araç yağ kontrol

esolak85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2013 model opel corsa 1.2 aracım var ve 8000 km de bu gün sabah aracın motoru sogukken yağ çubuğunu kontrol ettim çubukta 3 tane çizgi var ve benim yağ seviyem 3. çizginin 1 milim üstünde sizce normal mi yoksa sorun mu var

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O kadar fazlalıktan bir şey olmaz sür gitsin aracın durdu yer eğimli filan ondan bile fazla yada eksik çıkar ;)

esolak85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazlamı eksik mi onu sordum hocam yağ çubuğun da bişey yazmıyor sadece 3 tane çizgi var ölçüm yaptığım yer dümdüz eğim yada yok merakım yağ eksiltmiş mi çünkü 3. çizginin üstünde 3-4 milimlik daha boşluk var

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
8000 Km araç yağ eksiltmez...

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
max. gibi bir ibare yoksa eğer 3. çizgi max. seviyeyi gösteriyordur. biraz üstünde olmasının bir zararı olmaz.

esolak85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi servisle görüştüm yeni araçlar ilk bakıma kadar 400-650 gram yag eksiltmesi normal diyor yağ ekleyin dedi 400 gram

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi servisle görüştüm yeni araçlar ilk bakıma kadar 400-650 gram yag eksiltmesi normal diyor yağ ekleyin dedi 400 gram

Fotoğraf koyabilseydiniz daha net görebilirdik ancak en üst seviyenin altında ise siz de eklemeyin, gidip yetkili serviste ekletin. Sonra durduk yere buna yanlış yağ konmuş vs demesinler... İlk 10000 km de biraz yağ eksiltebilir, normaldir. Hatta bana sorarsanız, gitmişken yağı komple değiştirin. Rodaj yok denir ama işin içinde mekanik olup da rodajın olmaması bana tümden mantıksız gelmektedir. Aracın parçaları birbirine alışrken aşınıp ufak tefek tortular vs bırakabilirler... O nedenle gitmişken komple değiştirseniz daha iyi olur...

esolak85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla kafam karıştı napayım diye ben sinopta yaşıyorum en yakın servis samsunda arada 170 km var acaba özel servise mi götürüp yağ koydursam 400 gram kafam allak bullak oldu birde fotoğrafını sizle paylaşırım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ya aracın yarım litre yağ eksilmesi ile bir halt olmaz... için rahat olsun sür gitsin.... milletin aracı 1.5 eksik yağla biniyor yaw sende ;)