Astra 1.6i 115 Hp Enjoy

halilguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında biliyordum yakatın fazla olacağını ancak bu kadar da beklemiyordum fiesta 1.6 ile astra 1.6 arasında kalmıştım Opel in içine girince birden bire bunu almaya karar verdim :) Şimdi garip garip arızalar çıkınca pişman olmuyorum desem yeridir çünkü arkadaş çevremde opelci çok olduğundan sürekli elek. donanımın arıza verdiğini duyuyorum..

Bakalım kısmet şimi tüpü araştırıyorum ancak dediğim gibi aracın garanti dışı kalacağını biliyorum sadece motor kısmında ki garantinin mi iptal olacağını yoksa tüm garantinin mi iptal olacağını tam kestiremedim..

Mantıklı düşünürsek sadece motor bölümünün garanti dışı kalacağını düşünüyorum zira arabalardan çok fazla anlamadığım için sağlıklı yorum yapamıyorum.. Servisi ile bu konuyu hala konuşamadım sizin bilgileriniz varsa yardımcı olmanızı beklerim..

paragon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
7 ayda 2200 km yapmışsınız. Tüpe yapacağınız masrafın yakıt karı ile amorti edilmesi sanırım 15 bin km civarını bulur ki bu sizin için çok uzun bi süre gibi geliyo bana. Bence bu haliyle kullanmak en güzeli...

HSG

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklasık ayda 315 km yol yapıyorsunuz ki bunun içinde lpg taktırmaya hiç gerek yok bence ama yakıtı az olursa aracı devamlı kullanırım derseniz lpg taktırın ve bence durumunuzda el veriyorsa 1000tl fazla verip serviste taktırın lpg yi garantiyi bozdurmayın.aracınızın garantisi bitmesine yakın 1000tl vererek aracınızın garantisinide +2 yıl uzatabilirsiniz ve 4 yıl boyunca sorunsuz bi şekilde binersiniz araca.

halilguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracın yakıt sarfiyatı çok olduğu için açıkcası pek binemiyorum cumartesi Opel in landirenzo markalı lpg ile ilgili görüşmeye gideceğim bakalım neler olacak..

Gelişmeleri fiyatı gibi bilgileri sizinle paylaşacağım.

görüşmek üzere.

halilguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar ;

Cumartesi konu ile ilgili firma ile görüştüm Opel kitli landirenzo markalı tüp için 1900 Peşin 2000 / 10 Taksit seçeneği ile satışı sunuyorlar..

Yakıt sarfiyatı için % 45 garanti verdiklerini söylediler hesaplamak gerekirse

Benzin 250 Lr yakıyordu %45' i 137,5 e geliyor ki bu rakam gerçek ise çok güzel olacak :)

Aracın 2 yıllık garantisi bozulmayacak ayrıca takılan Lpg 2 yıl garantili olacak..

Perşembe günü taktıracagım deneyimlerimi sizinle paylaşırım.

Saygılarımla

halilguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni gelen son bilgi Motor numarasına göre uyarlanan Lpg gelmemiş gümrükte bekliyorlarmış :(

Lpg takım işi biraz daha uzadı gibi :(

BeRkay_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta bendede 1.6 benzinli astra war 3 ay önce aldm uzun yolda 270 şehir içi 300 krş yakıor matematik profesörü oldm hesap yapmaktn ben 3 ayda 3400 km yaptm yaksada yakmasada gezicem yapıck bşy yok bnde lpg düşünüyorum yaptırdıktan sonra bana tecrübelerini söylersn çok sevinirim tak tır veya taktırma iyi veya kötü.arac ilk aldığımda 20 liraya 2 tur atamıodm ama şmdi eskiye göre memnunum uzun yok ve km yaptıkca yakıt inicektr 10 bin km lerdn sonra bnce ama serviste takılan lpg işini bnde duydm inş olumlu sonuç alırsn

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
bendemi lpg taktırsam ne yapsam :) okula arabayla gidemez oldum 70 km yol 20 tl benzin mübarek merso amg sanki :D

halilguven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ürün hala gelmemiş bekliyoruz :(
Ama gelirse ve taktıtırsam gerekli tüm bilgileri buradan paylaşacağım..Benzin mi pahalı bizim arabalar mı çok yakıyor anlamadım :) Ama tüp işi şart oldu ne yazıkki yapacak bir şey yok araştırmalarım tüpün o kadar kötü bir şey olmadığını söylüyor zira landirenzonun opel için özel üretilen kitinde diğer markalarla kıyaslanamaz olduğunu söylüyorlar bakalım zaman ne gösterecek :)

Olumlu yada olumsuz yönlerini paylaşırım.

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhaba arkadaşlar ,

2009 Yılının 3 ayında 2009 Model 1.6 115 Hp Enjoy/Elegance Opel Astra aldım, benzin konusunda uyarılar tabiki zamanında aldım ancak bu kadar ciddi olacağını bilmiyordum.. Aracım yaklaşık 7 aylık ve 2200 Km de ilk bakımı 10.000 / 15.000 de dolamıyacağı için ilk 1 yılda götüreceğim. Şuan için benzinde hayal kırıklığına uğradım yaklaşık olarak km' e 300 civarı ve üstü yakmakta. Klima ve aracı sert kullanmamama rağmen.

Bu bana aslında çok fazla geldi daha önce şirket arabası olarak Megane 1.5 dizel kullanıyordum çeyrek depo ile 220 Km yol yaptığımı bilirim.. ve 100 Km e 4.9 5.2 Lt tüketim ile

Şimdi ki Opelim 100 Km' e 9.5 yaktığını gördüm, çok pişman oldum ama iş işten geçti. Bu konuda değerli bilgilerinize ihtiyacım var aracım yeni tüp taktırmak istemiyorum (garanti, delik deşik olmaması için) ama çarem yok gibi Aracım garantili olduğu için tüp takılıncada garantinin düşeceğini söylediler

Servis ile görüştüm landirenzo markalı lpg sistemi Opel ile anlaşmaları varmış ve taktırınca garantiye herhangi bir etkisinin olmadığını söylediler yine araştırdım ki fiyatı 2.500 Tl civarı..
Diğer Lpg lerin ise 1.250 . 1.500 civarı olduığunu öğrendim. Açıkcası ne yapacağımı bilemiyorum bu konuda bilgilerinizi beklemekteyim.

Aslında bu arabayı büyük istekle aldım aldığım günden 1 ay sonra sağ arka cam moturu bozuldu otomatikten kapatırken cam yukarı vurup tekrar aşağı iniyordu ve garantiden motor değişti. Yeni arabada nasıl oluyor hala anlamıyorum.

Diğer konu ise servise gitmişken Xenon far taktıralım dedik kampanyadan yararlanıp 400 civarı olan farı ve kitini 220 ye taktırdık sağ yansa sol taraf yanmıyor bu konu için 5 kere servise gittim her gittiğimde kiti değiştirdilerse sorunu çözemediler her gidişimde programsal bir hata deyip program attıklarını tekrar yaşanmayacağını söylüyorlar ama gelelim ki sürekli aynı sorunu yaşıyorum..Aynı hatayı tekrar alırsam iptal ettireceğim.

Ben aracımı 2009 ' un 3 ayında aldım şimdi ise Opel e giriyorum Opel astra yeni kasa araba çıkarmış !! Ne kadar üzüzü bir durum ne yazıkki aracımız eski kasa oldu !!
sıkma canını benim ortalamam 12 lt