Astra 1.3 easytronic yerine 1.6 easytronic lpg

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Hiç kafanı ağrıtma kardeşim. LPG işi neye benziyor biliyor musun? Yarış atına bal baklava yedirmek gerekir iken al sana saman sonra da yarışta birinci gel demeye benziyor ama oda tabi yemiyor :D

Ege89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç kafanı ağrıtma kardeşim. LPG işi neye benziyor biliyor musun? Yarış atına bal baklava yedirmek gerekir iken al sana saman sonra da yarışta birinci gel demeye benziyor ama oda tabi yemiyor :D

Güzel benzetme olmuş :D

yüksek benzin ve motorin fiyatlarına karşı LPG aslında iyi çözüm ama dizel sahibi olup da lpg'li araç sanırım hata olabilir...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben dizel araç kullanmadım ama LPG araç dediğin de resmen tüylerim diken diken oluyor. O yüzden çok araç kullanan için dizel her zaman artı ama benim gibi adamlar yılda 5000 km zor yaparım benzin iyidir. LPG ise baş belası karın ağrısından başka bir şey değil.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiginiz temiz arabanizi bilhassa fahis seyreden ikinci el fiyatlarinda bilmediğiniz bir arabayla degismek iyi olmaz.

Olay sadece motor ve tuketim degil. Kaportasi, on takimi, elektronik aksami,vs.

Ege89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bildiginiz temiz arabanizi bilhassa fahis seyreden ikinci el fiyatlarinda bilmediğiniz bir arabayla degismek iyi olmaz.

Olay sadece motor ve tuketim degil. Kaportasi, on takimi, elektronik aksami,vs.

Haklısınız 2. el araçların ne çıkacağı da belli değil aslında. Risk almış da oluyorum....

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İhtiyacınız yoksa macera aramayın... Rahat 10 yıl binebileceğiniz bir araç... Belki 5 yıl sonra değer kaybı bugüne göre fazla olabilir ama bence çok ekonomik bir araç... 5 yıl sonra 1.6 cdti ler çoğalınca 1.3 cdti ler avantajını kaybeder diye düşünüyorum..

Ege89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İhtiyacınız yoksa macera aramayın... Rahat 10 yıl binebileceğiniz bir araç... Belki 5 yıl sonra değer kaybı bugüne göre fazla olabilir ama bence çok ekonomik bir araç... 5 yıl sonra 1.6 cdti ler çoğalınca 1.3 cdti ler avantajını kaybeder diye düşünüyorum..

Teşekkür ederim tavsiyeniz için. 1.6 cdti'lar yeni kasalarda mı var?

Anladığım kadarıyla diyorsunuz ki takriben 5 sene sonra 2. el değeri düşüşe geçecek?

Bir şey daha sormak istiyorum. Şu an öyle bir planım olmasa da satmak istesem, aracım yaklaşık olarak ne kadara satılır?

2012 model Astra III 1.3 cdti easytronic. 25000 km'de ve siyah renk. Boyası, kazası,arızası, değişeni yok.

Saygılar,