Araç Hararet Göstergesi Devamlı 90 da bu normal mi?

Opl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar, dün Opel Astra Sedan 2019 model Edition Plus J Kasa aracımı teslim aldım bayiden. Araç devamlı fun açıyor bu sıfır araçlarda normal mi belli bir km de. (kontağı kapatınca kapanıyor fun) Ayrıca, Hararet göstergesi her zaman 90 (doksan) da bunu da sorduğum da bayi zamanla düzelecektir dedi. Ben yinede size sormak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Herkese hayırlı günler.
Aynı durum benim aracımda da (2019 model) var. Servis normal dedi. Ancak bu işin peşini bırakmayacağım. Fan Sürekli çalışır mı hiç. Opel Türkiye'yi aradım. Döneceklermis. Cevap bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: faruk4143

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Plastik termostatı metal ile değiştirince sürekli çalışan fan ve kış aylarında geç ısınan motor çoğunda düzeliyor

Opl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı durum benim aracımda da (2019 model) var. Servis normal dedi. Ancak bu işin peşini bırakmayacağım. Fan Sürekli çalışır mı hiç. Opel Türkiye'yi aradım. Döneceklermis. Cevap bekliyorum.
Cevap verdiler. Teknik birim bu durum normal diyor.

U

Ufuk34

Bilgi Girilmemiş
Selamın aleyküm arkadaşlar bende 2019 1.4 t sedan Astra var normalde aracı çalışırken ısı göstergesi 90 da sabit kalıyordu bugün ise 50 de başlayıp araç biraz gittikten sonra 90 da sabit kalıyor bir sıkıntı olabilir mi bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Selamın aleyküm arkadaşlar bende 2019 1.4 t sedan Astra var normalde aracı çalışırken ısı göstergesi 90 da sabit kalıyordu bugün ise 50 de başlayıp araç biraz gittikten sonra 90 da sabit kalıyor bir sıkıntı olabilir mi bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi
Hararet varmı varmı araçta

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Normalde ilk çalıştığında 0'da başlayıp 90'a sabitlenirken, bugün 50'de başlayıp 90'a sabitlendi diyorsunuz, doğru mu anlıyorum?

Eğer öyle ise bu 50'de başlama sabah ilk çalıştırma mı yoksa gün içinde kullandıktan belli bir zaman sonra mı?

Mesela ben öğlen stop edip akşam üzeri çalıştırdığımda bazen 90 derecede başlıyor. Çalıştırma esnasında hava sıcaklığı 53 derece tabi bu arada😊

Yani havaların sıcak olmasından olabilir mi? diyorum.

U

Ufuk34

Bilgi Girilmemiş
Normalde ilk çalıştığında 0'da başlayıp 90'a sabitlenirken, bugün 50'de başlayıp 90'a sabitlendi diyorsunuz, doğru mu anlıyorum?

Eğer öyle ise bu 50'de başlama sabah ilk çalıştırma mı yoksa gün içinde kullandıktan belli bir zaman sonra mı?

Mesela ben öğlen stop edip akşam üzeri çalıştırdığımda bazen 90 derecede başlıyor. Çalıştırma esnasında hava sıcaklığı 53 derece tabi bu arada😊

Yani havaların sıcak olmasından olabilir mi? diyorum.
Sabahları ilk çalıştırma da oluyor sonra araç ile işim bitiyor akşam 5 gibi bindigimde yine aynısı oldu ilk çalıştırma da gösterge 50 de başladı araç biraz gidince 90 da sabitleniyor ben bir kaç arkadaşa sordum motor soğuk olduğundan dediler

OKANCAANNN

Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, öncelikle benim anladığım kadarıyla OPEL ASTRA J lerde. ilk aldığım günlerde uzun yola çıkmıştım ama baya 3 saat yol gittik molasız. Daha sonra araçtan indim, havada baya sıcak, kaputa dokunduğumda ateş gibiydi biraz tedirgin oldum. Dediğiniz konuyu OPELİ arayarak sordum. Sonuçta Akhisarda mı ne biyerde mola verdiğimizde dedim tutarda araç yolda kalırsa coluk cocuk rezil oluruz direk onu düşündüm.Sonra Opelin teknik ekibiyle görüştüm, bizim motorlar belli ısı derecesinden sonra fanı çalıştırıyor, örnek veriyorum vw gibi, diğer markalar gibi aracı kapattıktan sonra soğutmaya devam etmiyor. Yalnız stop ettiğiniz sürede fan çalışmaz dikkat ettiyseniz,motor zaten sıcaksa aracı çalıştırdığınızda fan tekrar devreye giriyor, yani yolda giderken aracınız zaten otomatik soğutma yapıyor, Aralıksız 4-5 saat ciddi km yaparak kullandım, hava sıcaklığınıda göz önüne alırsanız sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. Bence çok takılacak bir durum değil.

Yazılımsal olayla ilgili olarakda yakıt tasarrufu ve performansı dahada artırmak için ecumaster da yazılım attıracaktım,aracı bana satan müşteri temsilcisi uyardı. " Herhangi bir sebepden dolayı arıza, kaza vs. aracın kusurlu olduğu durumdan meydana gelebilecek onarımları ve hasarları kapsayan garantiden kesinlikle yararlanamazsınız. ' demişti o yüzden sıfır araçlarınıza yazılımdır, odur budur yaptırmayın derim.

Ayrıca yıllardır araç kullanıyorum, ilk defa OPEL sınıfından araç aldım ama 90 normal değer değil midir ? zaten, üstüne çıkmadığı sürece tartışılacak bir konu olduğunu düşünmüyorum.