Aracınız Ne kadar yakıyor?

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Yozgatlı hemşerim, küçük şehirde o kadar yakmaması gerekir, sen dijital veriler dışında depoyu fulleyip hesapla. Ama aynı istasyon ve aynı pompada dene. :bir:

Üstat aynen pompa ve aynı kişiye doldurtdum fulledim ve veriler ve aldığım benzin litreai birebir yaktığımla uyuştu. Araç SW bu arada

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
25 km ortalama hız ile tüketim normal hemde çok normal.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yozgatlı hemşerim, küçük şehirde o kadar yakmaması gerekir, sen dijital veriler dışında depoyu fulleyip hesapla. Ama aynı istasyon ve aynı pompada dene. :bir:

Kullandığı mesafe ve yol durumu çok önemli. Bende küçük bir ilde duruyorum, hatta hiç trafik lambası yok. ort. tüketimim 13-14 litre civarı Ancak aynı araç şehir dışında 6 litrelere düşüyor.

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Üstat aynen pompa ve aynı kişiye doldurtdum fulledim ve veriler ve aldığım benzin litreai birebir yaktığımla uyuştu. Araç SW bu arada
Daha en az 30 bin km kullanırım diyorsan geç lpg ye o zaman kardeşim, o dediğin benzin rakamları çok uçuk.

Kullandığı mesafe ve yol durumu çok önemli. Bende küçük bir ilde duruyorum, hatta hiç trafik lambası yok. ort. tüketimim 13-14 litre civarı Ancak aynı araç şehir dışında 6 litrelere düşüyor.

Benim araç Sorgunda yakmıyor o kadar, uzun yolda da benzin kullanmıyorum. 100 km de bir 5 km kadar benzinle gidiyorum subaplar filan ıslansın diye sonra lpg ye devam...

Son düzenleme:

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Hemşehrim, Yozgat'a en son ne zaman yolunuz düştü? Son hali olarak; yollarda insandan çok araba var.. Merkezinde arabayı çekecek yer bulamadık o derece kalabalık bir memleket olmuş (2011'e göre).. Konuya gelecek olursak; devamlı Yozgat'ın içinde kullanıyorsanız tüketim çok normal..

Sent from my iPhone using Tapatalk

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
_

Hemşehrim, Yozgat'a en son ne zaman yolunuz düştü? Son hali olarak; yollarda insandan çok araba var.. Merkezinde arabayı çekecek yer bulamadık o derece kalabalık bir memleket olmuş (2011'e göre).. Konuya gelecek olursak; devamlı Yozgat'ın içinde kullanıyorsanız tüketim çok normal..

Yozgat merkezde değilim, 50 bin nüfuslu Sorgunda kullanıyorum ama benzinde kullanmayalı uzun zaman oldu. Kardeşim o zaman lpg şart, ufak tefek sıkıntılarına katlanacaksın. 29 litre lpg ile Yozgatta 250 300 km gidersin

Son düzenleme:

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Evet Sorgun, Merkez'e göre rahattır ve hatta çok rahattır :) Lpg ile sorunun büyük oranda çözüleceğini tahmin ediyorum.. Yalnız montaj güvenilir yerde yapılmalı..

peaceloving

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Sorgun, Merkez'e göre rahattır ve hatta çok rahattır :) Lpg ile sorunun büyük oranda çözüleceğini tahmin ediyorum.. Yalnız montaj güvenilir yerde yapılmalı..

Sorun Yasin kardeşin sorunu :)) Bende lpg var subap yaptırdım, enjektör değiştirdim, filtre, yazılım atma filan derken masraflı olduğunu düşünüyordum ki son zamanlarda benzinde bilmem kaç kuruşları duyunca lpg yi tekrardan sevmeye başladım. Ben de isterim benzini koyup gitmek ama artık Yozgat'ta bile benzin kullanılamaz hale gelmiş :) 10 ay İstanbulda, 2 ay Sorgunda kullanıyorum.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ben Akdağmadenindeyim. Araba Malatya da kaldı. Babamın ford transiti aldım. 1- 2 gün kalıp döneceğim. Galiba daha az yakıyor. Akdağmadeni de çok inişli çıkışlı. Bu değerler Malatya merkezde yapıldı.

mustiii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vectra C 2004 Elegance 1.6 LPG
şimdilik sadece şehirler arası hesapladım.
Şehir içi de hesaplayıp paylaşırım.

Şehirler arası 192.5km/14.61LT=7.58LT LPG 192.5km/38.57TL=0,20TL