Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

arkadaslar bu arakadan gelen tıkırtı seslerı sankı stepne takılı degıl gbı acaba sebebı nedır bılen varmı??

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

arkadaslar kımsede arkadan bagajdan belkıde arka amaortıserlerden ses gelmıo mu nerden geldgını bılmıorm

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumu bir inceleyip sonra konu açsanız daha sağlıklı olur. Kaç yerde konuşulmuş bu

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

cancanada link' Alıntı:
arkadaslar bu arakadan gelen tıkırtı seslerı sankı stepne takılı degıl gbı acaba sebebı nedır bılen varmı??

bu sabah daha servise ugradım, ustayla test surusu yaptık, araçta arkadan gelen sesi anlamaya çalıştık. sonuç: bijon anahtarı yerinde takla atıyor, stepne'nin mandalı gevsemis, araç kasislerde zıpladıkça ses yapıyor.  özellikle bijon anahtarının çıkardığı ses içerde lokurtu diye şikayet ettigim sesin aynısı.. 011zaa

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

tesekkurler.. pekı ne yaptı usta bende sabh gtmeyı dusunuorum da aracım1400 kmde ama ucuncu servısım olcak sanırı m:D

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com

cancanada link' Alıntı:
tesekkurler.. pekı ne yaptı usta bende sabh gtmeyı dusunuorum da aracım1400 kmde ama ucuncu servısım olcak sanırı m:D

2011'lerde sanırım bu fren kaliper pimini iyileştirmişler usta sorun yok dedi... stepnenin vana gibi sıkacagını sıktı iyice, bijon anahtarının kılıfını ikiye katladı ve oyle sıkıştırdı.... bence bir goster... amortisörden gelse degisiriz demisti... ayrıca guncellme var...

cancanada

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

anladım tesekkurler.. gecen hafta kalıperlere burc yapıldı.. sıngırtı sesı kesıldı ama sadece bırınden bıraz gelıor.. stepne yı aletrlerı kontrol ettım ama sankı bagajda alet takımı tasıosunuz o derece  bozuk yolda ses var :D

kucukpark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

efeyaya link' Alıntı:
arkadaşlar bugun aracımı almaya gittim. debriyaj sesine bişi yapmamışlar. emniyet kemeri tokası tıkırtısna çözüm yok dediler. 3.stop su alıyor dedim içine bakmışlar stopun oysaki contalardan giriyor fakat bu şikayetle hiç bir astra gelmemiş ondan yanlış anlamışlar yeni parça getiriyorlar deişitiricekler. en önemli dertlerinizden birini bnmde tabiki derdim:) kaliper sesini uğraşmış yapmışlar sanırım öyle algıladım ben. eğer ilerde gevşemezse olmuştur bence tamiri ses lıkırtı kesilmiş sanki.tabi çukurlara girip denemem lazım daha. bu işlemler EGEMde yapılmıştır. ama hala debriyaja yok bişey deyip salladılar onu pek yemedim. çünkü forumda debriyaj yayını değiştiren arkadaşlarımız var diye biliyorum. saygılar...

bende bu debriyaj yayindan cok cekmistim. 2 kere gedizlere gittim sadece 50m ses gelmemisti. Gedizlerinde ses konusunda cozdugu tek mesele kapi fitilleriydi. Bu hafta sonu opel gercek e goturdum. debriyaj yayindaki sesi kesmisler. emniyet kemerlerin baglanti yerindeki ziriltilarida gidermislerdi. bir de torpidonun alt kisminda bir yaltim yapmislardi sanirim. Bu debriyaj yayi icinde yaglama yaptiklarini soylediler. Bir de farkettigim uzre kapinin hareketli aksamini yaglamislar. aracimda %70 oraninda ses azalmasi yasadim. simdi %30 u halletmekte...

BİLDS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Audi, BMW, Mercedes dahil tıkırtı etmeyen araç olmaz. Var dıyen yalan söyluyordur.

Kul yapısı olan ve dört tane vidayla bırbırıne baglı olan mekanik bır aracta tıkırtı vs olmaması ımkansızdır. Haa kiminde azdır, kiminde çok.. O ayrı .