Araç tavsiyesi

freddy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.sıradaki yeni kasayı almış bulunmaktayım dün satışı yaptık söylenildiği gibi fazla yakmıyor arabada kaza yokmuş bbs jantlarla beraber aldım sadece sürtmeden dolayı 3 parçada boya varmış tramerine baktırdım ve borusana sordurdum kazası değişeni yokmuş on numara araç dediler.Kullanması Çok keyifli gaza bastıkça gidiyor.

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin. 4 araçtan bence en iyisini seçmişsiniz. ama sonu yok :) bir sonraki 5.40 gibi duruyor

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazasız belasız kullanın.Kendimce düşüncemi söylersem umarım saygısızlık olarak algılamazsınız.O jantları hangi arabada görsem bana şu 86-87 doğanları hatırlatmıştır :D

freddy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estağfirullah niye saygısızlık olarak anlayım düşünceni söylemişsin bende zaten senin düşünce katılıyorum o jantları bende pek beğenmedim değiştirmeyi düşünüyorum zaten. ilginiz ve alakanız için teşşekkür ederim.Sürgeon Biraz buna bineyim söz 5.40 düşüneceğim:D

Son düzenleme:

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet jantlar biraz yakışmamış sanki ama tek sorun o olsun :) çok güzel araba hayırlı olsun ;)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Estağfirullah niye saygısızlık olarak anlayım düşünceni söylemişsin bende zaten senin düşünce katılıyorum o jantları bende pek beğenmedim değiştirmeyi düşünüyorum zaten. ilginiz ve alakanız için teşşekkür ederim.Sürgeon Biraz buna bineyim söz 5.40 düşüneceğim:D

Altımdaki 5.20 dizelin benzinli 5.40 lara yakın performans verdiğini söylyebilirim.Hatta katalog değerlerine bakarsanız dizeller kendinden daha yüksek hacimli benzinli motorlardan daha yüksek güç ve tork üretiyorlar bmw motorlarında.Bu nedenle benim de tercihim 5.20D oldu.Fakat şimdi aklım 5.25 Xdrive larda.4 çeker bir bmw nin tadına bakmak istiyorum.Fakat şu anki aracımı bir 6-7 ay daha kullanmak istiyorum.Daha 30.000 km de :)

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Altımdaki 5.20 dizelin benzinli 5.40 lara yakın performans verdiğini söylyebilirim.Hatta katalog değerlerine bakarsanız dizeller kendinden daha yüksek hacimli benzinli motorlardan daha yüksek güç ve tork üretiyorlar bmw motorlarında.Bu nedenle benim de tercihim 5.20D oldu.Fakat şimdi aklım 5.25 Xdrive larda.4 çeker bir bmw nin tadına bakmak istiyorum.Fakat şu anki aracımı bir 6-7 ay daha kullanmak istiyorum.Daha 30.000 km de :)

doğru dizeller daha fazla tork üretiyor ama herzaman için dizelin bittiği yerde benzinli devam etmekte 220 ile giderken 5.40 ta gaza bastığında aldığın hissi dizel bir motorda alamazsın benim kişisel düşüncem ;)

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru dizeller daha fazla tork üretiyor ama herzaman için dizelin bittiği yerde benzinli devam etmekte 220 ile giderken 5.40 ta gaza bastığında aldığın hissi dizel bir motorda alamazsın benim kişisel düşüncem ;)

Dediğim gibi 5.20 dizel kullanıyorum şu anda.Eski nesil dizeller için bu geçerli evet ama yeni nesil dizellerde öyle şeyler yapıyolar ki emin olun aynı tadı veriyor.Ben altımdaki araba ile gaz kesintisi ivme düşmesi hissetmeden 220 leri rahat görüyorum.Fakat devir kesiciler tam biraz daha derken devreye giriyor :) Aslında aynı devir kesiciler 5.40 larda da var fakat çoğunun iptal edildiğini biliyorum :) Yazılımla oynuyorlar.Öyle ya, adam devir kesici ile karşılaşacaksa neden 4000 cc bir araç alsın :)

surgeon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet kiraladığım 5.40 ile 220 de gazı köklediğimde araba itiraz etmeden 250 yi gördü ve muhtemelen kesici devreye girdi ve daha fazla gitmedi. ama o ivmelenmeyi o hızlarda dizellerde pek göremezsin diye düşünüyorum. dizel dendiğinde aklıma hep güç gelir performanssa benzinde diye. tabiki bu kendi görüşüm. dizel bmw hiç kullanmadım. ama netice itibariyle su ile bile olsa BMW !

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet kiraladığım 5.40 ile 220 de gazı köklediğimde araba itiraz etmeden 250 yi gördü ve muhtemelen kesici devreye girdi ve daha fazla gitmedi. ama o ivmelenmeyi o hızlarda dizellerde pek göremezsin diye düşünüyorum. dizel dendiğinde aklıma hep güç gelir performanssa benzinde diye. tabiki bu kendi görüşüm. dizel bmw hiç kullanmadım. ama netice itibariyle su ile bile olsa BMW !

Galerici olduğum için lüks segmentte tadına bakmadığım araba kalmadı diyebilirim.Bu nedenle az çok kıyaslama yapabiliyorum.Bir sohbet esnasında bir arkadaş bmw nin şu anda piyasada parmak sayıı kadar olan aracı olan 5.35 dizeli gümrükten getirirken kullandığını söyledi (o da galerici) bir tane de kendime alacağım dedi.Kendisine de alsın, onu kullanıp o zaman onun da tadını sofraya koyarım :) Ama BMW dizellerde mükemmel bir performans yakaladı, hatta bir makalede bmw dizellerin kendi hacminde benzinlilerden çok üstün bir performans sergilediğini ve bmw firmasının bu konuda iddialı olduğunu okumuştum.Malum meslek gereği takip ediyoruz :)