Arıza lambası yanması

kuartim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kuartim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence bilgisayara bağlanıp arıza kaydına bakılsa iyi olur ne olur ne olmaz. İstasyon shell olabilir ama arabaya koydukları yakıt bakalım ki shellin yakıtımı. Ben pompacıyım her türlü hile var bu işte. Bence ihmal etmeyin bi baktırın.
İzmire gıttığımde bastırmak istiyorum. Sonuçta benden önceki kullanan nasıl baktı bilmiyorum

C2105 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuartim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:) bende opel servislerinin söylediği hiç bir şeye ılımlı bakmıyorum :) boş ver servisi opeli salla gitsin. ;)
Hocam bendeki önceki arabam ford monde 2,0 tdci 2006 modeli kullanıyordum motordan sıkıntı cektim yarım motor bana 6000 tl buldu. On gün önce yeni aracım bu yani hep tedirginlik var evham gibi. :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hocam bendeki önceki arabam ford monde 2,0 tdci 2006 modeli kullanıyordum motordan sıkıntı cektim yarım motor bana 6000 tl buldu. On gün önce yeni aracım bu yani hep tedirginlik var evham gibi. :)

Eyvah eyvah geçmiş olsun. Şimdi ne desem şaştım haklısın bir şey diyemiyorum.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arıza lambası sürekli yanık kalıyormıyorsa servis birşey yapamaz. servise gittiğinizde karşılaşacağınız dialog aynen şöyle olacaktır:

-geçenlerde arıza ışığı yandı bakabilir misiniz?
-(cihaz bağlanır) ....... hata vermiş. şuanda normal çalışıyor. hatayı sildim. birdaha tekrarlarsa gelirsiniz değişim yaparız.

-problem yok değil mi?

-şuanlık problem gözükmüyor.......... olmuş anlık hata vermiş.

-isterseniz parçayı değiştirebiliriz?

-ne kadara mal olur?

-(bol sıfırlı bir miktar söylenip kısa bir sessizlikten sonra)

- öyleyse ben birdaha yanınca gelirim. diyerek ışığın birdaha yanmaması ümit ederek eve dönülür. :)

arıza ışığı birçok şey için yanar.cok önem arz edecek bir problem olmaz. yani aracın daha fazla hasar almasını gerektirecek Durum ile karşılaşmazsınız. genellikle fakir zengin karışım, atesleme gecikmeleri ve sensör değer okuyamama gibi durumlarda uyarı verir. arıza araç sağlığı için önemliyse zaten arıza ışığı değil servis ışığı yanar ve genellikle araç ya çok dengesiz çalışır yada çalışmaz.
geçen hafta krank devir sensörüm bozuldu. ilk önce sensör den sinyal gelmediği için arıza ışığı yanıp araç uzun marşta çalıştı sonra sensör tamamen bozulunca arıza ışığı sönüp servis ışığı yandı ve araç hiç çalışmadı. arıza ışığı sürekli yanıyorsa kesin müdahale gerekecektir ama kısa süre sonra sonduyse gittiğiniz ustalarla büyük ihtimalle yukarıda yazdığım diyaloğu yaşayıp eve döneceksiniz. velhasıl ışık sürekli yanmıyorsa yada araç çalışmasında düzensizlik yoksa problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kuartim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza lambası sürekli yanık kalıyormıyorsa servis birşey yapamaz. servise gittiğinizde karşılaşacağınız dialog aynen şöyle olacaktır:

-geçenlerde arıza ışığı yandı bakabilir misiniz?
-(cihaz bağlanır) ....... hata vermiş. şuanda normal çalışıyor. hatayı sildim. birdaha tekrarlarsa gelirsiniz değişim yaparız.

-problem yok değil mi?

-şuanlık problem gözükmüyor.......... olmuş anlık hata vermiş.

-isterseniz parçayı değiştirebiliriz?

-ne kadara mal olur?

-(bol sıfırlı bir miktar söylenip kısa bir sessizlikten sonra)

- öyleyse ben birdaha yanınca gelirim. diyerek ışığın birdaha yanmaması ümit ederek eve dönülür. :)

arıza ışığı birçok şey için yanar.cok önem arz edecek bir problem olmaz. yani aracın daha fazla hasar almasını gerektirecek Durum ile karşılaşmazsınız. genellikle fakir zengin karışım, atesleme gecikmeleri ve sensör değer okuyamama gibi durumlarda uyarı verir. arıza araç sağlığı için önemliyse zaten arıza ışığı değil servis ışığı yanar ve genellikle araç ya çok dengesiz çalışır yada çalışmaz.
geçen hafta krank devir sensörüm bozuldu. ilk önce sensör den sinyal gelmediği için arıza ışığı yanıp araç uzun marşta çalıştı sonra sensör tamamen bozulunca arıza ışığı sönüp servis ışığı yandı ve araç hiç çalışmadı. arıza ışığı sürekli yanıyorsa kesin müdahale gerekecektir ama kısa süre sonra sonduyse gittiğiniz ustalarla büyük ihtimalle yukarıda yazdığım diyaloğu yaşayıp eve döneceksiniz. velhasıl ışık sürekli yanmıyorsa yada araç çalışmasında düzensizlik yoksa problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.

HUAWEI MT1-U06 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
cok acıklayıcı oldu cok teşekkür ederım , aynı fıkırdeyım ,sonçta benzınlı bır araç sorun olacağını sanmıyorum fakat bır kayıs sesı gıbı bır sey var arabada tıkırtı şeklınde onu çözmem lazım yada arabanın kendı sesı

kuartim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugun tekrar yandı stop edip. Tekrar calıştırdım söndü yuksek devir kullanmıyorum kurum olabilir diyorum lpg de yok