Astra F Kullanıcıları Buraya

murtili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımda silkeleme sorunu var 1. 2. ve 3. viteste hızı yavaşlattığım zaman silkeleme yapıyo ve rolanti kendi kendine 10 la 20 arası gidip geliyo debriyajı yeni değiştirdim bundan olabilirmi acaba bide aracın termostadı bozuk bunla alaklı olabilirmi artı arada bir arıza lambası yanıyo başına böyle bir dert gelen varsa yardımcı olabilirmi

onurartvin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkadaşlar bende 1.6 otomatik kullanıyorum ama aracım çok fazla yakıyo en düşük 80 kuruş şehir içi ise 1 tl ye kadar çıkyıyor bide yolda giderken stop ediyor araba, çekişten düştü, manifolt kızarıyor valla napim msj atarsanız sevinirim

murtili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu kısmen kendi imkanlarımla ve internet sayesinde hallettim 4 adet gm marka çift tırnak buji aldım kendim taktım araçta %15 çekiş gücü arttı silkeleminde egrvalifinden kaynaklandığını soketini söktüğümde anladım ama arıza lambası yandı ya temizletecez yada iptal edicez kendim yapamadım çok zor yerde

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Egr valfı zor yerde kardeşim temizletsen bile aynısını oluyor iptal ettir işini iyi bilen ustaya egr nin oraya saç parça kesiyorlar araç egr varmış gibi algılıyor ama normalde egr iptal oluyor ben öyle yaptırtmıştım astra f e onun dışındada bujileri değişmen iyi olmuş güle güle kullan

murtili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
seninde sorunun büyük ihtimal egr valfi manifoltun kızarması motor ısısının fazla olduğunu gösterir egrinin görevi egsozdan çıkan gazın motora tekrar dönmesini sağlar bu hem yanmamış gazların tekra yanmasını ayrıca fakir karışım sayesinde motor ısınını optimize etmek için kullanılan parçadır aracın fazla yakması ve ısınmasının sebebi bu olabilir

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracına 15-20tl satılan deri direksiyon kılıfı ipli sarmalı olanlardan kullanan veya uygulayan varmı acaba

murtili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim artık ustalara güvenim kalmadı ben araca ellemeden servise götürseydim kim bilir başıma neler gelecekti arıza lambası yanıyo ama herzaman değil ben egrden olduğunu düşünüyorum

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
s.a arkadaşlar bende 1.6 otomatik kullanıyorum ama aracım çok fazla yakıyo en düşük 80 kuruş şehir içi ise 1 tl ye kadar çıkyıyor bide yolda giderken stop ediyor araba, çekişten düştü, manifolt kızarıyor valla napim msj atarsanız sevinirim
senin problemin ciddi görünüyor
otom. de olsa o kadar yakması anormal.

manifold o kadar ısınıyosa egsozunda bi sıkıntı olmasın??