Aracınız Ne kadar yakıyor?

safakdahi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaşasın ümit amca petrol :D (petrol dünyası) ama sanki az yol yapıyor oranın gazı yaa ben oradan almıyorum. zeybek'i tercih ediyorum genelde. en son 1,87'den aldım ben.

Bence az yaptırmıyor fazla km yaptırıyor bile diyebilirim. Ama denemek lazım farklı yerlerden, ben son bir yıldır hep ordan alıyorum. Zeybeklerde bir tane pompa vardı o da çok dandikti. Hem zeybekler kaçak akaryakıttan çok yüklü ceza yediler. Hakikaten Aksaray'da lpg ucuz birader. Ankara yolunda yeni bir yer açılmış lpg litre fiyatı 1.78 lira.

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 Astra Classic III cdti
Ortalama hız : 22 km/h
Ort.Tüketim : 7,4 km/100
Güncel fiyatlar ile km'de 0,235 tl (eurodizel 3,17 tl).

Son düzenleme:

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2011 Astra Classic III cdti
Ortalama hız : 22 km/h
Ort.Tüketim : 7,4 km/100
Güncel fiyatlar ile km'de 0,235 tl (eurodizel 3,17 tl).

bu tip hesaplamalardan pek doğru bilgi alınmıyor
en iyisi depoyu fulleyip yarım depo kadar yol yaptıktan sonra tekrar depoyu fulleyerek hesaplamaktırr

terkene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu tip hesaplamalardan pek doğru bilgi alınmıyor
en iyisi depoyu fulleyip yarım depo kadar yol yaptıktan sonra tekrar depoyu fulleyerek hesaplamaktırr
Haklısınız fakat, tarafımdan dediğiniz şekilde de test edildi..birebir örtüşdüğü görüldü.
Araç hiç şehir dışına çıkmadığı, dolayısı ile de çok farklı bir ortalama hıza ulaşamadığı ( son 500 km de farklı bir trafik ortamına çıkmadığı için), depo ölçümü ile yol bilgisayarının verileri tam örtüşmekte.
Yol bilgisayarında yukarıdaki veriler varken; full depo yarıyı biraz geçe tekrar fulledim, 99 tl lik mazot aldı. Km sayacına baktım 400 km yol yapmışım.
Aynı mesafede ve kullanım ortamında benzinli Astra'ma (benzin 3,68 tl iken) 155 ile 160 tl arası benzin alıyordum.
Sanırım benzine de zam gelmiş ve 3,78 tl olmuş. Demek ki bu fiyatlar ile aynı km ye 160 ile 165 tl arası benzin alıyor olacaktım.

Son düzenleme:

Yasmut

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kısa mesafelerde kullanıyorum şehir içinde. Oldukça sakin kullanıyorum 80 km yi geçmeden.
100kmde /12,5-13 litre yakıyorum.
Km de 450-490 kuruş oluyor.
Araç 900km de , 5000 den sonra yakım düşer diyorlar düşmez ise ciğerimi depoya koyacağım.

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence az yaptırmıyor fazla km yaptırıyor bile diyebilirim. Ama denemek lazım farklı yerlerden, ben son bir yıldır hep ordan alıyorum. Zeybeklerde bir tane pompa vardı o da çok dandikti. Hem zeybekler kaçak akaryakıttan çok yüklü ceza yediler. Hakikaten Aksaray'da lpg ucuz birader. Ankara yolunda yeni bir yer açılmış lpg litre fiyatı 1.78 lira.

ben birçok yerden aldım petrol dünyasınınki daha az gitti gibi...

ankara yolunda dediğin yer güvenal gaz mı acaba? orası yeni değil ama 1,78den litresi evet. ama biraz uzakta. kaçaktan ceza yediler evet ama lpg'de kaçaklık bir durum yokki. akaryakıt almam kesinlikle bilmediğim yerden benzini BP(özmenler) den alırım. LPG farketmiyor ama aygaz kullandım 2 depo ve memnundum. dün ankaraya giderken ise zeybekten aldım 1,87den.

neyse gelelim asıl konuya. dün 666km yol yapmışım eve geldiğimde. 46lt (45 küsür) LPG harcadım ;)

Son düzenleme:

safakdahi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben de polatlıya gittiğimde ölçtüm. Depoyu fulledim Aksaray'da, zam gelmiş bi baktım litresi 1.97 lira olmuş mecburen aldım. Polatlıya gittim birazda orda gezdim gelirken tekrar fulledim 330 km de 22 litre yakmışım.

22 lt x 1.97 TL = 43.34 TL
43.34 / 330 = 13.13 Kuruş

Şehirdışı için gayet iyi bi rakam hem litre olarak hem de kuruş olarak.

Sizce nasıl arkadaşlar?

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Benim ki hiç yakmıyor. :D
Çünkü gelen zamlardan dolayı artık binmiyorum.

thskt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zamlardan sonraki hesabıma göre

• Şehir içi ve dışı karışık
  • Lpg litre fiyatı : 2.30
  • Toplam altığım lpg (TL) : 90 TL
  • Toplam gittiğim mesafe 520 km
Ortalama yakıt : 175 - 180 TL