Astra 1.3 2008

muslum_yagci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar
28 eylülde ankarada Reis Otomotivden Opel Astra 1.3 enjoy sport araba aldım hatta 10 gün kadar 2008 modelin gelmesi için sıra bakledim. daha öncedende corsa kullanıcısıydım ve opel tercih etme sebebimden birisi bu oldu ama şimdi çok pişman oldum. Sizlerede danışmak istedim
Aldığım arabada 1 hafta sonra boya koruma yaptırırken sol arka kapıda bi çarpma olduğu ve bunun fabrikada yapıldığını tespit ettik fakat reis otomotive götürünce bu işlemin bizim tarafımızdan yapıldığı söylendi ve çok gerildim sonra bende torbalı opeli arayarak durumu belirttim ve onlarda bilir kişi yolladılar. gelen bilir kişi işte araca baktı ve büyük ihtimalde fabrikada olan bir sorun bu ben bu arabanın bant geçmişini istiyeceğim 1 hafta içinde size bilgi vereceğim dediler. daha sonra bizi aradılar bunun kayıtlı bir hata olmadığını söyledi fakat bizim memnun olmamız için 2 servisi ücretsiz yapacaklarını belirttiler. buna tamam dedik neyse 2-3 gün sonra sol arka kapının camının kumanda ile açılıp kapanmadığını gördüm ve bunu yaptırmak için pazartesi servise götürecektim o gün pazar günü yağmur yağdı bende arabaya bindim gidiyorum birden vitesi değiştiriken elime su damladı bi baktım tavan su yani ufak bi yağmurla arabanın tavanı su olmuş inanın o an çıldırdım. pazartesi büyük bi sinirle gittim işte bakalım dediler fln neyse perşembe baktılar tavanı söktüler yapmışlar sonra kapı ayarını yapmışlar ama camın açılıp kapanmasını yapamamışlar zaman lazım dediler sonra tam 1 hafta sonra yine verdim yine zaman lazım yapamadık dediler şimdi bugün verdim ve bugün camı da yapmışlar.
Yani demek istediğim 2008 model almış olduğum 0 astra beni acayip soğuttu. şimdi bende arabanın değiştirilmesini talep edeceğim ve eğer değişim kabul olmazsa bu durumda mahkemeye başvurmak istiyorum. Sizce burdan ne karar çıkar yani 0 olduğu için gözüm kapalı aldığım araba inanın beni acayip derecede Reis Otomotivden ve Opel den soğuttu.
Sizlerin de bu konuda bana görüşlerinizi bildirmenizi istiyorum
Teşekkürler...

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
bence mahkemeye ver olumlu tam net bir cevap alamayabilirsin ama bu Terbiyesiz insanları bir nebzede olsa yıldırır diye düşünüyorum. Hatta sana şaka gelecek ama gazeteye bile alehrinde ilan verebilirsin suç teşkil etmeyek şekilde. Çünkü forumdan bir arkadaştan daha duymuştum 0 araçta boya hatasını... denemekte fayda var... geçmiş olsun

0303

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun ve kesinlikle aracının alınıp yerine sorunsuz 0 km. bir araç verilmesi için elinden gelen herşeyi yap.

Ben opel'i 2. el aldım tam 1 yıl oldu garantisi dolduğu için sanayide hallediyorum bakımlarını falan; ve şunu anladım ki 0 km. araç almaya karar verdiğimde opel almayacağım.

dekramcem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle çok geçmiş olsun arkadaşım. sana şikayetvar. com internet sitesinde opel başlıklı şikayetleri okumanı öneririm. Çünkü seninkine benzeyen bir durumla karşılaşan bir kişinin açtığı mahkeme sonucunda opel'in arabayı geri almak zorunda kaldığını okumuştum. Ama mahkeme süresi sanırım 2 yıl sürmüş.. :(

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işe bak ya mahkeme sonuçlanana kadar o araba 10000 km ye gelir iş işten geçer anlayacağın en iyisi opel türkiye'ye mail at buda bi dene istersen

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Direk ayıplı mal dan dava açabilirsin hatta int birsürü örnekleri mevcut ki senin elinde kazadan dolayı rapor var ki opelde bunu kabul etmiş ve sana 2 kez ücretsiz servis hediye etmiş kesin aç yada açaçağına dair yazı gönder.

yılmaz85

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçmiş olsun üzücü bir olay peşini bırakma bu işin arabayı satarken bir sürü şeyden bahsederler yok servisi müşteri memnuniyeti sattıktan sonrada bişe göremezsin herşey lafta kalır

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
bence vermezler
hatalarını kabul edip tamirini yapmışlar uyanıklar iz bırakmamak için.
mahkeme kanıt isteyecektir,eğer varsa ilk fotoları iyi olur.
ama dediğim gibi alsanda en az 1-2 sene beklicen
hiç bir şey yaptırmadan mahkemeye verseydin kesin alırdın

astracd_35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer Bi Durum Bi Arkadaşimin Başina Geldi 2006 Model Vw Jetta 1.6 Comfortline Aracini Aldiktan Bir Yil Sonra Boya Koruma Yaptirmak Istedi Ve Bagaj Kapağinin Boyanmiş Olduğunu öğrendi. Arabasina Gözü Gibi Bakan Arkadaşim Doğal Olarak çok Sinirlendi şikayette Falan Bulundu Doğuş Otomotivden Bi Uzman Geldi Inceledi Serviste Ama Bi Sonuç çikmadi. Yani Bu Olaylar Birtek Opel Için Geçerli Değil Bence Türkiyedeki Plazalardan Kaynaklaniyor. Neyse Arkadşim Almanya Vw Fabrikasina Veya Yetkili Birileriyle şikayet Için Temasa Geçmeye çalişiyor. Bence Sizde öyle Yapin Durumu Mahkemey Verseniz Bile Birde Yurtdişina Bildirmeye çalişin...

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben olsam videosunu bile çekerdim o aracı değiştirmesi lazım opelin o aracın başına kim bilir ne geldi türkiyeye giriştemi oldu artık yoksa showroomda mı oldu fabrikadamı oldu orası muammaa