Aracının geçmişi hakkında bilgi almak isteyenler buraya...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar,
Forumdaki @ahmet28 adlı abimle özel mesajdan muhabbet ediyorduk.
Bence bazı insanlar için önemsiz bilgiler, ama aracını merak edenler için önemli olan bir bilgi elde ettim onun sayesinde. (Mutlaka bilenler vardır ama çok fazla olduğunu zannetmiyorum bunun bilen sayısının)
Arkadaşlar
*aracımızın bugüne kadar hangi sigorta şirketleri tarafından sigortalatıldığını,
*kaç el değiştirdiğini
*eski sahiplerinin ad-soyadlarını
*hangi yıllar alınıp satıldığını

*kaza tespit tutanağı varsa
öğrenebiliyoruz...

Peki bunu nasıl yapıyoruz. SBM - Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi adresine giriyoruz, Online işlemler -> Trafik Poliçe Sorgula...
Açılan sayfada plakamızı giriyoruz, ve MOTOR NO'yu seçip ruhsattaki MOTOR NO'muzu giriyoruz... (TC girerseniz sadece kendi sigortanız çıkar, MOTOR NO girerseniz bütün sigortalar)

Arkadaşlar ben aracımın 5.sahibiymişim mesela, daha önce 2 defa al sat yapılmış, diğer 2 sahibi ise 3er sene binmiş aracıma... Allahtan çok yüklenmemişler :D
Benim yaptığımı herkes yapmaz ama eski sahiplerini feysbuk'a yazıp aracıma ait eski fotoğrafları bile araştırdım adamların feysbuklarında. Biraz manyaklık var idare edin, ama sizde yapın eğlenceli oluyor, adamlarla muhabbetini bile yapabilirsiniz aracın :D

Son düzenleme:

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3.sahibiyim zaten herşeyini daha önce araştırmıştım :D

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlız aramalar sadece o plaka ıcın gecerlı ondan oncekı plakalardakı durumu ogrenemıyorsun ılk cıkan polıce de degıstırılme kısmına bakarsanız anlarsınız

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlız aramalar sadece o plaka ıcın gecerlı ondan oncekı plakalardakı durumu ogrenemıyorsun ılk cıkan polıce de degıstırılme kısmına bakarsanız anlarsınız

doğrudur abi. şimdi çakal galericiler, aracın hiçbişeyini göremeyelim diye plakayı hemen değiştiriyor.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel yazmışssın eyvallah. Aracın son sahibi babam önceki sahibi benim daha önceki sahibi komşum ama komşum çıkmıyor plaka da aynı. ? ayrıca sadce sigorta çıkıyor başkada bişiy yok burada :D

anjelotkral

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kopnu baslıgındada soyluyor zaten sıgorta polıcesınden bakılıyor dıye baska bırsey cıkmaz kı gereklı kalan acıklamayıda ben yaptım

a.kucukdogan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gece gece oldumu şimdi bu :) Arabaya inip ruhsatı alıcam merak ettim :)