Araç muayenesi ve yaylar...

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda 18" jant ve spor yay var.2015 muayene kusurlarına bakıp buna güvenerek (6.2.3 - Ön yay(lar): araç yere çok yakın - Hafif Kusur - 1 2 4 5 6 7 8) muayeneye gittim.Ancak muayene raporunda aynen yukarıdaki madde yazmasına ve karşısında da hafif kusur belirtilmesine rağmen araç muayeneden geçmedi...(10.5.13 - Üst yapı değişikliği: binek araçları için asgari özelliklerine dikkat edilmemiş - Ağır Kusur - 4 5 6) Bunun ne demek olduğunu sorduğumda aracında spor yay var dediler.Ne dediysem derdimi anlatamadım.Ayrıca yayları değiştirirken lastik ve jantları da değiştir dediler.Anlam veremedim...

By_C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor yay ile muayeneden geçen bir çok kişi duydum. Siz hangi istasyona gittiniz? Büyük ihtimalle yardımcı olacak biri çıkar hocam.

Geçmiş olsun. Bu arada yaylar kac cm, araç ne kadar basık?

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Spor yay ile muayeneden geçen bir çok kişi duydum. Siz hangi istasyona gittiniz? Büyük ihtimalle yardımcı olacak biri çıkar hocam.

Geçmiş olsun. Bu arada yaylar kac cm, araç ne kadar basık?

Kardeş yaylar 5cm. Muayeneden çıkınca TÜV'e mail attım. Geri dönüş yapıp yanlışlık yaptıklarını kabul ettiler ve tekrar çağırdılar. Aracı kontrol edip en azından ön yayları orjinali ile değiştir sorun yok dediler. Aynen dedikleri gibi oldu ve muayene işi halloldu. Bu arada yaşadığım şehir olan Niğde istasyonunda girdim muayeneye...

By_C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş yaylar 5cm. Muayeneden çıkınca TÜV'e mail attım. Geri dönüş yapıp yanlışlık yaptıklarını kabul ettiler ve tekrar çağırdılar. Aracı kontrol edip en azından ön yayları orjinali ile değiştir sorun yok dediler. Aynen dedikleri gibi oldu ve muayene işi halloldu. Bu arada yaşadığım şehir olan Niğde istasyonunda girdim muayeneye...

Geçmiş olsun. O istasyonu 2007 yılında biz yapmıştık anılarım depreşti şuan:) Çok soğuk memleketiniz var hocam.

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun. O istasyonu 2007 yılında biz yapmıştık anılarım depreşti şuan:) Çok soğuk memleketiniz var hocam.
Çok teşekkür ederim... Ben de hay bu istasyonu icat eden diyordum, neyse sözümü geri alıyorum :) Bu arada iş dolayısıyla buradayız... :)