aracımın km siyle oynanmış ne yapmalıyım

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
msj da çözüm değil hocam. sıfır alınan dizel bi araç düşünün 3 sene muayene yapılmıyor bu araca. 3 senede en 80-100 bin km arası yol yaparmı yapar. peki bu adam bu arabayı muayeneye girmeden once km yi düşürürse 30 bine sonrada muayeneye girse size gelecek msj arac muayene bilgisi 30.000 km.
bu yüzden özelliklede modelli arac alırken gözle muayene çok önemli paspaslar pedallar direksiyon vites topuzu koltuklar bunların aşınmışlığına dikkat etmek lazım. mutlaka servisinde bilgisayara bağlatmak lazım (gerçi artık çoğu servis km garantisi vermiyor).
aldıgını araba temizde olsa km si düşük oldugunada inanıyo olsanız yinede noterde satış kağıdına işletin aldıgınız km yi işinizi sağlama alın.

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha sıfır gibi satılması için 2014-2015 model 25.000-30.000 deki araçları 9.000-10.000' e düşürüldüğü söyleniyor. 8-10 yaşındaki araçları geçtik artık.

Aracın içini, pedallarını, koltuklarını, lastiklerini, ön kaput taş izini kesinlikle iyi incelemek gerek bence.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Daha sıfır gibi satılması için 2014-2015 model 25.000-30.000 deki araçları 9.000-10.000' e düşürüldüğü söyleniyor. 8-10 yaşındaki araçları geçtik artık.

Aracın içini, pedallarını, koltuklarını, lastiklerini, ön kaput taş izini kesinlikle iyi incelemek gerek bence.

Geçenlerde Astra 1.6 dizel sport bakmaya gittik,galeride 2014 model beyaz Astra vardı 11000 km diyorlardı fiyatı makul geldi.arabayı aldım götürdüm ustama,cihaza bağladı nereye baktı bilmiyorum ama 15 bin düşürmüşler fiyatı makulse al ama km düşüren başka şeylerde yapmış olabilir dedi.bende almaktan vazgeçtim.yetkili servisler bakmıyor ama sanayide opel Ustaları BAKIYOR.araba 2014 olduğundan muayene olmadığından Öğrenmek zor.bu arada araç yetkili serviste 15500 de bakıma girmiş onu da telefonla sordurdum.

akifguzen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde Astra 1.6 dizel sport bakmaya gittik,galeride 2014 model beyaz Astra vardı 11000 km diyorlardı fiyatı makul geldi.arabayı aldım götürdüm ustama,cihaza bağladı nereye baktı bilmiyorum ama 15 bin düşürmüşler fiyatı makulse al ama km düşüren başka şeylerde yapmış olabilir dedi.bende almaktan vazgeçtim.yetkili servisler bakmıyor ama sanayide opel Ustaları BAKIYOR.araba 2014 olduğundan muayene olmadığından Öğrenmek zor.bu arada araç yetkili serviste 15500 de bakıma girmiş onu da telefonla sordurdum.

Beyinde yazılı km ye bakmıştır. Göstergedeki km yi düşürmek çok kolay ama beyine müdahale öyle kolay olmuyor..:D

Bu arada bu konuyu okurken aklıma bir şey geldi. Ben tuvtürk muayene sonucunda verdikleri kağıtta yazılı km bilgisini hiç kontrol etmedim. Kontrol etmekte aklımın ucundan geçmedi. Doğru yazmışlardır herhalde..:D