aracım hareket halinde iken stop ediyor.

jeta_ime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar aynı sorunu bende yaşıyordum yolda giderken stop ediyordu fazla aldırış etmedim geçenlerde lpg ayarı yaptırmaya gitmiştim oradan bana gaz kelebeğini temizlettir dediler hemen servise gidip gaz kelebeğini temizletmek istedim gaz kelebeğini komple söküp temizlediler bana araban yolda stop ediyormu dedi bende evet dedim gaz kelebeğinin yanında bulunan rölanti regülatörü söktüler orada bulunan ince bir tel parçası girecek kadar hava deliği bulunuyor o tıkanmış sorun yapıyor dedi onuda temizlediler tıkanıklığı açtılar bende söğlemeden arabanın yolda stop ettiğini söğlediler ve bildiler 40 ytl bi masraf sonra ne stop etmesi nede lpg de sorun hiç biri kalmadı benim arabam opel vectra 98 model cd

Sudangelen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sonunda problem çözüldü arkadaşlar, servise en son gittiğimde tech2 ye bağladı usta ve egr nin arıza vermiş olduğunu söyledi gerçi arıza lambası yanmıyodu, tech 2 yle bişeyler yapıp işi halletti, aletin üzerinde "kalibrasyon yüklemesi yapılıyor" yazıyodu, ustaya ne yaptığını sordum güncelleme yaptığını ve egr nin çalışma şeklini değiştirdiğini söyledi
pek bişey anlamadım(hatta hiçbişey anlamadım) ama artık arabamın stop etmiyeceğini bilmek beni rahatlattı
10 gündür problemsiz biniyorum umarım tekrarlamaz
ayrıca bu kalibrasyon ve egr nin çalışma şeklinin değiştirilmesi hakkında bilgisi olan arkadaşlar beni bu konuda biraz aydınlatırsa sevinirim

Sudangelen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca bu kalibrasyon ve egr nin çalışma şeklinin değiştirilmesi hakkında bilgisi olan arkadaşlar beni bu konuda biraz aydınlatırsa sevinirim

Bu konuda bilgisi olan yok mu acaba? 1 aydır cevap gelmedi ama benim sorun çözüldü sanırım ki aracım sorunsuz çalışıyor ancak ya en olmadık yerde tekrar stop ederse diye korkuyorum

Rektör

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egsoz gazı resirkülasyonu geri dönüşüm valfi..!
kırmızı halka içindeki parça..!

img1128cr7.jpg
kolay gelsin forumda dolaşırken dikatımı çekti o yuvarlak halka ile işaretlediginiz parçanın ucunca ince bir hortum gidiyor onun ucu diger tarafta çıkmış benimkinin hortumun agızı patlamış benım araçta stop ediyor bundanmı kaynaklanıyor acaba

me3met

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir müslüman şu egr nin resmini çekip koysaydı ya şuraya bakardık nerede bu egr nasıl temizlenir dua ederdik

tuncayy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımmm

kolay gelsin benim aracım opel astra g 1.6/16 vallf 2003 comfort. aracım şuan 142000 km de. Aracımda bir türlü çözümünü bulamadığımız bir problem var yardımcı olursanız size minnettar kalacağız. aracımda seyir halindeyken duracağım zaman veya da vites değişimi sırasında stop ediyor. bu olay her zaman olmuyor bazen bakıyorsun 1000 km yapıyorsun hiçbirşey yok bazen 50 km gitmeden bu olayla karşılaşıyorum. stop etmeden önce aracım yolda giderken silkeleme yapıyor ondan sonra ayağımı gazdan ne zaman çekersem stop ediyor sonra bir kaç marşla çalışıyor ancak arıza göstergeleri yanıyor. ustalara gösterdiğimizde bobin yanmış dediler ve iki sefer bobin değiştirdim. sonra bobine aşırı yük geliyor dediler bunu engellemek için bir parça taktılar ancak aynı sorun hala devam ediyor. bu sorun aracı tüpte kullanırken daha sık yaşanıyor ancak bir kaç defa benzinde de aynı sorunu yaşadım. aracın bujileri, filtreleri değiştirildi. bu sorunun ne olduğunu anlayamadık bazen yapıyor bazen hiç yapmıyor özellikle ayağımı gazdan çektiğim zaman ve vites değişiminde stop ediyor ve arıza ışıkları yanıyor. diyelim stop etmeden önce devir 3000 de ise ayağını debriyaja bastığında bu devir hızla sıfıra düşüp stop ediyor lütfen yardım edin ustam.

İBRAHİM29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6 senelik konu hortttttttt....

Poyraz06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlk olarak kaliteli bir lpg ustasına gitmeni öneririm.Regülatör basıncı (az veya fazla) ve LPG nozul çapları yanlış seçilmiş olabilir..

Referans olarak(alıntı)
PEUGEOT 307 SW 1.6 110 BG
1 bar basınç altında olması gereken nozul çapı 2.1mm

mubas01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar bende OPEL ASTRA H 2011 ENJOY PLUS var. Araba sabahları 200-300 metre gidince 2. viteste stop ediyordu. Artvinde yaşadım bir süre orada da çok dik rampalar vardı, araba rampaya gelince vitese 1e düşürüyordum. normalde 4 le gidilecek yolda 1le gidiyordum. rampada araba gitmiyordu. çekiş performans düşüyordu. 2. vitese attığım anda stop ediyordu. Hatay Antakyada bülent ustaya götürdüm. tüplü arabalarda bu sorun var problem siboplarda dedi. Motor silindir kapağı açılacak siboplarin uçları elmaslanacak üzeri zımparalanacak dedi. tamam dedim (daha önce ateşleme bobinini, bujilerini vs hepsini değiştirdim ama sonuç değişmemişti.) Bülent usta dediklerini yaptı yaklaşık 900 tl masraf çıktı. arabamı 10 gündür kullanıyorum 1 kez bile stop etmedi. çekiş güç ve performans inanılmaz arttı. Siz de ustayla görüşebilirsiniz. işte bilgileri
bülent usta 0326 221 80 82