Aracınızı en kısa sürede servise götürün uyarısı

Ekremturkben

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, 2014 1,6 136 bg astra j sahibiyim, aracım 50000 km de yaklaşık 7 bin km dir kullanıcıyım, ilk sahibi her türlü bakımı yetkili serviste yaptırmış, ben de 50000 de genel yağ filtre vs bakımını yaptırdım ancak son 500 km dir aracınızı en kısa sürede servise götürün uyarısı çıkıyor ilk çalıştırma esnasında, sonra yok ediyorum sürüşte çıkmıyor bir daha araçta gözle görülür kulakla işitilir bir sıkıntı yok, bu uyarı nedir başına gelen elbet vardır, önemsiz birşey ise nasıl yok edilir

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Cok onemli bir hatadir. Aracin dim moduna giriyor. Cihaza baglayip hata koduna baktirin bi. P0299 hatasi ise turbosunda skinti var demektir. Turbo basinci dusuk oldugu icin arac koruma moduna aliyor kendini bu hatayi veriyor. Araci kapatip acana kadar aracin cekisi duser. Sorunu turbo selenoid valf ile cozdum deyip 3 ay sonra skinti tekrar cikti diyen de var cozdum diyende. Eger hata kodu p0299 ise oncelikle turbonun agzos cikisinda catlak varmi kontrol ettirin Yok ise selenoid valf degisimi ile probleminiz cozulur var ise manifoldunuz degisecek bilginize. araci sehir icinde dusuk hizda kullaniyorsaniz motorda herhangi bir skinti gozleyemezsiniz. Arac 120 140 hiz araliginin disina cikmaz dim moduna gectigi zaman. araciniz zarar gormesin diye bir onlem

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Ayrica bu hatayi ani yuklenmelerde ozellikle otomatik araclarda gaza bastigin zaman bi dusuk vitese gecmemesi aracin yigilmasi sirasinda alirsiniz. sakin kullanimda pek rastlanmaz

Ekremturkben

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cok onemli bir hatadir. Aracin dim moduna giriyor. Cihaza baglayip hata koduna baktirin bi. P0299 hatasi ise turbosunda skinti var demektir. Turbo basinci dusuk oldugu icin arac koruma moduna aliyor kendini bu hatayi veriyor. Araci kapatip acana kadar aracin cekisi duser. Sorunu turbo selenoid valf ile cozdum deyip 3 ay sonra skinti tekrar cikti diyen de var cozdum diyende. Eger hata kodu p0299 ise oncelikle turbonun agzos cikisinda catlak varmi kontrol ettirin Yok ise selenoid valf degisimi ile probleminiz cozulur var ise manifoldunuz degisecek bilginize. araci sehir icinde dusuk hizda kullaniyorsaniz motorda herhangi bir skinti gozleyemezsiniz. Arac 120 140 hiz araliginin disina cikmaz dim moduna gectigi zaman. araciniz zarar gormesin diye bir onlem
Götürdüğüm usta cihaza bağladı hata kodu çıkmadı, bir de uzun yolda basıyorum 160 170 bir kısıtlama fark etmedim hiç

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Hatayi aldiginiz zaman kisitlar almadiginiz,surece skinti yasamazsiniz

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Bakimi sifirlamislar olabilir solda bulunan sinyal kolunun uzerindeki menu tusuna basin ve yag kismina gelin bi yuzde kac gorunuyor 0 ise sifirlama yapin

Fatih Meriç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam tamda anlattığınız durum mevcut 14.t benzin lpg otomatik astra aracimda bu sorunun çözümü için önerebileceğiniz bir servis var mı siz kendiniz ilgilenmiyormusunuz sorunu bilen yapabilecek usta arıyorum ama yetkili servisler çok pahalı diyor turbo arızası mevcut p0299 hatasi cevaplarsaniz memnun olurum.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Hocam tamda anlattığınız durum mevcut 14.t benzin lpg otomatik astra aracimda bu sorunun çözümü için önerebileceğiniz bir servis var mı siz kendiniz ilgilenmiyormusunuz sorunu bilen yapabilecek usta arıyorum ama yetkili servisler çok pahalı diyor turbo arızası mevcut p0299 hatasi cevaplarsaniz memnun olurum.

turbo kaçağı varmı turbo hattından bakın yoksa turboya göz atmak gerekli

• Beğen
Tepkiler: Fatih Meriç

Fatih Meriç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yarın başka bir ustaya göstereceğim turbo hattında kaçak var mı bakalım, revize edilen bir turbo ikinci defa revize edilir mi 1 yil önce yine yapmıştı revize etmişlerdi özel serviste, şimdi iyi bir ustaya yaptırmak istiyorum hocam küçük bi ilce burda yapmazlar zaten baktirabilirim sadece toptan değiştirsem ücreti ne olur bilmiyorum bitmedi 1 yıldır bu arıza kodu yapıldı 3 ay sonra yine veriyor

fatihder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı hata bende yolda giderken çıktı.Fan çok çalışıyordu.Termostat bozulmuş.Degistirdim düzeldi

Lenovo P2a42 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi