Araç Kendini kilitliyor yardım...

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım Vectra C2 , bu akşam aracımı durdurdum, ekmek almaya çıktım, bi müddet sonra araç kendini kilitledi ve içerde kalan arkadaşım aracı içeriden hiçbir şekilde açamadı, ben çıkarken anahtarı yanıma almıştım,

1- anahtarı kontakta bıraksam araç yine kendini kitler mi ?
2- yedek anahtarım olmasa araç anahtarım içerdeyken kendini kitlerse nasıl açarım
3- bu kendini kilitleme özelliğini nasıl engellerim ?

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
İmmobilizer aktif olduğunda kilitlemez diye biliyorum en azından Corsa C 'lerde böyle ..

shambala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı olayı bende yaşamıştım combo da ama içindeydim stop ettikten sonra kendiliginden kilitlendi anahtar kontaktaydı bende anlamadım olmaması gereken bişe ama siz daha önce kilitleyip tekrar açtıktan sonra kilitlemediyseniz kilitlenir bi süre sonra ama stop ettikten sonra kendiliginden kitlenmez

M3R4KLI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen sene babamın arkadaşının Tata dizel aracını kullanmıştım aracı stop ettirip bırakınca kendini tamamen kilitliyor çok sakat bi durum anahtarı içerde unutursanız gitti.Torpidonun içinde aracın yedek uzaktan kumandası gibi duran ama araca kablolarla bağlı bir anahtar daha vardı bi anlam veremedim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Araçta alarm var mı?

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta alarm var mı?

hayır yok :D

Aslında olay şöyle oldu, aracı evin önüne içinde bir arkadaşım varken bıraktım, 4 kat yukarı çıkıp evden bişey alıp aşağıya indim :D bi baktım arkadaşım içeride kilitli kalmış :D Ve işin kötü yanı kapıları içerden de açamadım dedi, ben anahtarı alıp yukarı çıkmıştım, evin anahtarı da araba anahtarlığında olduğundan,

ilerde bir gün anahtarı içerde koltuk ta unutup kapıyı kapatır ve eve çıkarsam kapıyı nasıl açıcam :D

Tek anahtarım var :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bazı Opel'lerde ilave güvenlik sistemlerine denk geldim, mesela arkadaşımın CD'sinde radyo uzun süre açık kaldımı kendi kendine kapanıyor. Benim A kasada ise (alarm var) anahtarı kontaktan çıkardıktan bir süre sonra kapılar kilitleniyor, camlar kapanıyor, ama anahtar kontakta iken bu sistem çalışmıyor, o nedenle alarm var mı diye sormuştum.
"ilerde bir gün anahtarı içerde koltuk ta unutup kapıyı kapatır ve eve çıkarsam kapıyı nasıl açıcam" bu sorunun cevabı biraz masraflı oluyor :). Başımıza geldi, araba abimde iken anahtarı koltuğun üzerine bırakmış, kapıları açamayınca arka kelebek camını kırmak zorunda kalmışlar :(.

KKAggressor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bazı Opel'lerde ilave güvenlik sistemlerine denk geldim, mesela arkadaşımın CD'sinde radyo uzun süre açık kaldımı kendi kendine kapanıyor. Benim A kasada ise (alarm var) anahtarı kontaktan çıkardıktan bir süre sonra kapılar kilitleniyor, camlar kapanıyor, ama anahtar kontakta iken bu sistem çalışmıyor, o nedenle alarm var mı diye sormuştum.
"ilerde bir gün anahtarı içerde koltuk ta unutup kapıyı kapatır ve eve çıkarsam kapıyı nasıl açıcam" bu sorunun cevabı biraz masraflı oluyor :). Başımıza geldi, araba abimde iken anahtarı koltuğun üzerine bırakmış, kapıları açamayınca arka kelebek camını kırmak zorunda kalmışlar :(.

:D ahh be sıkıntı şu ki :D içeriden de açılmıyor abi :D Arkadaki kelebek camını kırınca ön koltuktaki anahtara ulaşma imkanı olmaz :D direk şöför camını kırmak gerek :D göz göre göre canım cama kıymak çok zor olsa gerek :( evladının canını yakmak gibi bişi olsa gerek :D

Neyse bunu bide servise sorucam , onların pek anlayacaklarını sanmıyorum ama bi şansımı dencem :D

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
:D ahh be sıkıntı şu ki :D içeriden de açılmıyor abi :D Arkadaki kelebek camını kırınca ön koltuktaki anahtara ulaşma imkanı olmaz :D direk şöför camını kırmak gerek :D göz göre göre canım cama kıymak çok zor olsa gerek :( evladının canını yakmak gibi bişi olsa gerek :D

Neyse bunu bide servise sorucam , onların pek anlayacaklarını sanmıyorum ama bi şansımı dencem :D

Araç içeriden de açılmadığına göre araç kendini hırsızlığa karşı tam güvenliğe alıyor (çift kilitleme olayı), bence bu durum sonradan yapılmış olabilir ama son derece tehlikeli, yazın aracın içine biri kalsa sıcaktan hayatını kaybedebilir, ben olsam bu durumu hemen iptal ettiririm. Camı kırmamak, evladın canını yakmamak için yedek anahtar yaptırmakta fayda var, yedek anahtar her zaman lazım olur. Hanım sağolsun, çantasında benim aracın yedeğini her zaman taşır.

Son düzenleme: