Aracınızın Sakın Motorunu Suyla Yıkatmayın !

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben arabanın motorunu her zaman yıkarım, daha bu gün yıkadım.
bu güne kadar hiç sorun yaşamadın.

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar dizel araclara bir sorun olmazzz hıcmı gorup duymadınız yaaa nasıl araba kullanıyorsunuzkii? dizel aracları motoru suya dayanıklıdır stop etme gıbı bır sorun olmazzz o yuzden off road larda fln hep dızel motor ararlarki dagda bayırda su bırınkıntısınde yolda kalmasınlardır dıyee arac alıyoruzz ama köru körunee kullanmayalım yaa hersey gorsellık degıl foto cekıp koymakla olmuyor herkez aracının lastık havalarını yakıt tankerını ne zaman bıtecegını ve bunun gıbı konuları bılırse gercekten cok ıyı olurr yaa az once adamın tekını dövcektım nerdeyse belkı sıze patladım ama kusura bakmayın adamın lastıgı patlamıss yarılmıss x5 kullanıyor beyfendıı yedegı tak dıyorum nasıl olcak dıyor krokon nerde dıyorum o ne dıyor bıjon anahtarın nerde duruyor dıyorum ne işe yararki o gecen gun mangalda karıstırırken kullandım dıyo yaaa gelde dövemee hakedelım bırazcık kullandıgımız arabalarııı lutfen!!! bırıde gelmıss ben her gun yıkıyorum bırsey olmuyor dıyor yaaa!!!

Kadahorlu61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet arkadaşlarında belirttiği gibi dizellerde sorun olmaz. ben dizel c4 ü hemen hemen her yıkattığımda motoruda yıkattırırdım.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Dizelde sorun olmaz diyenleri anlayamıyorum. 20 sene öncesinin dizel ile benzinlisini kıyaslamıyoruz.
Aracı yıkanan ve abs, esp beyni yanan çok örnek verebilirim. Dizel, Benzin fark etmez
Aynı şekilde Araç beyni de arıza yapanlar var. En son dizel C4 beyni gitti.

Dizellerde buji yok, külbütör yok bas çalışır sudan etkilenmez olayı başka, arıza olayı başka. Yoksa motor ikisinde de kapalı blok, su ne yapacak dizele, benzinliye, ateşleme olarak benzinli zayıftır, yeni araçlar artık full elektronik.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizelde sorun olmaz diyenleri anlayamıyorum. 20 sene öncesinin dizel ile benzinlisini kıyaslamıyoruz.
Aracı yıkanan ve abs, esp beyni yanan çok örnek verebilirim. Dizel, Benzin fark etmez

Dizellerde buji yok, külbütör yok bas çalışır sudan etkilenmez olayı başka, arıza olayı başka. Yoksa motor ikisinde de kapalı blok, su ne yapacak dizele, benzinliye, ateşleme olarak benzinli zayıftır, yeni araçlar artık full elektronik.

Evet son nokta konmuş. Yani dizel diye bizde hiç mi elektronik parça yok. Ben yıkatmaya kalkıp kesinlikle risk almam

Ghent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yıkama öyle yapılmaz ki. Motora,plastik aksamlara vs. Özel bir sprey sıkılır,daha sonra hava tabancası ile sprey akıtılır. Bu kadar ;)

metin_7

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benım demek istedigimde o zaman ama hıc sorun olmaz demıyorum tabıkıde butun araclarda hersey elektronık sorun olurr kapagı kaldırıp suyu basarsanız ama arkadasların dedıgı gıbı ustten su tutcaksınız sagsolaaa gırmıyceksınız ama sunu anlamıyorum adamın arabasının ustunu afedersınız bok goturuyor motoru yıkatıyor ne alaka?

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Birde yıkama var , kese atmak var...:) Tazikli suyu üzerinde toz var diye elektirik aksamına dayarsanız ve dakikalarca tutarsanız elbette sıkıntı...Bende birkaç defa yıkattım motoru ama motorun yağlı ve pis bölümlerine şöyle bir tutturup bıraktırdım...Kaporta yıkar gibi her yanına tutmak mantıklı değil zaten...

aesimsek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neme lazım pis duruversin motoru da , ben aldım elime havluyu bir güzel sildim motorunu, erişemediğim yeri de zaten pek görmüyorum. bu kadar hazırcı olmamak lazım canım.. şimdi dışını yıkadıktan sonra bir de kaputu açıp içlerini siliyorum tamam. tertemiz..

samet59

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
motor öğrencisi olduğum için hocalarımın söylediği birşeyi söyleyeyim bende sormuştum dizel motor benzinli motor yıkatma olayını benzinli motorun silindirine su kaçarsa motor o suyu atana kadar (yanlış anlaşılmasın havuzdan bahsetmiyorum) birkaç kere tekler ve sorun olmadan atar dizel motorda ise silindirin içerisine 2 damla su girse biyel kolu kırar vs. sorunlar baş gösterir. yaz sıtajımı bmw de yaptığım için biliyorum orada araç müşteriye teslim edilmeden önce güzelce yıkanır motora basınçlı sıcak su sıkılır ama ben bmw de bir tane parçanın dışarıda kabloları vs. sarkmış bile görmedim ki oraya gelen arabalr max 2005 model ve bilinen araçlar demem şu ki motorunuza sakın iç dış 15 tl ye yıkanan yerlerde yıkatmayın biraz araştırın ilginizde varsa belli başlı ürünler var o ürünleri uygun şekilde kullanarak aracınızın motorunu TEMİZLEYİN ama yine söylüyorum yıkatmayın kaputu havuza çevirmeyin herkes insan evladı olmaz olduğunuz motorla kalırsınız dikkat edin