Aracımın Ön Camı Çatladı (Mucur Çarptı)

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Diyarbakır-Silvan arasındaki yolda giderken bir kamyonun attığı mucur ön camımda sürücü tarafına geldi ve şu an 45-50cm civarında. İzmirde kaskodan servise değiştirtmek istiyorum. Cam konusunda İzmirdeki servislerden hangisini tavsyie edersiniz? ayrıca aracımın iç triminden de çeşitli yerlerden tıkırtılar geliyor. Bunları da gidermek istiyorum. Ankete göre Surtaş önde fakat her servisin değişik konularda uzmanlığı olur diye düşünüyorum. Birinin motor ustası iyidir öbürünün kaporta vs.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Aracımın Ön Camı Çatladı (Mucur Çarptı)

Hocam kaskolar genelde cam değişimi veriyor ama orjinal cam değişimi vermiyor.Eğer orjinal takmayacaklarsa farkını cebinizden vererek orjinal taktırmanızı tavsiye ederim

Gökay.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun, Egem Opele 'de bi urayın

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mercanlara uğrayıp servis Şefi Gültekin ustayı bulup forumdan olduğunuzu söyleyin yakından ilgilenecektir...

qalias

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Geçmiş olsun,Kaskoda normalde yan sanayi cam takılır ama geçen yıl aynı şekilde benimde aracın ön camı çatladı ve serviste orijinal cam takıldı.Geçen yıl yan sanayi olmadığı için ve  cam İzmir'den geldiği için orijinal taktılar.Büyük ihtimal sizinkine de orijinal takarlar,ama  genede bir sormanızda fayda var.
Tıkırtılar konusunda bende serviste işlem yaptırmayı düşünmüştüm ama orada bulunan bir usta tavsiye etmedi,buna bu şekilde katlanmak plastik aksamı ( tırnakları ) sök tak yapmaktan daha iyidir demişti.

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yanıtlayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

ayfondaki kaporta ustası sağolsun sol ön direk içi ve sol kelebek camı tabanındaki zırıltıyı çift taraflı bant takviyesi ve sıcak silikon yardımı ile çözdü. Duyulmayacak seviyeye indirdi. Bazı yerlerden ufak tefwk hala geliyor. Zırıltıya katlanabilsem zaten böyle işlem yaptırmazdım. Eski aracım astra h ta ön konsolun iöinden gelen tıkırtıları kesmiştim. En son bilgiekranı kutusunu söküp ekranın içini açıp sünger koydum. Bir defa söküp adam gibi müdahale edilirse problem kalmaz diye düşünüyorum.

Cosmo astra ön camlarının yan sanayisi var mı bilmiyorum. Kaskocum bana orijinal serviste değişeceğini söyledi. Eğer öyle değilse bile farkını veririm.

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konuyu takip eden var mı halen bilmiyorum ancak işlemlerimi tamamladım.
İzmirdeyken Surtaşa uğradım ve hasar danışmanı Berrin Hanım karşıladı. Durumu anlattım ve kaskodan yapıldığı takdirde %20 muafiyet konusunda uyardı, sonradan gerginlik yaşamayalım dedi. Ben de Halk Sigorta olduğu için emin olamadım ve sigorta danışmanım Ömer Beyi aradım. Kendisi araştırdı ve %20 muafiyeti doğruladı. Cam fiyatı 985 lira çıktı ben de 185 civar bir şey ödedim.

Salı günü (20.05.2014) servis kaydı alındı, çarşamba ekspertiz yapıldı, perşembe orijinal GM Pilkington Cosmo camı geldi aynı gün takıldı, Cuma sabahı aracımı teslim aldım. Sigortacım Ömer Beyin servisle görüşerek süreci hızlandırması ve Berrin hanımın aracımın serviste gereksiz beklemelerini önlemesi dolayısı ile ikisine de teşekkürü bir borç bilirim.

Tecrübeleriyle beni aydınlatan forum dostlarına da ayrıca teşekkür ederim.

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kaskoyu kimden yaptırmıştınız acaba ?

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun.

evgin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

nihat link' Alıntı:
Kaskoyu kimden yaptırmıştınız acaba ?
֖zelden yazdım  :)