Arabanın Geç Çalışması

okan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
astra h 2008 model z16xer motor 'lu aracım 175.000 de dir, subap değişimi ve enjektör temizliği yaptırdım. Aracın çekişi arttı çalışması düzene girdi ama motor sıcakda olsa soğuk da olsa geç çalışmaya başladı. Benzin pompası basıncında bi sorun yok basınç kaybetmiyor. Araba Hata kodu'da vermiyor. usta sebebini bulamadı sizlerinde yorumunu almak istedim sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?

NOT : ARABA ÇALIŞTIKTAN SONRA 5 DK İÇİNDE TEKRAR ÇALIŞTIRMAYA ÇALIŞTIĞINIZDA SORUN OLMUYOR DİREK ÇALIŞIYOR. 10 DK VE ÜZERİ BEKLEME YAPILDIKTAN SONRA 6. SANİYEDE FİLAN ÇALIŞIYOR.

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba krank sensoru dıye bır sensor var 40 tl ucreti onu degiştirdiniz mi? aynı sorunu bende 2005 model h da yasadım benzın pompası enjektor temızlıgı bujı aklınıza gelen herseyı degıstırdım halbuki sorun krank sensorundeymıs bı deneyın derim..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompa basıncı ne olursa olsun yeni bir pompa ve pompadaki hortum değiştirilip denenmeli.benzin filtresi de değişmeli. Krank sensörü de olabilir sırayla deneyerek çözüme ulaşabilirsiniz belki

Sony Z5 ile gönderildi

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Merhaba arkadaşlar,
astra h 2008 model z16xer motor 'lu aracım 175.000 de dir, subap değişimi ve enjektör temizliği yaptırdım. Aracın çekişi arttı çalışması düzene girdi ama motor sıcakda olsa soğuk da olsa geç çalışmaya başladı. Benzin pompası basıncında bi sorun yok basınç kaybetmiyor. Araba Hata kodu'da vermiyor. usta sebebini bulamadı sizlerinde yorumunu almak istedim sorun neden kaynaklanıyor olabilir ?

NOT : ARABA ÇALIŞTIKTAN SONRA 5 DK İÇİNDE TEKRAR ÇALIŞTIRMAYA ÇALIŞTIĞINIZDA SORUN OLMUYOR DİREK ÇALIŞIYOR. 10 DK VE ÜZERİ BEKLEME YAPILDIKTAN SONRA 6. SANİYEDE FİLAN ÇALIŞIYOR.

İnternette aratın onlarca başlık bulursunuz, astra h ların geç çalışma problemi var, ben geçen yıl marş motorunu değiştirdim yine aynı. Çalışıyorsa dert etmeyin , boşuna para harcamış olursunuz...

okan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba krank sensoru dıye bır sensor var 40 tl ucreti onu degiştirdiniz mi? aynı sorunu bende 2005 model h da yasadım benzın pompası enjektor temızlıgı bujı aklınıza gelen herseyı degıstırdım halbuki sorun krank sensorundeymıs bı deneyın derim..

Krank sensörünü denemedim , bobin ve bujiler yenilendi. hafta içi tekrar servise bırakacağım, geçen kafta 2 gün kaldı bulamadılar.

okan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Pompa basıncı ne olursa olsun yeni bir pompa ve pompadaki hortum değiştirilip denenmeli.benzin filtresi de değişmeli. Krank sensörü de olabilir sırayla deneyerek çözüme ulaşabilirsiniz belki

Sony Z5 ile gönderildi

Pompayı değiştirdiler yine sorun devam ediyor kafayı yicem valla :) arabanın çalışma videosunu ekleyeceğim belki yorumlarınızı etkileyebilir, yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kontağı açar açmaz lambaların sönmesini beklemeden marşa basmayı deneyin. bunu kontağı ilk açtığınızda yapmaya özen gösterin çünkü ilk açtığınız anda bir kaç saniye benzin pompası çalışır ve sonra motor çalışırsa çalışmaya devam eder. eğer kontağı ikinciye açarsanız pompa yine çalışmaz bir önceki kontak açılışında çalıştığı iiçin.

lpg varsa bir gün benzinle kullanıp tekrar deneyin...

okan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kontağı açar açmaz lambaların sönmesini beklemeden marşa basmayı deneyin. bunu kontağı ilk açtığınızda yapmaya özen gösterin çünkü ilk açtığınız anda bir kaç saniye benzin pompası çalışır ve sonra motor çalışırsa çalışmaya devam eder. eğer kontağı ikinciye açarsanız pompa yine çalışmaz bir önceki kontak açılışında çalıştığı iiçin.

lpg varsa bir gün benzinle kullanıp tekrar deneyin...

merhabalar öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim, yaklaşık 3-4 gündür benzinle kullanıyorum, dediğiniz gibi çalışırsa o zaman sorun neyden kaynaklanıyor olur ?
arabada daha önce hiç böyle bir şey yoktu anında çalışıyordu, arabaya yapılan işlemler sibop değişimi, enjektör temizliği, buji değişim , bobin değişim,benzin pompası değişim, arabanın performansı arttı yakıtı da düştü. araba hata mesajı da vermiyor ustalarda sorunu bulamadı bu olayda beni çok rahatsız etmeye başladı arabayla bi' yere gitmeye çekiniyorum geç çalışıyor diye.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
1 e 1 aynı sorunu yaşıyorum. 0 krank devir sensörünü taktıktan sonra araba geç çalışmaya başladı. Eskisi duruyor. Müsait zamanda değiştireceğim.