Astra F Kullanıcıları Buraya

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon tıkırtısı bendede var ama saga sola donunce gelmıyor sadece dıreksıyon kutusundan mil donuyor gıbı ses gelıyor

Siyah10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3-)teknik sorularla devam ediyim peki soğuk havalarda çalıştırmadan önce hiç gaz pompalıyıp çalıştırıyonuzmu gerek varmı geçen gün babamla tartıştıkta o yüzden ben ise airbag yazısı söndükten sonra başka bişey yapmadan direk çalıştırıyorum hangisi araç için daha ii:)

Burak kardeşim sen başkalarının söylediklerinin kafana takma bizim milletimizin genel özelliğidir.Araba alırsın yorum yapar satmak istersin yorum yapıp fiyat çok der kötüler..Sen tam satarsın fiyatı sorar haberim olsaydı o fiyata vereceğini ben alırdım der...Ben çok araç değiştirdim bu tecrübem var.Kimmsenin dediğini ciddiye alma sen memnunsan aracından kyfini çoıar derim....

Yukarıdaki soruna gelince enjeksiyonlu araçlarda ilk çalıştırmada yaz kış fark etmez Gaza asla basılmaz..Nedeni sen kontağı açınca benzin pompan benzini pompalar ve marşa basmadan durur.Yani babanın dediği sen gaza bas eski araçlar için geçerli senin gaza basarak yaptığını sandığın haraketi araç kendisi yapıyor.Benim duyduğum gaza basma enjektörlere zarar veriyor deniyor..Ben 1997 senesinden beri opel kullanıyorum hiç gaza basmam..
yukarıda söylediğimin ispatını istersen kontağı aç marşa basma dinle bir gınlama gelir o benzin pompanın sesidir...
(Bende abartmışım makale gibi :) )

Sana kazasız belasız güzel günler dilerim...:good:

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet byler yorumunuz için saolun şimdide ikinci konu geliyo;
Acaba opelim ailesinde kaç tane Fkasa astra var,buna her modeli dahil edelim lütfen
1-)tabiki KASIRGAM

Son düzenleme:

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyon tıkırtısı bendede var ama saga sola donunce gelmıyor sadece dıreksıyon kutusundan mil donuyor gıbı ses gelıyor
Adaşım aracının kankasının öle bi sorunu yokta daha çok zrolanırcasına bi gıcırtı var ama dediğim gibi araç bi süre yol aldıktan sonra gıcırtısı kayboluyo:)
:rock FOREVER F KASA:rock
Gerçekten bu aracı aldık alalı beni şaşırtmaya devam ediyo daha neler görcez TÖBE TÖBE:)

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya byler kusura bakmayın size yine bi teknik soru sorucam ama bu sefer benim bilgisizliğimden kaynaklanıyo acaba servis bakım ışığı varmı;
1-)Şimdi dün akşam 2005 poloya bindik ve onda dijital göstergeler vardı ve km yanında koskocaman anahtar amblemi duruyordu şimdi bizimkinde dijital olmadığı için yokmu varsa ikaz lambalarının hangisi ve nasıl gösteriyo:D
Cahilliğimi mazur görün:(

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Walla abi biraz öle çünkü gerçekten öle ses filan olmuyo yani hatta bazen cd çaları açmadan kullanrım arabayı dinlerim bi işte soğuk havalarda ısınasaya kadar biraz gıcırtı geliyo ama ısındıktan sonra yağlama tamamlandıktan sonra sıfır araç gibi oluyo bide son günlerde direksiyonu sağa sola çevirdikçe gıcırtı geliyo babam yağlama olmadığı için diyo ama normalmi sizce (araba yine soğukken) bide bizim aracın süspansiyonlarındamı bi sorun var yoksa başka bişeymi gayet yumuşak hatta bozuk yollarda 0403 otobüs gibi yağlanması yokmu hasta ediyo beni;)
soğuklarda direksiyon başarılı biçide gıcırdıyor
normal ;) ilk aldığım yıl servise de sormuştum
yaylanma konusu garip geldi biraz ama :confused: :confused:

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya byler kusura bakmayın size yine bi teknik soru sorucam ama bu sefer benim bilgisizliğimden kaynaklanıyo acaba servis bakım ışığı varmı;
1-)Şimdi dün akşam 2005 poloya bindik ve onda dijital göstergeler vardı ve km yanında koskocaman anahtar amblemi duruyordu şimdi bizimkinde dijital olmadığı için yokmu varsa ikaz lambalarının hangisi ve nasıl gösteriyo:D
Cahilliğimi mazur görün:(
bakım zamanı gösteren bi ışıl bizde yok
sadece motor içinde şimşek figürlü arıza lambamız var o kadar

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
soğuklarda direksiyon başarılı biçide gıcırdıyor
normal ;) ilk aldığım yıl servise de sormuştum
yaylanma konusu garip geldi biraz ama :confused: :confused:
O biraz benide düşündürüyo ya öle abartılı diil ama sertde diil heralde amortisörler değişcek tahminen bide pompalamadn kaynaklanan inşallah bi sorun olmaz:D biraz daha salınımlı olmuş aman HAkan abi bide onlar çıkmasın gerçi çıksada normaldir aldığımız adam hafta sonları balığa giden birisiymiş:D bide popalamanın vermenin verdiği bi zarar olmaz heralde o zaman baya bi kötü olur:( çünkü babam ben iki senedir kışın pompalayarak yapıyorum yanlışmıymış dedi:(

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O biraz benide düşündürüyo ya öle abartılı diil ama sertde diil heralde amortisörler değişcek tahminen bide pompalamadn kaynaklanan inşallah bi sorun olmaz:D biraz daha salınımlı olmuş aman HAkan abi bide onlar çıkmasın gerçi çıksada normaldir aldığımız adam hafta sonları balığa giden birisiymiş:D bide popalamanın vermenin verdiği bi zarar olmaz heralde o zaman baya bi kötü olur:( çünkü babam ben iki senedir kışın pompalayarak yapıyorum yanlışmıymış dedi:(

olsa bişey 2 senedir kesin olurdu :D ama artık yapmasın,nolur nolmaz,zaten arabanın güzelliği orda o soğukta bir basıyosun hemen çalışıyo..

amortisörleri rot-balasnçıya (esk de en iyi doğanlarda ekipman var) götürüp teste sokarsan sana durumu söylerler. 20 ytl bişey olması lazım test

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
olsa bişey 2 senedir kesin olurdu :D ama artık yapmasın,nolur nolmaz,zaten arabanın güzelliği orda o soğukta bir basıyosun hemen çalışıyo..

amortisörleri rot-balasnçıya (esk de en iyi doğanlarda ekipman var) götürüp teste sokarsan sana durumu söylerler. 20 ytl bişey olması lazım test
Saol hakan abi bilgiler için babama hak veriyorum 15 senedir biz şahin kullandık hatta sıfır almıştık ondan daha halen çalışmazsa die endişeleniyo bide aküde zayıf olunca zor marş ediyo hatta arkadaşalrın baya alay konusu oluyom bu yüzden "Hacım senin araç çalışmak istemio heralde die":D sonra bide servis ışığı tam olarak nerde Hakan abi anlayamadım kaputun altındamı ta:( şöle detaylı olarak anlatabilirmisin ayrıca;
:rock FOREVER F KASA:rock