arabaya tüpmü yoksa dizelmi

hangisi sıcak

• Kullanılan toplam oy
    142
  • Anket kapatılmış .

bugatti78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorular içinde bir çok arkadaş aynı soruyu sormuş ama hala cevap yok Astra G 1,6 var bende ve çok yaktığını düşünüyorum Lpg taktıracağım fakat bilmek istediğim nekadar yakıyor kuruş hesabını bilmiyorum mesala bana diyebilecek varmı bir depo 40 lt ile şukadar yol gidiyorum diye mesala ben benzinli astra ile sehir dışı bir depo ile 550km yi zor görüyorum oda hiç hızlanıp yavaşlamazsam. Birde bu lpg taktırmanın maliyeti nekadardır ortalama?

derman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
TÜPPPP.dizel zengin işi araba yeni olacak güzel servise girecek yoksa sorun çok

iscanthere

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar sorular içinde bir çok arkadaş aynı soruyu sormuş ama hala cevap yok Astra G 1,6 var bende ve çok yaktığını düşünüyorum Lpg taktıracağım fakat bilmek istediğim nekadar yakıyor kuruş hesabını bilmiyorum mesala bana diyebilecek varmı bir depo 40 lt ile şukadar yol gidiyorum diye mesala ben benzinli astra ile sehir dışı bir depo ile 550km yi zor görüyorum oda hiç hızlanıp yavaşlamazsam. Birde bu lpg taktırmanın maliyeti nekadardır ortalama?

benim araba 1,4 astra g daha ilk depo lpg yi harcadigim icin bilgi veremiyorum ama şunu söyleyebilirim, aracın normalde kaç lt/100km yakıyorsa lpg de %10-20 daha fazla lpg yakıcak yani ornegin su anda aracın 10lt/100km yakıyorsa lpg ile 11,5lt/100km lpg yakıcak ancak lpg nin lt fiyatı çok ucuz oldugundan avantajlı olan sen olacaksın, benm aracta performans olarak hiç bir soun yok çok memlunum şimdilik, brc taktırdım 2a mühendislik tarafından uygulandı ki tek geçerim 2a mühendislik firmalarını, ama çok daha fazla detay istiyosan aşağıdaki 2a nın kendi forumuna bi göz at çok fazla bilgi bulacaksın: www.2a-lpg.com :good: maliyetine gelince kiti 1500 ytl ye taktırdım piyasadan birazcık daha pahalıdır brc ama sorunsuz dediğim gibi bunun yanında makine müh odasına 25 ytl veriyosun birde tekrar muayeneye gireceksin onun fiyatı birde tabiki ruhsat değişecek, henüz bu işlemleri tamamlamadığım için toptan fiyat veremiyorum ;)

asa1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benzin=3.45 ytl
lpg=1.75

500 km yi hesaplayalım arabamız 5.5 yakıyor diyelim yukarıdaki değerlerden hesaplıyorum

benzin de 5.5 yaktığını düşün 5.5*3.45=19 ytl düz hesap bu 100 km de yaktığı
yani 500 km de 19*5=95 ytl yakar
lpg de yüzde 20 fazla yakıyor 1.1 litre fazla yapar o da 5.5+1.1=6.6 100 km de yakar
o da 6.6*1.75=11.50 ytl yapar düz hesap 100 kmdeki değer
yani 500 km de 5*11.50=57.5 ytl

yani düz hesap

benzin = 500 km 100 ytl
lpg = 500 km 60 ytl

Son düzenleme: