arkadaşlarım için değer :))))

35cemy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu yazım öğrenci arkadaşlara.kendim üzerinden düşündüm srabam 1.2 benzinli.Yapılan araştırmalar gösteriyor ki arabaya binen her 100 kilo ağırlk 100 km de 1ltfazla yakıyor.iki arkadasım diyelim 150 kg 1.5 lt ama biz 1 lt diyelim km başına 5 krş ayda 4 kere izmire 4 kere urlaya gitsem 100 km x 4 ve 30 km x 4 yani 520 km arkadaşarımlayım tabi kız arkadaşımı saymıyorum o arabamın demir başı :) 520 km 5.2 lt benzin etti ayda 25 lira osu busu emin olun 30 lira arabamla heryereiki kişi gitmem ile 4 kişi gitmem işte bukadar farkettiriyor :) ve ben diyorum ki arkadaşlar için değer.Bu arkadaşlar kız olunca haliyle hadi hacı bi 20 lira at olmuyor malesef :( ama neyse ne 30 lira yani arkadaşlarınızı alın arabanıza olanaklarınızı paylaşın kardeşlerim sizin için bir pedal bir başkası için yağmur altında 5 dk yüzümek....
Bu arada dip not benim arabam arkadaşlarımla 40 krş yakıyor onlar olmadan 35 krs boyle düşünürsek düşünceler değişebilir :)))

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kışın buralar ayaz olur, ben de haftanın 2 günü okula arabayla gittim sayılır. Genelde bayan arkadaşları ev güzergahımın üstünde giderken attım evlerine veya yurtlarına. Sınavda çıkacak sorusuna kadar yardımcı oldular sağolsunlar, mezuniyet balosuna yanıma uzun boylu bi kız bile ayarlayabilirler o derece candırlar :D Ama uzun yola gidecek olursak yolculuğun keyifli geçmesi adına kız erkek ayırt etmem ya lpg ya yemek bişiler kitlerim :D

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bazen 5 kişi ve dolu bagaj 100 km'de 3.5 litre yakıt tüketimim oluyor. Senin hesabına göre arabadaki 4 kişiyi indirirsem araba bana 0.5 litre mazot borçlu çıkıyor. Bu mazotu nasıl temin edeceğim hakkında yardımcı olursan sevinirim :D

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5 kişi binip Erciyes'e sucuk yapmaya çıktığımız günler.
Güzeldi ama yakıt evlat acısı :( :D