Astra Çok fena Yağ yakma Sorunu Lütfen Yardım !!

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Mahmut zamanın varsa Ankara da Hakan bey site sponsoru bende aracını al buraya gel derim. Doğru düzgün kontrol etsinler ve sana ne gerekli ise söylerler. Bu şekilde işin içinden çıkmak kolay değil.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ustanin yanina gittik usta dedi calistir araci calistirdim yag cubugunu cekti dediki bu araba yagi üfüruyo dedi bunun motor sibop kapagi degisecek dedi 450 tl ye motor sibop kapagini aldik usta degistirdi dedi tamm sorun yok bin ve devam et dedi sabah gittim araci calistirdim kaputu acip tekrardan yag cubugunu cektim baktim gene havayi icine dogru cekiyo ve yagi ufuruyo ice dogru kafayi yiyecem ne yapmak lazim ama araci aldigimda motor ustasi eline bi alet aldii motorun ustune koydu dedim motor durumu nasil adam bana dedi motorda hic bi sorun yok dedi acaba bu kacak nedendir

Üfürükçü sahte hocalardan sonra üfürükçü sahte ustalar çıktı şimdi de. Ey Allahım... :)

mahmutbayat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:::;;;:::

Abi valla benim ankaraya gelme ihtamalim 0 Valla ne yaacagimi bende sasirdim :(

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahmut Bey,öncelikle iyi bir usta ve kompresyon ölçümü,sonra ona göre piston yüzükleri veya yatakları ne ise bakılır.Bu arada aracınız twinport olması bir ihtimali daha ortaya koyar oda üst kapak içindeki menbranın yırtılması dolayısı ile ıslık sesi gibi ses yapar ve vakum oluşması ve yağı yakması sebepleri oluşturur.Bunun içinde opelin ilk yardım diye servislere bilgisi verilmiştir feldabhilfe 2266 adı altında
Opel bilgi bankası ;

Modeller
Astra-G 2003...2005,Astra-H 2004...2008,Zafira-B
2005...2008,Meriva 2006...2008,Corsa-D
2007...2008,Vectra-C 2006...2008,
Motorlar;
Z16XEP,Z16XE1| Z16XER| Z16XEP| Z16LET|
Z18XER,Z16XE1| Z16XER| Z16XEP| Z18XER,Z16XEP
Z16LET,Z16LEL| Z16LER,Z16XEP| Z18XER,Z18XER

Şikayet;
rolanti yükselmesi,dalgalanması,yağ tıpasını açınca vakum oluşması ve yağ sarfiyatı artışı boğaz kirlenmesi aşırı yağlanması,bujilerin kurum bağlaması motordan ıslık sesi gelmesi.yağ tapası veya yağ çubuğu çekilince ıslık sesi kesilmesi halinde ventil kapağı değişmesi gerektiği bilginize sunulur, membran yırtılması vardır.

eyA2ZL.jpg

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar ustanin yanina gittik usta dedi calistir araci calistirdim yag cubugunu cekti dediki bu araba yagi üfüruyo dedi bunun motor sibop kapagi degisecek dedi 450 tl ye motor sibop kapagini aldik usta degistirdi dedi tamm sorun yok bin ve devam et dedi sabah gittim araci calistirdim kaputu acip tekrardan yag cubugunu cektim baktim gene havayi icine dogru cekiyo ve yagi ufuruyo ice dogru kafayi yiyecem ne yapmak lazim ama araci aldigimda motor ustasi eline bi alet aldii motorun ustune koydu dedim motor durumu nasil adam bana dedi motorda hic bi sorun yok dedi acaba bu kacak nedendir

Olur mu öyle şey !!!, aracınız NCV yani negatif krank havalandırmaya (negative crank ventilation ) sahip , bundan dolayı aracın motorunun hangi deliğini açarsanız oradan havayı içeri çeker .

Bu sanayideki çakalların sallamaları yok mu :) geçmiş olsun .

Son düzenleme:

mahmutbayat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mahmut Bey,öncelikle iyi bir usta ve kompresyon ölçümü,sonra ona göre piston yüzükleri veya yatakları ne ise bakılır.Bu arada aracınız twinport olması bir ihtimali daha ortaya koyar oda üst kapak içindeki menbranın yırtılması dolayısı ile ıslık sesi gibi ses yapar ve vakum oluşması ve yağı yakması sebepleri oluşturur.Bunun içinde opelin ilk yardım diye servislere bilgisi verilmiştir feldabhilfe 2266 adı altında
Opel bilgi bankası ;

Modeller
Astra-G 2003...2005,Astra-H 2004...2008,Zafira-B
2005...2008,Meriva 2006...2008,Corsa-D
2007...2008,Vectra-C 2006...2008,
Motorlar;
Z16XEP,Z16XE1| Z16XER| Z16XEP| Z16LET|
Z18XER,Z16XE1| Z16XER| Z16XEP| Z18XER,Z16XEP
Z16LET,Z16LEL| Z16LER,Z16XEP| Z18XER,Z18XER

Şikayet;
rolanti yükselmesi,dalgalanması,yağ tıpasını açınca vakum oluşması ve yağ sarfiyatı artışı boğaz kirlenmesi aşırı yağlanması,bujilerin kurum bağlaması motordan ıslık sesi gelmesi.yağ tapası veya yağ çubuğu çekilince ıslık sesi kesilmesi halinde ventil kapağı değişmesi gerektiği bilginize sunulur, membran yırtılması vardır.

eyA2ZL.jpg

Aynen bu sorun var hocam simdi o membranin yapilmasi mi lazim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamiri yok sıfır veya çokma kulpütör kapağı alacaksın.Aynen ıslık sesi varmı? yağ çubuğunu veya yağ kapağını çekince kesilen? o zaman değişecek.muhtemelen boğaz kelebeğine bakın yağ içinde ise sorununuz burda,yağı emiyor ve direkt silindirlere gönderip yakıyor

mahmutbayat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamiri yok sıfır veya çokma kulpütör kapağı alacaksın.Aynen ıslık sesi varmı? yağ çubuğunu veya yağ kapağını çekince kesilen? o zaman değişecek.muhtemelen boğaz kelebeğine bakın yağ içinde ise sorununuz burda,yağı emiyor ve direkt silindirlere gönderip yakıyor

Aynen kardesim yag cubugunu cektigimde duduk sesi gibi bi ses var

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:54 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:49 ----------

Aynen kardesim bu kapagi degistirdik 450 tl kapak aldim bunu degistirdi sadece ustanin yaninda ses yoktu kesildiydi eve geldim bir gun sonra o ses gene gelmeye basladi