Arabamın km si düşürülmüş :(

dmj37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb arkadaslar konuyu yanlışmı actım bilmiyorum ama ne yapacagımı bilemedigim için sizlerle paylaşmak istedim
1997 model
Vectra 2.0
2013 yılının başında aracı aldım aldıgımda expertis yaptırmiştım
Degışeni yok3 parca boya cıktı ve motor teste %91 cıkmıştı
Arac aldıgımda 148000 km de idi

Dün aracımı satmak için biriyle hayırlastık hersey tamam dı bugun satışı verecektim alan kişi plakayı 5664 gondrince muayene bilgileriinde aracın km sinin düşürüldüğünü öğrendik bnm bundan haberim uoktu gercektn bilmiyodum (basımdan aşagı kaynar sular dokuldu sanki cok zor bi durum allah kimsenin başına vermesin ama magdur durumdayım kiseyi kandırmakta istemiyom bn bu aracı satabilirmiyim arabanın hiçbir sıkıntısıda yok cok şükür 2 yıldır biniyorum hiçbir sıkıntıda cıkarmadı başıma ama daha modelli bişey almak için satmak istemiştim ama bu olay cıkınca ne yapacagımı bilemedim sizlere sormak istedim yardımcı olursanız

Faik 35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Iste burda kanunen bir eksiklik var sen simdi bu arabayi vize soksan km yanlis diye hafif kusur olarak geciceksin (sozum sana degil bu sahtekarligi yapanlara) benimde basima geldi guvenip de yetkili servise sokmadan 2011 yilinda 104000 binle aldigim fiestam 2010 yilinda 134000 binle yetkili serviste islem gormus ben nasil sattim galericilere gittim km hic sorun degil dediler ki bu islemi yapanlarin cogu bunlar zaten ama fiyati öldürüyor lar.izmir kemalpasada kurulan acik oto pazarina goturdum piyasasindan 2 3 bin asasina verdim ki sattigim adamin bana dedigi "km sini dusurup saticam bende" bozuk insan cok ama hak yiyorlar 4 tekerin ustunde gidiyoruz cezalarini bulurlar.sende 3 5 asasina verp satabilirsin yada sende en son vize km sine gore ustune eklettirip km arttirtarak satabilirsin bence.

sad-x

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen ay takas için araba ararken 5664'e yaklaşık 40 lira bayıldım. iyiki de bayılmışım, hiç pişman olmadım :)

vay arkadaş, 10 arabadan 7-8inin kmsi düşük. Şimşek mavisi bir astra vardı, tam hayallerimin arabası, 5664'den mesaj gelince bir sövdüm iyi sövdüm bayağı bir sövdüm :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ülkemizde yasaların durumu ortada eğer ki yurt dışında aynı durum olsa adamın ocağına incir ağacını dikerler bir daha kendine gelemez. KM düşürme işini eğer bir galeri yaptı ise vay haline...

REC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galericilerden ve Emlakçılardan nefret ediyorum. Elbette aralarında çok iyi olanlar vardır ama Allah onlara bile işimi düşürmesin inşallah.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasada km düşürülmemiş araç çok nadir gerçekten de . Aracı alırken Ankara oto pazarını da gezmiştim,şöyle söyleyeyim; ikinci el araçların %90 ının km düşürülmüş.

dmj37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arac 2010 yılında 167000 km de vize olmuş
2012 yılında 120000 km de vize olmuş
Şuan araba 160000 km de vala kaç kayıp bîlimiyom ama 100000 vardır kesin

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15-20 yaşına gelmiş bazı satlık araçlar hernehikmetse hep 120-170.000 km arası. 200.000 üstü buhar olmuş sanki. 300.000 hiç yok. Yollara bakıyoruz araçlar devamlı vızır vızır yol yapıyor. Aracını satıp daha sonra satlık ilanlarında o zamanki km 'den daha düşük olduğunu görenlerde var. Şuan kendi araçlarımdan olup 2009-2010 modellerde bile normal günlük kullanım ve yaz tatilleri için 1 defa gidilen araçlar bile 60.000 km ' ye dayandı. Siz gerçek km' sini öğrenip ya da tahmin edip alacak olana direk söyleyin bence, oda ciddi alıcıysa zaten kontrol ettirip alır artık.