Aracım çok mu yakıyor

mdemircili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar,
Bu konuda çok fazla yazılan çizilen var ama ben emin olamıyorum. corsa 1,3 cdti arabam km de güncel yakıt fiyatlarıyla şehir içinde 160 ykr yakıyor.
aynı model aracının aynı şartlarda 140 ykr yaktığını hatta 110 ykr yaktığını yazanlar var. Sizce benim aracım çok mu yakıyor. 10-20 ykr luk fark önemsiz ama arabamı elimden geldiğince de ekonomik kullanmaya çalışıyorum elde edebildiğim minumum harcama bu.Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler. (Kullandığım euro disel lt fiyatı 2.380 ytl)

UCUR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadsım bence şehir içinde 1.3 dizel 160 kuruş iyi.o arkadsların dediği rakamlar 110-120 uzun yolda sabit hızda 90 km gibi geçerli rakamalar.bence canını sıkma.bende 1.2 benzinli easytronic yeni corsa var gerçi yeni aldım depoyu fulledim ve depo dün bitti hesapladım ortalama 235 yakmış.yani seninki çok iyi üzülme.

netses

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şirketimin doblosuna euro dizelkoymuştum ibre gözümün önünde indi indi indi.....ve ışık yandı
dönüşte aynı oranda normal dizel koydum vardığımda baya bi yakıtta artırmıştım
sonuç: euro dizel normal dizele nazaran çabuk bitiyo
(Benim görüşüm)

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla hesapladım şehir içi 129ykr yaktım. en sonkindede sırf klima açık gittim 139ykr yaktı. çok az kapalı gittim. bakalım şimdi yine klima açık çok şaşırtıcı derecede çok iyi gidiyor. bitince hesaplıyacağım tekrar yazarım ne kadar yaktığını. fakat şunuda söylemeliyim nasıl kullandığın çok önemli. açıkcası ara sıra 2. viteste gazı kökleme dışında çok ekonomik kullanıyorum. çok dikkat ediyorum. ama dediğim gibi işte ara sıra 2. viteste yapıştırıveriyorum hoşuma gidiyo :)

LeVeLuP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yoğun trafikte 130 ykr yakıyor.hemde klima açık.ya sen yanlış hesaplıyorsun ya da aracında problem var.

mdemircili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
km 67000 de

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben katılmıyorum bir çok arkadaşımız dediğine göre.aracın fabrika verisi şehir içi oyaklaşık 6lt.mazot fiyatları belli.bu bağlamda km.de 150-10 yakman fabrika verilerine uyuyor.

astram5537

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakıtın normal bence