aracım hareket halinde iken stop ediyor.

Sudangelen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar acil yardım lütfen, benim arabanın stop etme alışkanlığı hala sürüyor ama artık hareket halindeyken değil, durmak için frene bastığımda stop etmeye başladı, şehir içindeki kırmızı ışıklarda bi kaza geçireceğim böyle giderse, nasıl bir olaydır ki bu servise bile gittim ama hala bişey çıkmadı.
bir fikri yada önerisi olan varmı acaba?

ismailturk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir ara bende de olmuştu enjektör temizliği yaptım geçti. ama bu sorun klasik opel sorunu bir çok defa bu konuda mesaj atıldı ve hep erg den çıktı. sanayide bir ustaya 10ytl verip temizlettir. Servis o elindeki tech 2 denilen cihaza çok güveniyor. o alet güzel bir alet bir çok işe yarıyor ama herşeye de muktedir diil ya.

1. kaliteli benzin (Shell, Po , Opet iyi genel de ama istasyon faktörü çok önemli güvenilir bir yer bulmaya bak)
2. erg temizliği
3. enjektör temizliği
:good:
bir de sonuçları yazarsan çok iyi olur derim.

Sağlıcakla kal

Sudangelen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler İsmail bey, bende yarın sanayiye gitmeyi düşünüyodum zaten, egr nin temizliğine baktıracaktım ama enjektör den bahsetmeniz iyi oldu.
hele bir sonuç alayım, memnuniyetle paylaşırım
benzin konusuna gelince;
benzini sürekli opetten alıyorum, uzun yolda opet denk gelmezse de shell den ama güvenilir istasyondan kasıt nedir? nerden anlayabiliriz istasyonun güvenilirliğini?
tekrar teşekkürler

Son düzenleme:

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu gün servise gittim, evirdiler çevirdiler, tech 2 yazan bi alete bağlayıp egr nin voltunu ölçüklerini söylediler(en azından ben öyle anladım) ve sonunda araçta hiç bişey yok yakıttandır dediler
benzini(97) sürekli opetten alıyorum ve Tekirdağ da 2 opet istasyonu var, tek istasyon kullanmamı tavsiye ettiler
hepsi bu, anlamadım ne menem bişeydir umarım bi daha stop etmez

egr yi temizletirsen sorun kalmaz herhalde çorludaki yetkili servise gittin egr yi açıp bi temizleselerdi sorunun çözülürdü bence benimde stop etmedi ama devir çok düştüğü için temizliğini yaptırdım ne devir düşmesi kaldı ne de rolanti deki dalgalanma ben güvendiğim için lüleburgaza götürüyorum özel servise ama eminimki tekirdağ da da iyi özel servisler vardır gaz kelebeği ve egr için her biri 40-50 ytl ye temizliyorlar çorluya taşınmana değmez hele yetkili servise gitmene hiç değmez kolay gelsin şimdiden

Sudangelen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler, lüleburgaz hiç aklıma gelmemişti ama ilk problem çıktığında oraya gitmeyi düşünüyorum

Sudangelen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen hafta salı günü sanayide, egr,enjektör ve kelebek temizliği yapıldı hatta gitmişken bujileri ve hava filtresini de değiştirttim. arabanın performansında hissedilir bi değişiklik oldu (sebebini bilmiyorum heralde hava filtresindendir) ancak asıl problem çözülememiş ki aracım bu gün 2 defa trafik ışıklarında stop etti
şimdi ben bu egr nin yenisini taktırsam sorunu kökünden halledebilirmiyiz acaba?
Not: stop durumunda arıza lambası yanmıyor, sanayideki usta bunun egredeki mekanik arızadan kaynaklandığını söylemişti

CANKAT_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egr valfini bence değiştirme 2004 .6.cı aydan sonraki z16xe motorlarda kullanılmıyor bence beyin programıyla işi hallet daha mantıklı hiçdeğilse motorada eksoz gazı girmez ve temiz kalır hep

Sudangelen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bu motor işinden pek anlamıyom ama ruhsatta yazan motor no z16xeo ile başlıyo, bunlar tech2yle iptal oluyomu, ayrıca servisler bunu yaparmı?

Sudangelen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar birde özel servisin biri 2004 modellerden önceki araçlarda egr iptal edilemiyo dedi bu ne kadar doğru ayrıca sübap temizliğinden bahsetti ki 600-700 lira tutar dedi
ne önerirsiniz?

eyup01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2001 vectra comfort aracım var , normal seyir halinde iken birden bire stop ediyor,durup tekrar çalıştırıyorum ve tam gaz veriyorum ondan sonra düzeliyor . bunu arasıra yapıyor sizce neden olabilir ? bilgilendirirseniz sevinirim.

Gaz kelebeğini, eğr valfini ve rölanti ayarlayıcısını temizlet düzelir
:good: