Astra f rolantİ sorunu???

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
nadir abim dün forumda araştırırken gördüm ama aslı varmıdır egr yi iptal etmek gibi bir yöntem varmış o nasıl oluyo direk bildiğimiz tam eski sistememi dönecek peki bunu yapan mühendis bunu düşünümemiş mi ?

Ben iptal şekilde kullanıyorum. Fişini çektim araç rahatladı. Bu sistemlerin ama amacı sadece çevre kirliliği için olan sistem ama araçta zaten lpg var kirlilik az olacağı için pek önemli değil. Ama egr iptal edince araba kendine geliyor. Ben direk sökmedim ama fişi çektim. Bu şekilde çok arkadaş kullanıyor.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Eyüp Hocam, öncelikle araban hayırlı olsun, güle güle binesin. Eğer motor kodun X14NZ ise aracın karbüratörlü değil, tek nokta enjeksiyonludur ve EGR bizim motorlarda yoktur. 1.6'larda vardır. Rölantinin dengesiz olması maalesef rölanti ayarlayıcısı ile ilgilidir. Birebir orijinalini bulmak mesele. Birkaç sene önce serviste deneme amaçlı başka bir marka takılmıştı aracıma araba temelli sapıtmıştı. Biraz temizleyip eskisini taktılar, daha iyi olmuştu. Şimdilerde ise durum şöyle: Okuldan inerken (malum köy okulu ve rampa iniyoruz.) düze indiğimizde rölanti takılı kalmış gibi yüksek çalışıyor. Arabayı tam durdurup sabitliyorum ve 4/5 saniye içinde rölanti normal seviyesine inip daha da sıkıntı yaratmıyor. (NOT: EGR'nin olmadığını opel servisleri söyledi.)

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Abi bugün sabah namazından sonra soluğu sanayide aldım opelci bi ustam vardı ona gittim adam şaşırdı .:) abi ne işin var bu saatte diyo dedim gece karabasan çöktü üstüme gelirken bile yüksek sesle geliyodu :) adam gülüyo :)sonra açtık baktık dedi sök aldık söktük ki egr yokmuş rolanti (jiklesi) ayarlayıcı varmış söktü temizledi bekledik gene aynı pimpirikli bi adam olduğumu usta komple üstten başladı boğazı jiklesi söktü temizledi kömür karası aktı resmen bu defa devir düştü dedim resmini çek sahibindene koyacam tükürecem arabasına :):):) adam dur bi çay iç dedi. Gitti parçacı ya 65 TL ye yenisini aldı geldi, taktı mal canavar oldu ama avans ayarı bozuldu bide buji distribütör temizliği yaptı ayar yaptı. Dedi teste çık abiler :) rampada 1.vites ile giden 5 vites 80 km ile giden araba sana 2.0 tdi olmuş gibi :):) ulann 2. De 65 km görüyo sesi değişti arabanın çok güzel oldu ama benzin de 100 ,150 km gitmek lazim dedi usta yada katkı koy dedi araba normale döner dedi dedim ver elini öpem :):) şuan bazen dengesi bozuluyo ama .inanın eskiden eser yok düzeleceğine inanıyorum, herkese çok teşekkürler Allah razı olsun :)

ERŞAHAN1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eyüp Hocam, öncelikle araban hayırlı olsun, güle güle binesin. Eğer motor kodun X14NZ ise aracın karbüratörlü değil, tek nokta enjeksiyonludur ve EGR bizim motorlarda yoktur. 1.6'larda vardır. Rölantinin dengesiz olması maalesef rölanti ayarlayıcısı ile ilgilidir. Birebir orijinalini bulmak mesele. Birkaç sene önce serviste deneme amaçlı başka bir marka takılmıştı aracıma araba temelli sapıtmıştı. Biraz temizleyip eskisini taktılar, daha iyi olmuştu. Şimdilerde ise durum şöyle: Okuldan inerken (malum köy okulu ve rampa iniyoruz.) düze indiğimizde rölanti takılı kalmış gibi yüksek çalışıyor. Arabayı tam durdurup sabitliyorum ve 4/5 saniye içinde rölanti normal seviyesine inip daha da sıkıntı yaratmıyor. (NOT: EGR'nin olmadığını opel servisleri söyledi.)

Saolun Allah razı olsun :) beni anlarsınız araç

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Ben yenisinin takıldığında arabamın daha da sapıttığını gördüm. Eskisini bile geri taktıklarında araba ilk önce toplayamadı. Aha dedim elimizdekinden de olduk. Şimdi de dediğim gibi rölantide bazı durumlarda sapıtmalar var. Ama bu arabada o kadar çok ilginçlikler var ki alıştım artık :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ben yenisinin takıldığında arabamın daha da sapıttığını gördüm. Eskisini bile geri taktıklarında araba ilk önce toplayamadı. Aha dedim elimizdekinden de olduk. Şimdi de dediğim gibi rölantide bazı durumlarda sapıtmalar var. Ama bu arabada o kadar çok ilginçlikler var ki alıştım artık :)

Aynını bende yaşadım delpi marka geldi takıldı araba zıvanadan çıktı eskiyi temizledik geri taktık sonra yolum düşer ise çıkma temiz bir parça alacağım ya değilse gm olmayınca araba resmen kuduruyor hehe

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Aynen abi. birebir aynısını bulacan yoksa ki bi şeye benzemiyor. Üstündeki harflerin tutması lazım falan diyorlar ama bana aynı harften olanını taktıkları halde sapıtmıştı.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynen abi. birebir aynısını bulacan yoksa ki bi şeye benzemiyor. Üstündeki harflerin tutması lazım falan diyorlar ama bana aynı harften olanını taktıkları halde sapıtmıştı.

Yok kardeşim ne yapar isen yap olmuyor. Hatta pc bağlandı ayarını filan düzenlemek için ama yine olmadı. Bende fazla uğraşmadım hemen eskiyi temizledik yerine taktık devam. Bana göre bu mesele kronik olsa gerek.

Ahmet becit

Kayıtlı Kullanıcı
78-Karabük
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yetti bu opellerin rölanti sorunu, millet bu işe bir çözüm bulamaz oldu, arabanın sökmedik, takmadık yerini bırakmadık, bir iki hafta iyi sonra yine aynı, bıktırdı usandırdı artık beni, yani artık şeytan diyorki git arabayı at uçurumdan aşağıya, hiç olmazsa satarsam başkasınında başını yakmasın.