Aracınız Ne kadar yakıyor?

obaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar hiç uğraşmayın bence arabalar yakması gerektiği kadar yakıyor yani seninki az benimki fazla yakıyor diye bişi yok. Herkesin kullanımı, herkesin yoldurumu, herkesin pisikolojik durumu aynı olmadığı için hiç bir zaman bunun kıyası olmaz. Her zaman bu muhabbet bitmez

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıt fiyatları değiştiği sürece bu muhabbet hiç bitmez katılıyorum :) Ama memnuniyetimi paylaşmadan geçemedim. Yeni aracımla 60 YTL lik yakıt ile şehir içi 397 km yol yaptım, şehirlerarası ise yine 60 YTL lik yakıt ile 480 km'de kırmızı yandı. Yolculuk bittiğinde 540 km olmuştu. Sonrasında şehir içi kullanıma devam ettim, şu an 590 km oldu ve devam ediyorum. Kaç km'de bitecek çok merak ediyorum, tahminim 640 civarı yapar. Hava şartlarıda düşünüldüğünde kendimi çok şanslı hissetmeye başladım. Aman nazar değmesin :D Maşallah diyelim...Bu arada LPG ile yaptım tabiki bunları :) ikisi için toplam 20 YTL lik de benzin almıştım yedek depodan önceki aşamada 40-50 gösteriyor range...

Son düzenleme:

sjesansarbos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldigim yeni Astra ne kadar yaktigini bir iki ay sonra görecegiz. Simdilik her sey normal gözüküyor.

Diger arabama Astra F 1.4 (60 bg) gelince yeni ölctügüm degerlere göre bir depo (52 lt) ile yaklasik 650 km gider, sehirdinda da 850 km. Bu da simdiki sartlarda (normal soguk olamayan sartlarda). Kisin (bu kis izledim) sehiricinde otralama 580 km yapardim, sehirdisinda fazla fark yok o da 820 km civarinda.

VeCCtrA

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldigim yeni Astra ne kadar yaktigini bir iki ay sonra görecegiz. Simdilik her sey normal gözüküyor.

Diger arabama Astra F 1.4 (60 bg) gelince yeni ölctügüm degerlere göre bir depo (52 lt) ile yaklasik 650 km gider, sehirdinda da 850 km. Bu da simdiki sartlarda (normal soguk olamayan sartlarda). Kisin (bu kis izledim) sehiricinde otralama 580 km yapardim, sehirdisinda fazla fark yok o da 820 km civarinda.

Bu değerler benzin için sanırım :rolleyes: Şimdiki şartlar Ankara için soğuk, orayı bilemem...

astram5537

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakit Dikkat

Arkadaşlar Ben 3 Yildir Astra H Benzinli Araç Kullanmaktayim.vede 3 Yildir Kendi Benzinimi Kendim Dolduruyorum Yani Ağzina Kadar Silme.ve şunu Tespit Ettimki Yol Bilgisayarindaki Ort Tüketimle Depoya Göre Tüketim Arasinda Tam 2 3 Lt Oynuyor.yani şu An Sürekli Kullanim şi Ort Tüketimim 7.5 8 Arasinda Ama Gerçek Tüketimim 10 Bazen 11 Lt Oluyor.şu şartlarda 1.6 Benzinli Bir Aracim 20 25 Kuruş Tüketmesi Bence çok Zor .yada Benim Ararbada Problem Var Demektir.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2005 corsa c cdti njoy spor paket 185/55/15 lastikli
önce depoyu fulledim
araçta 4 kişi var
istanbul'dan ankara'ya gittim ankara şehir içinde 110 km yaptım
sonra depoyu fulledim ankara'dan istanbul'a geldim
gişeler harici gazdan ayağımı çekmedim
150 km hızın altına düşmedim hiç(genelde 170-210 arası)
istanbulda yine fulledim
ortalama 193 ykr yaktı
nasıl, fazla mı yakmış?

bu araca nasıl 210 gosterebildin :) . benim 1.6 honda civic benzinli 110hp 2005 model v-tec motor aracım bile 220 yi gecmiyor.