Araç Değişikliği BMW 3.20 İED

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun yeni aracınız ayrıca benimde en çok hoşuma giden 3 serilerinden birisi. Fakat bu aracı kullanmış biri olarak kullanırken keyif alamadım. En başta motorun tadı tuzu yok. Bir de 8 ileri ZF hiç hoşuma gitmedi benim nedense... Vites geçişleri seri ve sarsıntısız olsa da kick down'lar da çok fazla öne yığılma yaşatıyor. Birde bence arkadan itişli olmasından kaynaklı diye düşünüyor olduğum konfor yok sanki biraz daha gergin gibi.. Bunun yanında da içimde geçmedi değil yüklü miktarda param olsa 3.28 i almak istiyorum ama nerede :)

tkebenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun
6 ay kadar kiralık olarak kullanmıştım
izmir şehiriçinde 8,5-9 arası bir tüketim değeri oluyor normal kullanımda
direksiyonu şehiriçi kullanımı için biraz sert
park ederken aracın burnuna dikkat etmelisin, fark etmeden bir yerlere dokunmak çok kolay klasik BMW :D
Tesekkur ederim , arabaya daha tam alışmış değilim zaten ama burnuna çok dikkat ediyorum sehir ici benim tuketimim 7.9 8.5 arasi değişıyor daha aza indirmeyi hedefliyorum bakalım

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tkebenc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun yeni aracınız ayrıca benimde en çok hoşuma giden 3 serilerinden birisi. Fakat bu aracı kullanmış biri olarak kullanırken keyif alamadım. En başta motorun tadı tuzu yok. Bir de 8 ileri ZF hiç hoşuma gitmedi benim nedense... Vites geçişleri seri ve sarsıntısız olsa da kick down'lar da çok fazla öne yığılma yaşatıyor. Birde bence arkadan itişli olmasından kaynaklı diye düşünüyor olduğum konfor yok sanki biraz daha gergin gibi.. Bunun yanında da içimde geçmedi değil yüklü miktarda param olsa 3.28 i almak istiyorum ama nerede :)
Cok tesekkur ederim , evet araba biraz sert kasislerden geçerken felan makaslı arabayla geçiyormusuz gibi hissediyoruz ama onun dışında ben motor performansini cok begendim artik astradan inip direk buna binince inanilmaz geldi ondan heralde Direksiyon sportta baya sert oluyor ama comfort modda cok tatli geldi bana tabi siz benden daha fazla kullandiginiz icin daha iyi biliyorsunuz ben daha yeniyim Allah kismet ederse alirsiniz insallah..

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Cok tesekkur ederim , evet araba biraz sert kasislerden geçerken felan makaslı arabayla geçiyormusuz gibi hissediyoruz ama onun dışında ben motor performansini cok begendim artik astradan inip direk buna binince inanilmaz geldi ondan heralde Direksiyon sportta baya sert oluyor ama comfort modda cok tatli geldi bana tabi siz benden daha fazla kullandiginiz icin daha iyi biliyorsunuz ben daha yeniyim Allah kismet ederse alirsiniz insallah..

Turgay bey tebrik ederim :) tarafsız olmak böyle bir şey. Belli bir kesim var Bmw , Mercedes araç aldığı zaman kendini diğer araçlardan üstün zannediyor.. Direksiyon açısından herhangi bir yorum yapmamıştım aslında fakat ne kadar elektrik destekli görünse de yine de gayet başarılı diye düşünüyorum fakat keskin virajlar da boşalıyor hissi yaşatıyor. Yeni aldığımız i10 aracımda dünyanın en hissiz direksiyonların dan birisi olsa da virajlarda ve yüksek hızlarda direksiyon sistemine müdahale edip sertleştiriyor. Performan ve tüketim anlamında da bana göre piyasanın en homojen 1.6 turbo modeli , ayrıca hızlanma açısından da hiçbir problemi yok. Fakat eski Bmw grubunda bulunan çeviklik ve tork hissiyatını bulamadım. Neyse mesajı gereksiz uzattım Allah kaza , bela göstermesin çok harika bir tercih yapmışsınız. Ayrıca iyi dilekleriniz için çok teşekkürler.