Astra 1.4t / Olgun oto ve Ayotogaz işbirliği

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra 1.4t / Olgun oto ve Ayotogaz işbirliği

DarthWider link' Alıntı:
Peki hangi şartlarda bu sigorta geçerli anlamadım. En başta montaj ve uygulamadan kaynaklanan bi durum olursa ödemeyizden başlamış biber gazından çıkmış, motorda bi sorun çıkıp montaj hatası raporu yazarlarsa bitti yani.

Bide motorun kendi kusur ve ayibindan doğan arızalar demiş .
Sen gel koca astranin motoruna magnezyum subap tak . Olacak is değil Ayıp yani . Motorun Ayıbı :)
bittiii zink yerde.  kızgınkırbac
Eller cebe subaplar yandı. . okkk

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

uçaktamircisi link' Alıntı:
Yükselen euro kuru yüzünden fiyatların arttığını söylediler . Ocak ta euro kaç liraydı acaba . Birde montajyapılan kitler farklı olabilirmi ?

Aracım 1.6 115 HP. Fakat turbo vs kiti diye farklı bir şey olduğunu düşünmüyorum. Yağlamalı kit takıyorlar. 2000 küsür liraydı. Aracı sıfır aldığımdan toptan indirim istedim. 1800 TL'ye geldi...

Normal fiyatı 2.200 TL'ydi sanırım. Daha dolar çok artmamıştı o zamanlar.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük emek ve uğraşlarla aldığım aracımı, sonunun ne olacağı ve karmakarışık böyle bir maceraya atamam. Hep söylüyorum, yine söyleyeceğim. Aracı satın alırken ne kadar yakacağını biliyordum ve ona göre aldım. LPG dönüşümü düşünseydim atmosferik motorlu 1.6 alırdım. Bence fazlaca riskler içeriyor, bu sizi korkutmuyor ve endişelendirmiyor mu?

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
Büyük emek ve uğraşlarla aldığım aracımı, sonunun ne olacağı ve karmakarışık böyle bir maceraya atamam. Hep söylüyorum, yine söyleyeceğim. Aracı satın alırken ne kadar yakacağını biliyordum ve ona göre aldım. LPG dönüşümü düşünseydim atmosferik motorlu 1.6 alırdım. Bence fazlaca riskler içeriyor, bu sizi korkutmuyor ve endişelendirmiyor mu?
1.6 olsa bu risk bitecekmiydi , oda magnezyum subab , en azından 1.4 de çekiş vs. Daha iyi

Yada lpg için teknik olarak 16 ve 1.4 T için uyum konusunda ne fark var?

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlker16 link' Alıntı:
1.6 olsa bu risk bitecekmiydi , oda magnezyum subab , en azından 1.4 de çekiş vs. Daha iyi

Yada lpg için teknik olarak 16 ve 1.4 T için uyum konusunda ne fark var?
Hiç bir fikrim yok, teknik olarak anladığım bir şey değil, ancak LPG sıkıntılı iş benim gibi pimpirikliler için değil, yapana kolay gelsin, umarım bi sorun yaşamazlar.

mtaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yükselen euro kuru yüzünden fiyatların arttığını söylediler . Ocak ta euro kaç liraydı acaba . Birde montajyapılan kitler farklı olabilirmi ?
Daha önce de yazmıştım; landirenzonun kendi sitesinde dahi evo veya turbo kit diye bir ürün yok. landirenzo Omegas diye geçiyor yanılmıyorsam.

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ay otogazla bende görüştüm landrenzonun tüm yetkili servisleri ile görüştüm fiyat ve yağlama sistemi acısından hiçbiri beni tatmin etmedi açıkçası. sonunda brc taktım forumda konular mevcut bence iyi araştırın uzun sohbetler tartışmalar var. sorularınıza cevap bulacaksınız. 1,4t da LPG düşünüyorsanız aracı yüksek devirde kullanmıcaksınız bunun başka yolu yok. 3bin devirde fazla uzun süre kullanmıcaksınız zaten 3bin deviri geçince LPG benzin gibi yakacak tasarrruf yapamıcaksınız benim yakıt değerlerim ortada.
ortalama 2bin 2binbeşyüz devir arasında kullanıyorum gayet keyifli zaten heryer radar trafik istanbulda 6. viteste 120km yi görüyorsun 2binikiyüz devirde.

uçaktamircisi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

milyoncubaba link' Alıntı:
ay otogazla bende görüştüm landrenzonun tüm yetkili servisleri ile görüştüm fiyat ve yağlama sistemi acısından hiçbiri beni tatmin etmedi açıkçası. sonunda brc taktım forumda konular mevcut bence iyi araştırın uzun sohbetler tartışmalar var. sorularınıza cevap bulacaksınız. 1,4t da LPG düşünüyorsanız aracı yüksek devirde kullanmıcaksınız bunun başka yolu yok. 3bin devirde fazla uzun süre kullanmıcaksınız zaten 3bin deviri geçince LPG benzin gibi yakacak tasarrruf yapamıcaksınız benim yakıt değerlerim ortada.
ortalama 2bin 2binbeşyüz devir arasında kullanıyorum gayet keyifli zaten heryer radar trafik istanbulda 6. viteste 120km yi görüyorsun 2binikiyüz devirde.

Brc yi hiç arastrmadim sizin mevcut sözleşmenzle ilgili ve landirenzoyla arasındaki teknik farklılıkları yazabilirmisinz .

Mesela Brc motor garantisi veriyormu ? Veriyorsa kaç yil ?
Subaplarla ilgili sistem de teknik olarak yapılan birşey varmı .? (yaglama sistemi benzeri )
Brcnin arıza ışığı yaktığını duymuştum bununla ilgili sıkıntı nasıl giderildi ?
Landirenzodan daha cazip gelen yani nedir ?
Ve son olarak Tabikide fiyat ?  :)

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Brc yi hiç arastrmadim sizin mevcut sözleşmenzle ilgili ve landirenzoyla arasındaki teknik farklılıkları yazabilirmisinz .

Mesela Brc motor garantisi veriyormu ? Veriyorsa kaç yil ?
Subaplarla ilgili sistem de teknik olarak yapılan birşey varmı .? (yaglama sistemi benzeri )
Brcnin arıza ışığı yaktığını duymuştum bununla ilgili sıkıntı nasıl giderildi ?
Landirenzodan daha cazip gelen yani nedir ?
Ve son olarak Tabikide fiyat ?  :)

brc 1 fiyat daha uygun 2 bildiğim tandıgım yerden taktırdım kafam rahat istediğim her zaman gidiyorum arıyorum vs.
3. hdi dan 3 yıl sübap garantisi yaptım o sorunuda çözdüm ki sorun yaşayacağımı pek zannetmiyorum. arıza ışığı bir kez yandı bi daha yanmadı. oda basit bir şey opel corsada da yapıyordu kendine kendine sönüyor sonra. landirenzodan daha cazip gelmesinin nedeni landirenzo garanti vermiyor diyorki evet sana garanti veririm ama yetkili servise gideceksin ee yetkiliye gidersem bi ton para vercem yaptığım tasarruf yalan olcak ozmn lpg takmanın mantığı ne.
fiyatı 2200 hersey dahil.

milyoncubaba1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ha ben landrenzoyuda kullandım kalite olarak tavsiye ederim hiç sorun yaşamadım daha önce ama bu seferki sartları bana uymadı pek fazla. ama size uyarsa taktırın derim. sadece zaman kaybetmeyin daha fazla.