ArkadaŞlar yardim lÜtfen.

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, aracım 2001 vectra b comfort Z16XE son zamanlarda aracım çok geç marş almakla bereber, sıcak soğuk farketmeksizin çalışmakta zorlanıyorum. Şu dikkatimi çekti yaklaşık 10 gündür lpg ışığım bir yanıyor bir yanmıyor, yani lpg göstergesinde ne lpg ne benzin ışığı hiç yanmıyor, kafasına göre bir yanıyor bir yanmıyor, acaba bundan olabilirmi, ne önerirsiniz.

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar, müthiş derecede bilgi sahibi oldum.

lifecycle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
LPG göstergesi dediğiniz yakıt seçme anahtarının(aracın içinde yer alan anahtarın) gaz ecusu (gaz beyni) ile doğrudan bağlantısı vardır.Araçtan araca değişse de gaz beyni ve araç beyni arasında da ayrıca bir bağlantı bulunmaktadır.Aracınızın bağlantı kablolarını kontrol ettiriniz.Sıkıntılı olan kabloyu tamamen değiştirtiniz, iki uçtan sıyırıp köprü attırmayınız.Şunu da söylemeden edemeyeceğim, electronic control unit denilen ve ecu diye kısaltılan beyinler (araç veya gaz ya da otomatik şanzıman beyinleri) kolay kolay bozulacak türden elektronik cihazlar değildir! Sakın beyinde sıkıntı var gibi söylemlere itimat etmeyiniz! Şu sıralar herkes bir beyin fırtınası tutturmuş gidiyor!Saygılarımla.