Astra 2016 Xenon far

arcadian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bircok arac baktiktan sonra aslinda ilk baslarda hic aklimda olmamasina ragmen yeni kasasini ve ic dizaynini cok sevdigim astrayi almayi karar verdim. Excelence donanim paketini almak istiyordum fakat 1.4 benzinli otomatikte Turkiyede hicbir yerde bulamadim ve dynamoc paket almaya karar verdim. Yine beni hayal kirikligina ugratan bir durum olaraktan matrix far siparisi icin cok uzun sureler verdiler. Bende mecbur halojen farli modeli soparis verdim. Bir hafta 10 gun icinde elimde olacak arac. Ben bu araci sari halojen farlarla kullanmayi istemiyorum acikcasi. Matrix far sonradan takilamazmis oyle dediler bayide. Bende xenon far secenegini dusunuyorum. Acaba sifir araca takmak ne kadar mantikli? Garantiyi bozar mi? Cezasi var mi? Konuyu dogru yere actim mi? :) onerilerinizi bekliyorum.

Simdiden tesekkurler.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2016 model sıfır araca hayatta takmazdım ben :D halojen de çok iyi aydınlatır. Sarı renk istemiyorsanız beyaz ampul kullanın bence. Yazıktır araca ya hu :)

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Matrix led veya bi-xenon AFL sonradan takmak teorik olarak imkansız değil ama pratikte olmayacak birşey.

Dynamic'lerde mercekli far sanırım, sonradan takılan xenon apaçi işi durmayacaktır. Ama yine de otomatik yükseklik ayarı olmayacağı için ve far yıkama olmadığı için muayeneden geçemezsiniz. Hem de karşıdan gelenin gözünü alacaktır.

Garantiyi bozar mı? Elektrik sistemine müdahele olduğu için, elektronik ve far sistemiyle alakalı arızalarda garanti dışı kalır araç.

Bu kadar önemliyse araç teslim alınmadan erkenden gidin, siparişi değişin.

Ayrıca AFL ve matrix led'in en büyük özelliği adaptif özelliği, otomatik aydınlatma modları, viraj aydınlatmaları. Sadece görsel beyaz ışık değil.

arcadian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlaşılan çözemeyeceğiz bu konuyu :) Bu şekilde devam o zaman, geri dönüş yok siparişten ki yakın zamanda gelecek ve araca ihtiyacım var. 2 sene sonra eşime bırakıp kendime başka bir araç almayı planlıyorum. Matrix far'ın ileride serviste takılabileceğini düşünüyor musunuz? Bana pek mümkün gelmedi.

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Bircok arac baktiktan sonra aslinda ilk baslarda hic aklimda olmamasina ragmen yeni kasasini ve ic dizaynini cok sevdigim astrayi almayi karar verdim. Excelence donanim paketini almak istiyordum fakat 1.4 benzinli otomatikte Turkiyede hicbir yerde bulamadim ve dynamoc paket almaya karar verdim. Yine beni hayal kirikligina ugratan bir durum olaraktan matrix far siparisi icin cok uzun sureler verdiler. Bende mecbur halojen farli modeli soparis verdim. Bir hafta 10 gun icinde elimde olacak arac. Ben bu araci sari halojen farlarla kullanmayi istemiyorum acikcasi. Matrix far sonradan takilamazmis oyle dediler bayide. Bende xenon far secenegini dusunuyorum. Acaba sifir araca takmak ne kadar mantikli? Garantiyi bozar mi? Cezasi var mi? Konuyu dogru yere actim mi? :) onerilerinizi bekliyorum.

Simdiden tesekkurler.

Kesinlikle o aracı halojen almak en büyük hata. Sonradan takılmayan aktif edilemeyen bir şey yok her zaman buna inanmışımdır. Tüm araçlarımda da illaki çok zor denen montajları evimin önünde 3-5 tornavida anahtar ile kendim yaptım . ESP, AFL, Keyless gibi çok komplike sistemleri taktım araçlarıma.

Ancak AFL olsun , matrix led olsun yeni araçlarda farların yüksek maliyeti dolayısı ile retrofit yaparken 15-20 bin tl gibi rakamlara çıkmasından dolayı teoride yapılması mümkün ama prat,kte en güzeli aracı alırken almak.

Son söz belki şimdi değil ama 3-4 yıl sonra çıkma parçalar çıkınca yaparsınız.

Hayırlı günlşerde kullanmanızı temenni ederim, kazasız belasız.... Ancak tercih için Geçmiş olsun der, ben iptal eder 6 ay bekler led paketli alırdım :)

Son düzenleme:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bencede en mantıklısı o aracın ıptalı ole. ole sarı far o araca zaten yakısmaz kı bı ton para verıpte eskı teknolojı ıle avunmak sacma gercekten bence aracı ıptal edın kı ıptal olmaz dıye bısey dıyemezler sonucta aracın herhangı bı ıslemı yapılmadı sadece bayii ye gelecek o kadar ıptal edıp tum turkıyeyı arastırın derım bence bekleyın ole alın bulamazsanızda

arcadian

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün bayileri aradım hemen hemen hiç üşenmeden. Bugün yeni astranın aksesuar kataloğuna bakarken Philips WhiteVision - intense xenon effect diye bir halojen beyaz fakat xenon etkisi yapan bir ampül gördüm ve bunu taktırmaya karar verdim. En azından farlarım beyaz olsun, orjinal olsun, garantisi bozulmasın ve en önemlisi diğer sürücüleri rahatsız etmesin:)

Dionysos66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün bayileri aradım hemen hemen hiç üşenmeden. Bugün yeni astranın aksesuar kataloğuna bakarken Philips WhiteVision - intense xenon effect diye bir halojen beyaz fakat xenon etkisi yapan bir ampül gördüm ve bunu taktırmaya karar verdim. En azından farlarım beyaz olsun, orjinal olsun, garantisi bozulmasın ve en önemlisi diğer sürücüleri rahatsız etmesin:)

Merhaba,

Yeni astra k aracıma led xenon taktırdım , çok şık ve güzel oldu tavsiye ederim, ayrıca uzunlar da aynı bmw lerdeki gibi Çakar led oldu , ve inan Gözalıcı gündüz bile hissettiriyor