Araç Muayene Hakk.

seyyahfrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

Benim aracın muayene tarihi bir kaç gün geçti randevu alıp kendim götürmek istiyorum muayene için fakat bu konuda hiçbir bilgim yok maalesef.Bilgisi olan arkadaşlardan ricam ne gerektiği hakkında yardımcı olabilirlermi.Aracım Astra 1.3 Cdtı

Randevu nasıl alınır.
Muayene işlemleri ne kadar sürer.
2 Gün öncesinden randevu almak mümkünmü.
Araçta olmasını istedikleri neler var ? Yangın tüpü ilk yardım çantası gibi..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Randevu almak çok büyük kolaylık. Randevu işlemine başlamadan evvel araç ruhsatı yanınızda olmalı. http://www.tuvturk.com.tr/ adresinden randevu başvurusu (ekranın sağında ortalarda yer alır) işlemine başladığınızda sizden bazı işlemler/bilgileri istenecektir. Bunlar; randevu sayfasında yayınlanan bir bilgi formu var öncelikle onu okuyup onaylayacaksınız, daha sonra aracın plakası, ruhsatın seri nosunu, daha sonrada güvenlik kodunu gireceksiniz. Daha sonra açılan takvimden müsait olan bir günü ve saati seçeceksiniz, işlemler onaylandıktan sonra yazıcınız varsa işlem sonucu bu işle ilgili bir form alacaksınız, hepsi bu kadar. Randevu zamanı TÜV'e gittiğinizde randevulu araç kısmından sıra numarası alarak saatinizin gelmesini bekleyeceksiniz, kayıt işleminden sonra en fazla 5 dakika içerisinde aracınızı muayeneye alıyorlar. Bence son derece güzel bir uygulama.