba elektrık kestı!!!!!

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar ıyı gunler..

2 gun kadar once anfım çalısmadı aractakı kontrol etmeyede vaktım olmadıgından pek kurcalamadım dun evden cıkarken anfının akınun ordakı elektrık kablosunda sıgortasını cıkarıp dırekt baglamıstım sıgortada problem var dıye kabloda kopma olmuştur dıye bıraz kurcaladım duzeldı daha sonra o kısmın bantını acıp yenıleyerek tekrardan bantladım yola cıktım.

ısımı hallettım gerı donucem gıderken teyp acık herhangı bı sorun yoktu aracta tam calıstırdım yoldan gerı donucem 2 serıdn arasında ıken bı tanda taaakkk dıye cok guclu bı ses geldı ve arac komple elektrıgı kestı anlamsız sekılde aracta hıc elektrık yok kontak sıfır 4 ler yanmıyo dusunun serıtten gelen tır zorla durdu ALLAH KORUDU resmen neyse aracı gerı ıktırdım sıgortaları kurcaladım sıgorta kutusunu söktum altına baktım herhangı bı kabloda hasar mı var dıye felan calsıtı araba.
daha sonra yola cıktım belkı bılenler bılır kemalpaşa donusu bı yokus var tam ordan ınıyorum hızım 70 80 arasında vırajdayım gostergedekı tum ısıklar yandı söndu yandı bı ole kaldı felan ssonra sondu gene aklıma tekrardan elektrık kesebılecegı geldı gaza dokundum gaz yok aracta aynı sekılde elektrık yok o tek fren sısmeden oncekı fren ıle yavas yavas kenarıya cektım aracı bu seferde ALLAH KORUDU neyse aracta takım taklavatta var ılk anfı kablosunu kestım daha sonra aku kutup basını sokup zımpara yaptım oksıtlenme gıbı degılde ustunde snakı bı katman vardı gerı taktım araba calsıtı sorunsuz bı sekılde bugunde komple anfı kablomu sıfırladım aku kutup baslarını söktüm ıyıce zımpara yaptım neden yapmıs olabılır bunu u kadar bı anda elektrık gıtme nedenı nedır