Astra 1.6 - 18 Jant

ygtalptekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abartılı oluo diosun arkadaşım tmm da arabanın orjisi zaten 16 hiç bi fark olmucak o zamn da:D

rcp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
görüntü istersen 18 ii olur.dikkatli kullanmalısın.üye otomobillerinde var bi tane astra.ama basman lazım leylek gibi saçma olur yoksa.

harbi yaaa hatunlar anlamıo janttan falan bence :D

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
max 4cm yay kullanıcam amortisörleri allemicem zaten astranın amortisörleri sert değiştireye gerek yok bence..225/45/17 var aklımda..3,5 ya da 4 cm yaylarla birlikte istediğim jantta bu modele ve renklere cok yakın olcak..

AstRA_ZN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jant olayı tamda benim ilgi alanım:)Neden diyeceksiniz; 3 ayda bir jant modeli deişitiriyorum çünkü.0 alıp takıyorum 2-3 ay kullanıp hevesim gidiyo deiştiriyorum.Şu an 17'' Devino jant ve 205-45-17 Marshall Matrax lastik var üzerinde. 18'' jant ve lastik ile de kullandım daha önce performans, olarak herhangi bir düşüş yaşamadım.Jant büyüdükçe lastik çapı küçüldüğü için dönme çapı sabit kalıyor.Olay jantların ve lastiklerin ağırlıklarında bitiyor aslında.1,6 motor için 205 taban lastik idealdir.Taban genişledikçe sürtünme payı ve ağırlık artacağı için performans düşüşü ve yakıt tüketimi artar.Keza jantlarında her zaman ağırlıklarını dikkate almak ona göre seçim yapmak gerekir.Performans amaçlı jant alıp kullanmak hem arabanı yormaz hemde yakıt tasarrufuna birebirdir.Çin malı veya yerli jant kullanmamanı öneririm.

slymnkrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence 17"takma çünkü arkadaşların dediği gibi orjinali 16" pek bi fark olmaz.18 tak 3,5 yada 5 cm yay kullan çok güzel olur.Benimkinin orjinal jantları 196/65/15 ebatlarındaydı ben 225/40/18 ve 5 cm yay taktım sürtme falan hiç bişey olmuyor.Tak 18 bidaha düşünme hatta gönlüm 19 tak demek istiyo ama bunu sölemek ayıp olcak biraz:D

AstRA_ZN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
19 da takılmıştır ve Astra 1,6 yürümemiştir! Tavsiye etmem:) 30 mm yanak için bildiğin düzgün bi pist varsa orasını bilemem tabi:)

adnanguclu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında 18" e sıcak bakmamamın nedeni çukurlara girdiğimde kolay patlama veya balon yapması.18" alırsam max 40 yanak olmalı ki buda istanbulda sorun cıkarır sık sık sanki bu konuda ne dersiniz?45 yanak daha iyi olmazmı ?

slymnkrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
19 da takılmıştır ve Astra 1,6 yürümemiştir! Tavsiye etmem:) 30 mm yanak için bildiğin düzgün bi pist varsa orasını bilemem tabi:)

nasıl yürümemiş sürtme falanmı yapmış öyleyse o hayallerimden wazgeçeyim yoksa performanstanmı demek istedin tam anlayamadım