Astra 1.3 CDTI triger zinciri

Astr

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
merhabalar.aracimdan 2 gündür linkte paylaştığım şekilde ses geliyordu.ilk götürdüğümde usta bir şey yok dedi gönderdi fakat bugün 2 farklı ustaya gösterildi ikisi de triger zinciri değişmesi gerekir dedi.Bu sesten triger zinciri değişmesi gerekir mi bilen var mı ? Eğer gerçekten değişmesi gerekiyorsa da aynısı başına gelenlere yol gösterici nitelikte olsun.

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
merhabalar.aracimdan 2 gündür linkte paylaştığım şekilde ses geliyordu.ilk götürdüğümde usta bir şey yok dedi gönderdi fakat bugün 2 farklı ustaya gösterildi ikisi de triger zinciri değişmesi gerekir dedi.Bu sesten triger zinciri değişmesi gerekir mi bilen var mı ? Eğer gerçekten değişmesi gerekiyorsa da aynısı başına gelenlere yol gösterici nitelikte olsun.
Araç kaç binde ve kullandığın yağ nedir yağını luiqi moil olarak değiştir sesin kesilme ihtimali var eğer kesilirse yağını bundan sonra luiqi moil olarak kullan

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Araç kaç km opellerde zincir değişimi için 120 bin km yazıyor servis manuelinde opel servisleride 120 150 bin arası değişim öneriyor. aslında çokta pahallı olmayan bir parça ama yaptıracağınız ustanın kilitleme aparatı olduğundan emin olun ve egzantiği hem önden(egzoz) hemde arkadan(emme) kilitlesin ki tek taraflı kilitlemede kilidin egzantirik üzerinde girdiği çentik kısmı kırılabiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

Astr

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
184.000 kmde manuel dizel araç.Ama yağını açıkçası bilmiyorum ben haftaici mesaide olduğum için babam ilgilenmisti yağ değiştirmek için.Yine yarın babama devredecegim bu sorun yüzünden, 1500 TL masraf çıkartmışlar.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
184.000 kmde manuel dizel araç.Ama yağını açıkçası bilmiyorum ben haftaici mesaide olduğum için babam ilgilenmisti yağ değiştirmek için.Yine yarın babama devredecegim bu sorun yüzünden, 1500 TL masraf çıkartmışlar.

Değiştirmende fayda var aşağıya orjinal parçaları ekledim. Ayrıca antifriz ve saf suda lazım yada motulun hazır sıvısı var.

Triger Zinciri
Yağ Pompası Contası
Yağ Pompası Krank Keçesi
Su Pompası(1.3lerin hepsi aynıdır diye düşünüyorum)
V Kayışı Gergi Kütüğü(gerekli değilse değiştirmeyin)
Şarj Dinamosu Rulmanı(gerekli değilse değiştirmeyin)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cemil

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Eğer bu ses yağ değişiminden sonra olduysa dediğim yağı araca koyup deneyin ses kesilir ise devam edin kesilmez ise iyi bir usta bulmanız senteye alma yerleri kırarlar yoksa

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

Ozangfb

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Araç kaç km opellerde zincir değişimi için 120 bin km yazıyor servis manuelinde opel servisleride 120 150 bin arası değişim öneriyor. aslında çokta pahallı olmayan bir parça ama yaptıracağınız ustanın kilitleme aparatı olduğundan emin olun ve egzantiği hem önden(egzoz) hemde arkadan(emme) kilitlesin ki tek taraflı kilitlemede kilidin egzantirik üzerinde girdiği çentik kısmı kırılabiliyor.
Araç kaç binde ve kullandığın yağ nedir yağını luiqi moil olarak değiştir sesin kesilme ihtimali var eğer kesilirse yağını bundan sonra luiqi moil olarak kullan

Merhabalar bende de aynı ses sanki ne yapmamız lazım link bıraksam bakabilir misin https://youtube.com/shorts/D5eEFNn0amQ?feature=share