Aracım çok yakıyor, performansı çok düştü

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba Tekrar Ben Daha Öncedende Konu Açmıştım ama sanırım ilgilenen olmadı yada konu başlığı Yüzünden ?
Neyse Hemen Önce Arabamı Tanıtayım
99 G Kasa Astra Otomatik CD
Aracımda Motor Fazla Bağırmasına Karşı Çekiş ve İvme Çok Düşük ve Çok Yakıyor. Tüpte 100 Km 50 Tl yi Gördüğüm Oldu Hesabı Siz Yapın.

1500 Km Kadar Önce Aracımın Şanzımanı Revizyon Gördü ve Bu dönemde Motor Kulakları ve Amorsitörleri ve Rotları Falanda Değiştirdim.
100 Km Kadar Önce Katalitik Konvektör İptal Edildi (Servis Önerdi) Tıkanmış Aracım 168.000 km
Ateşleme Bobini Değişti
Enjektörler Temizlendi ve Zamanlayıcılar Ayarlandı
Motor Yağı Yağ Filitresi Hava Filitresi Falanda Değişti
Trigerde Yeni Değişmiş Zaten Benden Önceki Sahibi

ama araç hala isteksis gidido ve çok yakıo özellikle rolentide gaza yavaş yavaş bastığımda motordan sanki bir tıkırtı geliyor ve ve bağırma sesi çok yüksek yoldda giderken içeriye feci bir ses geliyor.
Ustalardan Bazıları Şanzımanın on numara olduğunu söylüyor kavrama ve hızlanma ama sadece mmotor kurum bağlamış olacağını söyledir. 600 lira gibi bir masraf falan diyorlar
tamam bunda yapalım ama ya sorun çözülmesse
bana tork konvektörü gibide gelio ne yapmalıyım yardım:(

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla 1500 km önce Ankara Aydoğmuş Şanzımanda 2000 Tl (Biraz Kazık Yierek Komple Baskıa Balata Tork vs Yapıldı Falan ama sanmıyorum ki bu kadar pahalı olsun) Firma 10 günde zor gönderdi telefonda 1 2 gün sürer ve mak. 1000 tl gider demişti birde bir arkadaş vasıtasıyla gönderdim ama hiç memnun kalmadım. 1500 km de baskı balata aşınmaz herhalde

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Belkide tork konvektörünü ii yapamadılar 1500 devirden sonra rolentide bile bir titreme ve çok fazla ses var araba hiç atak değil yokuşlarda boğuluyor falan ama birçok usta baka hepsi şanzıman ve vites geçişleri harika motor kurum bağlamış diyor sinirim bozuluyor arabay binince moralim bozuluyor

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr kurum bağlamıştır belki. 1.6 astra g lerde egr sıkıntılı diye biliyorum.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı çalıştırırken arızalambası yanıp sönüyormu lambayı söndüremeyip ampulü almış olmasınlar. bi ona bak aracı tech 2 ye bağlat. olmazda belki gaz telinde sorun vardır.

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla motor lambası var ama çalışırken yanıyo hiç arıza için yanmadı
yetkili serviste tech 2 ile bağladılar sorun yok anlmadım gitti morotu kurum temizliği 500 600 lira civarındaymış peki yaptım diyelim ya düzelmesse tork konvektörüne bakacaz bide o masraf zaten 3000 tl masraf yaptım çokk sıkıldım adam gibi servis usta yokmu ya bu yakınlarda

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla motor lambası var ama çalışırken yanıyo hiç arıza için yanmadı
yetkili serviste tech 2 ile bağladılar sorun yok anlmadım gitti morotu kurum temizliği 500 600 lira civarındaymış peki yaptım diyelim ya düzelmesse tork konvektörüne bakacaz bide o masraf zaten 3000 tl masraf yaptım çokk sıkıldım adam gibi servis usta yokmu ya bu yakınlarda
denizlide var iyi ustalar.milasa yakın mı bilemiyorum..sürekli gittiğim yetkili servisin yanı sıra iyi de bi opel ustası biliyorum.reklamı olmasın diye özelden gönderirim istersen_?

nanotechmilas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
semihzorlu@hotmail.com mail adresime yada burdan atabilirisn sorun değil ama denizli 3 saat izmir 2 :D valla bugun bi deneme yaptım arabada araba rolentideykende sallanarak çalışıyor bir vibrasyon var arabada ki motor kulakları ve takozları yeni ama 1500 devirden sonra çok şiddetli ve gürültülü tork konvektörü böyle bir titreşim ve sallantı ve gürültü yapmaz herhalde bnm sorunum motorda